Zviedrijas Karaliste

20.10.2020. 15:44
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību Zviedrijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa ierobežošanai.

Līdz 2020.gada 31.oktobrim Zviedrijā ir spēkā liegums ieceļot no valstīm ārpus ES/ EEZ valstīm.

Brīvi atļauts ieceļot no ES valstīm, EEZ valstīm, Andoras, Apvienotās Karalistes, Monako, Sanmarīno, Šveices un Vatikāna. Pašizolācija, ieceļojot no šīm valstīm, nav jāievēro.

Atbildīgā institūcija par ārkārtas mēru pieņemšanu Zviedrijā ir Sabiedrības veselības aģentūra. Aicinām sekot līdzi Zviedrijas atbildīgo iestāžu norādījumiem par preventīviem pasākumiem šīs infekcijas izplatības ierobežošanā.

Aktuālā Zviedrijas iestāžu informācija par COVID-19 ir atrodama šeit: https://www.folkhalsomyndigheten.se/the-public-health-agency-of-sweden/communicable-disease-control/covid-19/.

Zviedrijas pilsoņi un personas ar uzturēšanās atļauju joprojām drīkst atgriezties.

Sejas masku lietošana publiskās vietās nav obligāta.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā šeit.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi Zviedrijā var uzturēties līdz 90 dienām pusgadā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Zviedrijā arī ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. Ceļošanas dokumentam ir jābūt derīgam līdz ceļojuma beigām.

Veselība

Inficēšanās risks ar korona vīrusu Zviedrijā vērtējams kā ļoti augsts, īpaši Stokholmā.

Aicinājums ir iedzīvotājiem palikt mājās jebkādu slimības pazīmju gadījumā. Aicinājums ir strādāt no mājām, atcelt iekšzemes un ārvalstu braucienus. Īpašs aicinājums personām vecākām par 70 gadiem, atturēties no nevajadzīgas saskarsmes ar citām personām. Aizliegta pulcēšanās sabiedriskās vietās vairāk kā 50 personām. Jāievēro sociālā distancēšanās kā iekštelpās tā ārā.

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Akūtu situācija gadījumā Zviedrijā nepieciešams zvanīt 1177.  Aktuālā situācija Zviedrijā tiek atjaunota mājas lapās www.1177.se un www.krisinformation.se.

Tālrunis, uz kuru zvanīt ārkārtas situācijās par jebkuru jautājumu saistībā ar COVID19 vīrusu, bet ne slimības simptomiem, ir nacionālais informatīvais tālrunis Zviedrijā 113 13.

Informācija angļu valodā pieejama arī Zviedrijas Veselības aģentūras mājas lapā

Zviedrijas Ārlietu ministrijas aktuālā informācija un brīdinājumi Mobilo telefonu aplikācijā “UD Resklar”.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām sazināties ar Latvijas vēstniecību Zviedrijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11, vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.