Lietuvas Republika

07.08.2020. 20:47
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Joprojām visiem ārvalstniekiem, tai skaitā Latvijas un Igaunijas pilsoņiem, ierodoties no valstīm, kas iekļautas Lietuvas Veselības ministrijas apstiprinātajā valstu sarakstā ar augstu COVID-19 izplatību, Lietuvas teritoriju ļauts šķērsot tikai tranzītā ar mērķi nokļūt savā mītnes valstī.

Sākot ar 10.augustu, visiem avio un prāmju pasažieriem ierodoties Lietuvā, obligāti jāreģistrējas elektroniski vai papīra formātā aizpildot Nacionālā sabiedrības veselības centra (NVSC) anketu: https://keleiviams.nvsc.lt/en/form

Par anketu izdalīšanu lidmašīnās un prāmjos, kā arī elektronisko anketu aizpildīšanas iespējām atbildīgs pārvadātājs. NVSC apkopotos datus uzglabās infekcijas slimību kontroles reģistrā, papīra anketas glabājot ne ilgāk kā 30 kalendāra dienas.

Sākot ar 1.augustu Lietuvā tiek atjaunota prasība obligāti lietot sejas maskas slēgtās publiskās telpās, t.sk. sabiedriskajā transportā un tirdzniecības vietās. Prasība netiek attiecināta uz sabiedriskās ēdināšanas iestādēm.

Saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksu sods privātpersonām par distancēšanās pārkāpumiem var svārstīties no 500 līdz 1500 eiro.

17.jūlijā Lietuvas veselības ministrs parakstījis dekrētu, saskaņā ar kuru, ieceļotājiem no valstīm, kas nav Eiropas ekonomiskajā zonā (EEZ), izņemot Šveici un Apvienoto Karalisti, ierodoties Lietuvā, obligāti jādodas 14 dienu pašizolācijā. Ārvalstniekiem ir jāreģistrējas arī Nacionālajā Publiskās veselības centrā 24 stundu laikā no ierašanās brīža Lietuvā (https://nvsc.lrv.lt/en/). Ierodoties no valstīm, kas iekļautas LT veselības ministrijas apstiprinātajā visvairāk COVID-19 skarto valstu sarakstā, jāveic COVID-19 tests, piesakoties pa tālruni 1808.

Iepriekš minētā prasība neattieksies uz virkni personu, t.sk. personām ar diplomātisko statusu, NATO pārstāvjiem, kā arī personām, kas šķērso LT teritoriju, lai atgrieztos savā mītnes valstī.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi Lietuvā var uzturēties līdz 90 dienām pusgadā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Lietuvā arī ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. Ceļošanas dokumentam ir jābūt derīgam līdz ceļojuma beigām.

Veselība

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām sazināties ar Latvijas vēstniecību Lietuvā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11, vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.