Lietuvas Republika

25.01.2021. 15:24
 • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

No 2021.gada 25.janvāra ieceļojot Lietuvā no Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra noteiktajām pelēko un sarkano zonu valstīm (tajā skaitā Latvijas), kā arī no visām trešajām valstīm un valstīm, kuras skārusi jaunā COVID-19 vīrusa mutācija, jāuzrāda negatīvs COVID-19 tests, veikts ne agrāk kā 48 stundas pirms ieceļošanas Lietuvā. Testu var arī veikt 24 stundu laikā pēc iebraukšanas Lietuvā. Vienlaikus ieceļotājiem jāievēro pašizolācija 14 dienas, ar iespēju pārtraukt pašizolāciju 10. dienā, veicot atkārtotu negatīvu COVID-19 testu. Tests ir jāveic arī personām, kas šķērso robežu darba pienākumu veikšanai Lietuvā. No testa prasības atbrīvotas personas, kas šķērso Lietuvu tranzītā 12 stundu laikā. Vairāk informācijas Lietuvas Ārlietu ministrijas un Lietuvas Veselības ministrijas mājas lapās.

Lietuvas Veselības ministrijas tīmekļa vietnē publicēts saraksts (lietuviešu valodā) ar COVID-19 skartajām valstīm, uz kurām attiecināma augstāk minētā prasība: https://sam.lrv.lt/lt/naujienos/paveiktu-saliu-sarase-valstybes-kuriose-nustatytas-koronaviruso-mutaciju-plitimas

13.decembrī Lietuvas Valdība pieņēma lēmumu karantīnas režīmu pagarināt līdz 31.janvārim. No 16.decembra stājas spēkā stingrāki ierobežojumi:

 • Atļauts atstāt mājas tikai nopietnu iemeslu dēļ – lai dotos uz darbu, uz veikalu pēc pārtikas, apmeklēt ārstu vai bēres; vienas mājsaimniecības locekļi var doties pastaigās svaigā gaisā savas pašvaldības teritorijā; ārpus telpām drīkst satikties ne vairāk kā 2 cilvēki no dažādām mājsaimniecībām;
 • Līdz 31.janvārim aizliegts atstāt pašvaldības teritoriju, kurā atrodas dzīvesvieta. Izņēmumi – darbs, bēres, steidzami medicīniski iemesli. Atļauts doties uz saviem īpašumiem, kas atrodas citās pašvaldībās;
 • Viesnīcas drīkst strādāt, nodrošinot drošības pasākumus.
 • Personu pārvietošanās ar vieglo automašīnu ir atļauta, ievērojot abu valstu epidemiologu noteiktās prasības. Vienā automašīnā atļauts pārvietoties 2 cilvēkiem no dažādām mājsaimniecībām, vai vienas mājsaimniecības locekļiem.

Papildus ir atjaunots nosacījums obligātai 14 dienu pašizolācijai personām, kuras ir bijušas kontaktā ar inficētu personu. Tikai atsevišķu profesiju pārstāvji (mediķi, aptieku darbinieki, robežsargi, muitas, valsts aizsardzības sistēmas darbinieki, ugunsdzēsēji un glābēji, augsta līmeņa ierēdņi un diplomāti) drīkst saīsināt pašizolācijas termiņu līdz 10 dienām, ja ir saņemts negatīvs COVID-19 testa rezultāts.

Pašizolācijas prasība netiks attiecināta arī uz sekojošām personām:

 • jebkuram, kurš šķērsos valsti tranzītā;
 • kravu pārvadātājiem;
 • darbiniekiem - kurus Lietuvas valdība definē kā kritiski svarīgus;
 • personām, kuras ceļo ar mērķi saņemt medicīnas pakalpojumus;
 • studentiem, skolēniem un stažieriem, kuri ceļo uz ārvalstīm ikdienā;
 • personām, kuras ceļo  svarīgos ģimenes vai darījumu uzdevumos;
 • diplomātiem, starptautisko organizāciju darbiniekiem un ielūgtajām personām, militārajam personālam un policijas darbiniekiem, kā arī personām, kuras sniedz humanitāro palīdzību;
 • jūrniekiem;
 • žurnālistiem, kuri veic darba pienākumus;
 • profesionālajiem sportistiem un treneriem, kuri piedalās starptautiskās sacensībās.

Visiem, kuri ierodas Lietuvā pa starptautiskajiem satiksmes maršrutiem, elektroniskā veidā jāiesniedz savi dati (vārds, uzvārds, apmeklētās valstis, kontaktinformācija) Lietuvas Nacionālajam sabiedrības veselības centram. Anketa jāaizpilda elektroniski un saņemtais QR koda apstiprinājumus jāuzrāda pārvadātājam pirms pakalpojuma izmantošanas. Ierodoties ar privātu autotransportu, dati jāiesniedz 12 stundu laikā. Anketa angļu un krievu valodās pieejama šeit:  https://keleiviams.nvsc.lt/en/form.

Saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksu, sods privātpersonām par distancēšanās pārkāpumiem var svārstīties no 500 līdz 1500 eiro.

Sīkāka informācija par pašvaldībām un tajās noteiktajiem ierobežojumiem šeit: https://koronastop.lrv.lt/en/#news

No 19. septembra, iebraucot Latvijā no Lietuvas, ir nepieciešams ievērot 10 dienu pašizolāciju. Izņēmumi, kas atbrīvo no pašizolācijas ievērošanas:

 • lai pildītu darba pienākumus Lietuvā (ikdienas darbs, nepieciešams nodarbinātības fakta apliecinošs dokuments);
 • tranzīts (šķērsot Latvijas teritoriju vai doties uz starptautisku transporta mezglu 12 stundu laikā bez nakšņošanas);
 • lai saņemtu bērnu uzraudzības pakalpojumus vai apmeklētu pirmskolas izglītības iestādi (ja var uzrādīt pakalpojuma sniedzēja vai izglītības iestādes izsniegtu izziņu);
 • lai apmeklētu izglītības iestādes, kā arī interešu izglītības pulciņus (ja var uzrādīt izglītības iestādes izsniegtu izziņu);
 • lai pavadītu personas ar speciālām vajadzībām uz izglītības iestādi, piemēram, skolām un bērnudārziem, kā arī interešu izglītību (ja var uzrādīt iestādes izsniegtu izziņu personai);
 • lai saņemtu ārsta nozīmētus veselības aprūpes pakalpojumu, kas nav pieejami Latvijas teritorijā.

Personas arī varēs šķērsot valsts robežu, ja nepieciešams organizēt vai apmeklēt bēres.
 
Savukārt atgriežoties Latvijā, piemēram, vakarā pēc darba pienākumu veikšanas Lietuvā, personām būtu jāievēro sekojoši papildu drošības principi:

 • jāizvairās pakļaut citas personas inficēšanās riskam, kas nozīmē neuzņemt viesus, neorganizēt un neapmeklēt privātas tikšanās, neapmeklēt sabiedriskas un publiskas vietas un telpas, kur uzturas daudz cilvēku. Izņēmums ir, piemēram, darba vieta vai situācijas, kas saistītas iepriekš minētajiem gadījumiem robežas šķērsošanai;
 • veicot darba pienākumus vai sniedzot pakalpojumu, ir jāievēro noteiktos piesardzības pasākumus;
 • uzturoties sabiedriskās vietās jālieto mutes un deguna aizsegs;
 •  parādoties kādām elpceļu infekcijas slimības pazīmēm, uzreiz jānodrošina pašizolāciju un jāsazinās ar ārstu. 

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi Lietuvā var uzturēties līdz 90 dienām pusgadā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Lietuvā arī ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. Ceļošanas dokumentam ir jābūt derīgam līdz ceļojuma beigām.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Lietuvā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11, vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.