Lietuvas Republika

21.10.2020. 16:28
 • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

No 19. septembra, iebraucot Latvijā no Lietuvas, ir nepieciešams ievērot 10 dienu pašizolāciju. 14 dienu pašizolācija ir jāievēro personām, kuras ir bijušas kontaktā ar COVID-19 inficētu personu.

Papildus nosacījumi attiecināti uz personām, kuras ir nodarbinātas ārstniecības iestādēs, sociālās aprūpes institūcijās un izglītības iestādēs un kuras ir tiešā kontaktā ar citiem cilvēkiem, piemēram, ārsti, kuri sniedz palīdzību pacientam, vai skolotāji, kuri strādā ar bērniem. Šiem cilvēkiem 8. dienā pēc attiecīgās valsts pamešanas būs jāveic COVID-19 tests. Ja tests būs negatīvs, tad personas 11. dienā pēc attiecīgās valsts pamešanas varēs atgriezties darbā klātienē. Ja persona nevēlēsies testu veikt, tad pašizolācijas ilgums saglabāsies iepriekšējais – 14 dienas.

Izņēmumi, kas atbrīvo no pašizolācijas ievērošanas:

 • lai pildītu darba pienākumus Lietuvā (ikdienas darbs, nepieciešams nodarbinātības fakta apliecinošs dokuments);
 • tranzīts (šķērsot Latvijas teritoriju vai doties uz starptautisku transporta mezglu 12 stundu laikā bez nakšņošanas);
 • lai saņemtu bērnu uzraudzības pakalpojumus vai apmeklētu pirmskolas izglītības iestādi (ja var uzrādīt pakalpojuma sniedzēja vai izglītības iestādes izsniegtu izziņu);
 • lai apmeklētu izglītības iestādes, kā arī interešu izglītības pulciņus (ja var uzrādīt izglītības iestādes izsniegtu izziņu);
 • lai pavadītu personas ar speciālām vajadzībām uz izglītības iestādi, piemēram, skolām un bērnudārziem, kā arī interešu izglītību (ja var uzrādīt iestādes izsniegtu izziņu personai);
 • lai saņemtu ārsta nozīmētus veselības aprūpes pakalpojumu, kas nav pieejami Latvijas teritorijā.

Personas varēs šķērsot arī valsts robežu, ja nepieciešams organizēt vai apmeklēt bēres.
 
Savukārt atgriežoties Latvijā, piemēram, vakarā pēc darba pienākumu veikšanas Lietuvā, šīm personām būtu jāievēro sekojoši papildu drošības principi:

 • jāizvairās pakļaut citas personas inficēšanās riskam, kas nozīmē neuzņemt viesus, neorganizēt un neapmeklēt privātas tikšanās, neapmeklēt sabiedriskas un publiskas vietas un telpas, kur uzturas daudz cilvēku. Izņēmums ir, piemēram, darba vieta vai situācijas, kas saistītas iepriekš minētajiem gadījumiem robežas šķērsošanai;
 • veicot darba pienākumus vai sniedzot pakalpojumu, ir jāievēro noteiktos piesardzības pasākumus;
 • uzturoties sabiedriskās vietās jālieto mutes un deguna aizsegs;
 • parādoties kādām elpceļu infekcijas slimības pazīmēm, uzreiz jānodrošina pašizolāciju un jāsazinās ar ārstu. 

21.oktobrī Lietuvas valdība apstiprināja jaunu kārtību, atbilstoši kurai pašvaldības tiks iedalītas zaļajā, dzeltenajā un sarkanajā zonā. Ja pašvaldībā inficēto skaits zemāks nekā 25 uz 100 tūkst. iedzīvotāju un pozitīvo testu īpatsvars mazāks par 4% - zaļā zona. Ja inficēto skaits no 25 līdz 150 uz 100 tūkst. un pozitīvo testu īpatsvars mazāks par 4% - dzeltenā zona. Sarkanā zona – ja saslimstība virs 150 uz 100 tūkst. iedzīvotāju un pozitīvo testu īpatsvars virs 4%. Sarkanā zonā iezīmētai pašvaldībai tiks piemēroti karantīnas ierobežojumi. Līdz 6.novembrim pagarināta karantīna Raseiņu pilsētā un rajonā. No 25.oktobra līdz 9.novembrim karantīna tiek noteikta Elektrēnu, Marijampoles, Jonišķu, Jurbarkas, Ķelmes, Klaipēdas, Kretingas, Pasvales, Pluņģes, Skodas, Šauļu, Švenčjoņu rajonu pašvaldībās. Karantīnas laikā tiek ierobežota tālsatiksmes un piepilsētas sabiedriskā transporta intensitāte, sabiedriskās vietās nedrīkst pulcēties vairāk kā 5 cilvēku grupas, izņemot ģimenes locekļus, valsts un pašvaldības iestādes strādā un iedzīvotājus apkalpo attālināti vai daļēji attālināti, tiek ierobežots tirdzniecības vietu apmeklētāju skaits (nodrošinot 10 m² uz klientu), tiek aizliegti pacientu apmeklējumi slimnīcās, sociālās aprūpes iestādēs, reliģiskajām kopienām ieteikts nerīkot klātienes pulcēšanos.

Pašvaldību saraksts turpmāk tiks izsludināts katru piektdienu, bet regulējums spēkā stāsies nākamajā pirmdienā.

Vienlaikus valdība uz vienu nedēļu ir apstiprinājusi visās mācību iestādēs attālināto mācību režīmu pēc skolēnu rudens brīvdienu beigām (no 3.novembra). No 26.oktobra spēkā stājas jauni noteikumi sabiedriskās ēdināšanas, brīvlaika un atpūtas iestādēs: tiek ieviesta obligāta klientu reģistrācija, kā arī darbalaiks no 7.00 līdz 24.00.

Valdība arī apstiprinājusi jaunu obligātas pašizolācijas noteikšanas kārtību (spēkā stājas arī 9.oktobrī) atgriežoties no citām valstīm. Atbilstoši jaunajai kārtībai būs jāizolējas atgriežoties no valstīm, kurās pēdējo 14 dienu laikā saslimstības rādītāji ir par 10% augstāki nekā Lietuvā, piemēram, ja Lietuvā būs noteikts 50 rādītājs, tad būs jāizolējas, ja ieceļots no valsts, kurā ir vairāk kā 55 gadījumi. Šo kārtību nepiemēros trešajām valstīm, kuras tiks vērtētas atsevišķi. Valdība arī apstiprinājusi, ka visos publiskajos pasākumos, neatkarīgi no dalībnieku skaita, visiem dalībniekiem būs jāreģistrējas.

Sākot ar 3.oktobri ir atcelta prasība ceļotājiem no ES, EEZ, Andoras, Monako, Sanmarīno, Vatikāna, kur pēdējo 2 nedēļu laikā reģistrēti vairāk nekā 25 COVID-19 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, ierodoties Lietuvā uzrādīt ne vēlāk kā pirms 72 stundām veikta COVID-19 testa rezultātu, kas bijis negatīvs.

Sākot ar 15. septembri visiem ceļotājiem, kas ierodas Lietuvā pa starptautiskajiem satiksmes maršrutiem, elektroniskā veidā jāiesniedz savi dati (vārds, uzvārds, apmeklētās valstis, kontaktinformācija) Lietuvas Nacionālajam sabiedrības veselības centram. Anketa jāaizpilda elektroniski, bet, saņemot apstiprinājumu QR koda formā, tas jāuzrāda pārvadātājam pirms pakalpojuma izmantošanas. Ierodoties ar privātu autotransporu, dati jāiesniedz 12 stundu laikā. Anketu angļu un krievu valodās var atrast šeit:  https://keleiviams.nvsc.lt/en/form

Sākot ar 1. augustu Lietuvā ir atjaunota prasība obligāti lietot sejas maskas slēgtās publiskās telpās, t.sk. sabiedriskajā transportā un tirdzniecības vietās.

Saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksu sods privātpersonām par distancēšanās pārkāpumiem var svārstīties no 500 līdz 1500 eiro.

Informācija par aktuālo regulējumu Lietuvā angļu valodā atrodama arī šeit: https://lrv.lt/en/

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi Lietuvā var uzturēties līdz 90 dienām pusgadā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Lietuvā arī ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. Ceļošanas dokumentam ir jābūt derīgam līdz ceļojuma beigām.

Veselība

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām sazināties ar Latvijas vēstniecību Lietuvā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11, vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.