Lietuvas Republika

03.04.2020. 14:44
  • Ceļojumu brīdinājums

Saistībā ar COVID-19 pandēmiju Ārlietu ministrija aicina uz laiku atturēties no braucieniem ārpus Latvijas, izņemot ārkārtas gadījumus un gadījumus, kad personai no Latvijas jāatgriežas savā mītnes valstī.

Tas attiecas uz jebkuras ārvalsts apmeklēšanu neatkarīgi no tā, kāds ir saslimstības līmenis tajā un kādus saslimstību ierobežojošus pasākumus šī ārvalsts ir noteikusi.

Ārlietu ministrija turpina aktualizēt informāciju par dažādās valstīs noteiktajiem ieceļošanas ierobežojumiem.

NOSACĪJUMI LATVIJAS CEĻOTĀJU TRANZĪTAM CAURI LIETUVAI

Lietuvas valdība pagarinājusi termiņu, saskaņā ar kuru ārvalstnieki ar mērķi šķērsot valsti tranzītā tiks ielaisti Lietuvā līdz 13.aprīlim plkst. 23.59! Personu tranzīts, kas atgriežas savās valstī, atļauts caur Lietuvu bez apstāšanās, grupās, obligāta eskorta pavadībā.

Aicinām Latvijas valstspiederīgos jau pirms ierašanās Lietuvas lidostās un Klaipēdas ostā organizēt autotransportu tālākam ceļam uz Latviju. Starptautiskie pasažieru pārvadājumi ar LV nenotiek. Latvijas valstspiederīgajiem, kuriem nepieciešams atbalsts transporta organizēšanai tranzītam, aicinām pieteikties Latvijas vēstniecībā Viļņā: E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.; Tālrunis: (+370 5) 213 12 60 .

Viens no veidiem, kā organizēt transportu ceļam uz Latviju, atrodams šeit: https://www.ollex.lt/; Tālrunis: +370 (5) 2104304; epasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Latvijas un Lietuvas robežas šķērsošana autotransportam jāveic sekojošos robežpunktos: Soločiai-Grenctāle, Butinge-Rucava un Smelyne-Medumi.

Lietuvas pilsoņi un ārvalstnieki, kuriem ir uzturēšanās vai darba atļauja Lietuvā, var atgriezties valstī. Jādodas 14 dienu karantīnā neatkarīgi no valsts, no kuras ieradies.

 Drošības situācija

Aicinām sekot līdzi Lietuvas atbildīgo iestāžu norādījumiem par preventīviem pasākumiem šīs infekcijas izplatības ierobežošanā.

Aktuālā Lietuvas iestāžu informācija par COVID-19 ir atrodama šeit:

https://www.lt72.lt/go.php/eng/Coronavirus-covid-19-in-lithuania-

http://lrv.lt/en/relevant-information/coronavirus-in-lithuania/relevant-information-1

Veselība

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem,  kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi Lietuvā var uzturēties līdz 90 dienām pusgadā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Lietuvā arī ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. Ceļošanas dokumentam ir jābūt derīgam līdz ceļojuma beigām.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām sazināties ar Latvijas vēstniecību Lietuvā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11, vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.