Horvātijas Republika

06.04.2021. 09:46
  • Ceļojumu brīdinājums

IESAKĀM NECEĻOT BEZ BŪTISKAS NEPIECIEŠAMĪBAS

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Horvātijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

Aizliegums ārvalstniekiem ieceļot Horvātijā pagarināts līdz 2021.gada 15.aprīlim

Ieceļojot Horvātijā no valstīm, kuras ir iezīmētas ar sarkanu vai oranžu ir jāuzrāda viens no zemāk minētajiem dokumentiem:

  • negatīvs Covid-19 PCR vai ātrā antigēnu testa apliecinājums, kurš ir veikts pēdējo 48 stundu laikā (no uztriepes ņemšanas brīža līdz ierašanās brīdim robežšķērsošanas vietā). Ja tiek uzrādīts ātrais antigēnu tests un paredzētais uzturēšanās laiks valstī ir ilgāks par 10 dienām, tad atkārtots tests jāveic pēc 10 dienām;
  • vakcinācijas sertifikāts personai, kas saņēmusi otru Covid-19 vakcīnas devu vairāk nekā 14 dienas iepriekš. Vienas devas vakcīnas saņemšanas gadījumā, jāuzrāda sertifikāts par vienas devas saņemšanu, ja deva saņemta vairāk nekā 14 dienas pirms valsts robežas šķērsošanas;
  • sertifikāts, kurš apliecina, ka sertifikāta turētājs ir izveseļojies no Sars-Cov-2 vīrusa infekcijas pēc iepriekš saņemta pozitīva PCR vai ātra antigēna testa rezultāta, kurš ir derīgs ne agrāk kā 11. dienā pēc pozitīvā testa saņemšanas dienas un ne vēlāk kā 180. dienā no pirmā pozitīvā testa dienas;
  • vai veic PCR vai ātro antigēnu testu uzreiz pēc ierašanās Horvātijā (par personīgajiem līdzekļiem) un dodas pašizolācijā līdz negatīva testa rezultāta saņemšanai. Ja nav iespējams veikt testu, nekavējoties jādodas pašizolācijā uz 10 dienām.

Detalizēta informācija par ieceļošanas nosacījumiem un izņēmumiem ir pieejama Horvātijas Iekšlietu ministrijas tīmekļa vietnē.

Lai paātrinātu robežas šķērsošanas procedūras, Horvātijas robežsardze ārvalstniekiem iesaka iepriekš aizpildīt ieceļošanas pieteikumu internetā: https://entercroatia.mup.hr/Edit.

Aktuālā Horvātijas iestāžu informācija par Covid-19 ir atrodama šeit: https://mup.gov.hr/uzg-covid/english/286212. Rekomendācijas un ieteikumus ieceļotājiem Horvātijā var atrast šeit.  Horvātijas Sabiedrības veselības institūta noteiktie ierobežojumi un rekomendācijas atrodami šeit: https://vlada.gov.hr/coronavirus-protection-measures/28950#recommendations

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar korona vīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var ieceļot Horvātijā bez vīzas, ja plānotais uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz 90 dienas pusgada laikā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Horvātijā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. 

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas tīmekļa vietnē: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Ungārijā, kas pārstāv Latvijas intereses Horvātijā, vai ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.  Konsulāro palīdzību nepieciešamības gadījumā iespējams saņemt arī Latvijas goda konsulātā Zagrebā: e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., tālrunis: +385 1 4852717.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.