Horvātijas Republika

16.10.2020. 14:18
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Horvātijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

Horvātijā līdz 02.11.2020 ir spēkā uz COVID-19 pandēmijas laiku ieviestie robežas šķērsošanas aizliegumi un ierobežojumi.

  • No 01.07.2020 ieceļošanas ierobežojumi un pašizolācijas prasības neattiecas uz ES un Šengenas līguma dalībvalstu pilsoņiem un viņu ģimenes locekļiem;
  • Lai paātrinātu robežas šķērsošanas procedūras, Horvātijas robežsardze ārvalstniekiem iesaka iepriekš aizpildīt ieceļošanas pieteikumu internetā: https://entercroatia.mup.hr/Edit;
  • Aktuālā Horvātijas iestāžu informācija par COVID-19 ir atrodama šeit: https://mup.gov.hr/uzg-covid/english/286212;
  • Rekomendācijas un ieteikumus ieceļotājiem Horvātijā var atrast šeit

Horvātijas Sabiedrības veselības institūta noteiktie ierobežojumi un rekomendācijas atrodami šeit: https://vlada.gov.hr/coronavirus-protection-measures/28950#recommendations

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar COVID19 Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var ieceļot Horvātijā bez vīzas, ja plānotais uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz 90 dienas pusgada laikā.

Latvijas pilsoņi var ieceļot Horvātijā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. 

Veselība

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0,  kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā

Aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Ungārijā, kas pārstāv Latvijas intereses Horvātijā, vai ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežūrtālruni: +371 26 33 77 11, e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosiKonsulāro palīdzību nepieciešamības gadījumā iespējams saņemt arī Latvijas goda konsulātā Zagrebā: e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , tālrunis: +385 1 4852717.

 

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.