Čehijas Republika

22.01.2021. 11:53
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 straujo izplatību pasaulē Čehijas valdība ir ieviesusi virkni pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

Ceļotājiem no Latvijas, ieceļojot Čehijā, ir jāuzrāda negatīvs COVID-19 tests, kurš ir veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms ieceļošanas valstī, vai jāievēro karantīna 10 dienas. Visiem ieceļotājiem obligāti jāaizpilda elektroniskā Sabiedrības veselības pasažieru veidlapa: https://plf.uzis.cz/. Vēršam uzmanību, ka ieceļot Čehijā var tikai būtisku iemeslu gadījumos. Draugu apmeklējums un tūrisms netiek uzskatīts par būtisku ieceļošanas iemeslu.

Noderīga informācija par valstu sadalījumu pēc to saslimstības rādītājiem, ierobežojumiem un ieceļošanas prasībām Čehijas Veselības ministrijas mājas lapā https://koronavirus.mzcr.cz/en/.

Ārkārtas stāvoklis Čehijā pagarināts līdz 2021.gada 14.februārim.

Latvija joprojām ir augsta riska (sarkano valstu) sarakstā, no kurām ieceļojot jāuzrāda negatīvs COVID-19 tests vai jāievēro karantīna. Eiropas, t.sk. augsta riska valstu iedzīvotāji, drīkst apmeklēt Čehiju tikai būtisku iemeslu gadījumos. Par tādu tiek uzskatīts arī ģimenes apmeklējums.

Ierobežojumi no 27.decembra: 

  • papildus jau slēgtajām viesnīcām tiek aizvērti arī slēpošanas kūrorti;
  • atjaunota komandantstunda no 21:00 līdz 5:00;
  • atvērti veikali, kuros var nopirkt ikdienai svarīgus pārtikas produktus un pirmās nepieciešamības preces, telpās nodrošinot 15 kvadrātmetrus 1 cilvēkam;
  • pakalpojumu sniegšana aizliegta (atvērtas remontdarbnīcas, u.tml.), restorāni, teātri, kinoteātri, muzeji un sporta klubi ir slēgti;
  • pulcēšanās ierobežojumi līdz 2 cilvēkiem.  

Sejas masku lietošana ir obligāta visos publiskajos transporta līdzekļos un to pieturās, iekštelpās publiskās vietās (veikalos, sociālajās un medicīnas iestādēs).

Valdības informācija par ierobežojumiem: https://covid.gov.cz/.

Aicinām sekot līdzi Čehijas atbildīgo iestāžu norādījumiem par preventīviem pasākumiem šīs infekcijas izplatības ierobežošanā. Aktuālā Čehijas iestāžu informācija par COVID-19 ir atrodama šeit:

https://www.vlada.cz/en/;

https://www.mvcr.cz/mvcren/;

https://www.mzv.cz/jnp/;

http://www.mzcr.cz/Cizinci/

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi Čehijā var uzturēties līdz 90 dienām pusgadā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Čehijā arī ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. Ceļošanas dokumentam ir jābūt derīgam līdz ceļojuma beigām.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām sazināties ar Latvijas vēstniecību Čehijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11, vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.