Čehijas Republika

01.10.2020. 12:02
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Ņemot vērā Čehijā strauji pieaugošo saslimstības ar Covid-19 gadījumu skaitu, valdība ir lēmusi uz 14 dienām atjaunot valstī ārkārtas režīmu un no 2020. gada 5.oktobra ieviest atsevišķus ierobežojumus, piemēram, daļēji slēgtas skolas vīrusa smagāk skartajos reģionos, saīsināts restorānu darba laiks, atcelti atsevišķi kultūras pasākumi, samazināts pieļaujamais apmeklētāju skaits iekštelpās un masu brīvdabas pasākumos, un tamlīdzīgi. Ierobežojumi šobrīd vēl neattiecas uz ceļošanu. Latvija joprojām atrodas “zaļo” valstu sarakstā. Ierodoties Čehijā no šīm valstīm, ceļotājam nav jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests. Ieceļotājiem no “sarkanajām” (Portugāle, Zviedrija, Polijas Silēzijas reģions) un “dzeltenajām” (Lielbritānija, Beļģija) valstīm iebraucot Čehijā, jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests vai jāievēro 14 dienu karantīna.

No 27.maija starptautiskajiem lidojumiem atvērtas Prāgas, Brno, Ostravas, Karlovi Vari un Pardubices lidostas. Prāgas lidostā lidojumus atsākušas Czech Airlines/Smartwings, KLM, Brussels Airlines, Lufthansa un Belavia aviokompānijas.

Atrodoties publiskos āra pasākumos ir jāievēro 1.5m distance. Masku obligātā lietošana saglabājas publiskajās iekštelpās un sabiedriskajā transportā.

Aicinām ņemt vērā, ka situācija mainās, līdz ar to aktuālā Čehijas iestāžu informācija par COVID-19 ir atrodama šeit:

https://www.vlada.cz/en/;

https://www.mvcr.cz/mvcren/;

https://www.mzv.cz/jnp/;

http://www.mzcr.cz/Cizinci/

Aicinām sekot līdzi Čehijas atbildīgo iestāžu norādījumiem par preventīviem pasākumiem šīs infekcijas izplatības ierobežošanā.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi Čehijā var uzturēties līdz 90 dienām pusgadā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Čehijā arī ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. Ceļošanas dokumentam ir jābūt derīgam līdz ceļojuma beigām.

Veselība

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām sazināties ar Latvijas vēstniecību Čehijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11, vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.