Čehijas Republika

12.04.2021. 13:13
 • Ceļojumu brīdinājums

IESAKĀM NECEĻOT BEZ BŪTISKAS NEPIECIEŠAMĪBAS

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

 

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 straujo izplatību pasaulē Čehijā var ieceļot tikai būtisku iemeslu gadījumos.  No 2021.gada 12.aprīļa Čehijā atcelts ārkārtas stāvoklis.

No 2021.gada 8. marta Latvija iekļauta sarkano valstu sarakstā epidemioloģisko rādītāju dēļ. Ieceļojot no Latvijas, jāņem vērā šādi nosacījumi:

 • jāaizpilda elektroniskā Sabiedrības veselības pasažieru veidlapa: https://plf.uzis.cz/;
 • pirms ieceļošanas jāuzrāda negatīvs Covid-19 PCR tests, kas nav vecāks par  72 stundām vai negatīvs Covid-19 antigēnu tests, kas nav vecāks par 24 stundām;
 • jāveic atkārtots PCR tests ne ātrāk kā 5. ieceļošanas dienā;
 • līdz negatīva rezultāta saņemšanai obligāta pašizolācija;
 • uzturoties ārpus mājas, jālieto attiecīgi valstī atļautā sejas maska.

No 2021.gada 1.marta ceļotājiem, kas šķērso Čehiju tranzītā, jāuzrāda negatīvs Covid-19 antigēnu vai RT-PCR tests, t.sk., tiem, kuri pēc ierašanās lidostā šķērso sauszemi. Antigēnu tests - ne vecāks par 24 stundām, RT-PCR tests - ne vecāks par 72 stundām pirms brauciena sākuma.

No 2021.gada 5.aprīļa atcelti pārvietošanos ierobežojumi starp reģioniem. Sejas masku lietošana ir obligāta visos publiskajos transporta līdzekļos un to pieturās, iekštelpās publiskās vietās (veikalos, sociālajās un medicīnas iestādēs). No 2021.gada 22.februāra publiskās vietās atļauts atrasties tikai kādā no šīm maskām: FFP2, nano filtru vai ar divām ķirurģiskajām maskām.

Informācija par ierobežojumiem:

 • papildus jau slēgtajām viesnīcām tiek aizvērti arī slēpošanas kūrorti;
 • atvērti veikali, kuros var nopirkt ikdienai svarīgus pārtikas produktus, pirmās nepieciešamības preces un preces bērniem, telpās nodrošinot 15 kvadrātmetrus 1 cilvēkam;
 • pakalpojumu sniegšana aizliegta (atvērtas remontdarbnīcas, u.tml.), restorāni, teātri, kinoteātri, muzeji un sporta klubi ir slēgti;
 • pulcēšanās ierobežojumi līdz 2 cilvēkiem;
 • atcelta komandantstunda.  

Valdības informācija par ierobežojumiem: https://covid.gov.cz/.

Aicinām sekot līdzi Čehijas atbildīgo iestāžu norādījumiem par preventīviem pasākumiem šīs infekcijas izplatības ierobežošanā. Aktuālā Čehijas iestāžu informācija par Covid-19 ir atrodama šeit:

https://www.vlada.cz/en/;

https://www.mvcr.cz/mvcren/;

https://www.mzv.cz/jnp/;

http://www.mzcr.cz/Cizinci/

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi Čehijā var uzturēties līdz 90 dienām pusgadā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Čehijā arī ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. Ceļošanas dokumentam ir jābūt derīgam līdz ceļojuma beigām.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām sazināties ar Latvijas vēstniecību Čehijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11, vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.