Igaunijas Republika

18.01.2021. 10:45
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Igaunijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

No 15. janvāra ieceļotājiem Igaunijā no augsta riska valstīm (14 dienu kumulatīvais inficēšanās rādītājs ir lielāks par 150 uz 100 tūkst.) ir nepieciešams ievērot 10 dienu pašizolāciju. Pašizolācijas periodu ir iespējams saīsināt, ja persona ieceļo ar negatīvu Covid-19 testu, kas veikts 72 stundu laikā pirms ierašanās valstī. Ja testu nav bijis iespējams veikt pirms izceļošanas, tad, ierodoties valstī, testu ir iespējams veikt nekavējoties kādā no testēšanās punktiem. Pēc 6 dienām persona var veikt atkārtotu testu. Ja otrais tests ir negatīvs, tad pašizolāciju var pārtraukt.

Prasība par negatīvu Covid-19 testu vai pašizolāciju ir piemērojama arī ieceļotājiem no Latvijas, Lietuvas un Somijas, ja vien persona neatbilst kādai no izņēmuma kategorijām (darbs, ģimene, veselība, izglītība un tranzīts).

Tāpat izņēmums ir attiecināms uz Valkā un Valgā deklarēto iedzīvotāju bez Covid-19 simptomiem pārvietošanos abu pilsētu administratīvo teritoriju robežās. Izņēmums Valkas un Valgas gadījumā ir spēkā neatkarīgi no 14 dienu kumulatīvā Covid-19 inficēšanās rādītāja.

Bērniem līdz 12 gadu vecumam tests nav jāveic.

No 23. novembra ieceļotāju anketu ir iespējams aizpildīt arī elektroniski –  jānorāda kontaktinformāciju un informāciju par valsti, no kuras ieceļo. Anketu nepieciešams aizpildīt 24 stundu laikā pirms ieceļošanas valstī. Anketa šeit.

Spēkā ir 2+2 noteikumi sabiedriskās vietās. Maskas ir obligāti jālieto visās sabiedriskās vietās iekštelpās, t.sk. sabiedriskajā transportā.

No 1. janvāra tiek atjaunoti pasažieru aviopārvadājumi starp Igauniju un Apvienoto Karalisti. 72 stundu laikā pirms izlidošanas uz Igauniju ir nepieciešams veikt Covid-19 testu. Covid-19 tests ir attiecināms arī pasažieriem, kas Apvienoto Karalisti ir šķērsojuši tranzītā. Negatīvs Covid-19 tests neatbrīvo personas no pašizolācijas. Pašizolācijas periodu ir iespējams saīsināt, ja pēc 7 dienām kopš ierašanās valstī tiek veikts atkārtots Covid-19 tests, kura rezultāts ir negatīvs.

Igaunijā atļauts iebraukt vairāku Šengenas zonas zema epidēmijas riska valstu pilsoņiem un pastāvīgajiem iedzīvotājiem (valstu saraksts tiek aktualizēts katru piektdienu šajā mājaslapā: https://vm.ee/en/information-countries-and-quarantine-requirements-passengers). Personas, kuras ierodas Igaunijā no ES/EEZ valstīm ārpus šī saraksta, nepieciešams 10 dienas pavadīt pašizolācijā.

Iepriekš minētās personas drīkst šķērsot Igaunijas robežu, tai skaitā izmantojot gan personīgo transportlīdzekli, gan pieejamos pasažieru pārvadātāju pakalpojumus.  Vairāk informācijas par starptautiskajiem pasažieru pārvadātājiem:

·         Avio reisi: https://www.tallinn-airport.ee/en/flight-info/destinations/

·         Prāmju satiksme: https://www.ts.ee/en/departures/

·         Autobusu reisi: http://www.bussijaam.ee/en/ticket-information/

·         Vilcienu maršrutu saraksts: https://baltijaam.ee/en/

Pastāv brīva personu kustība no kontinentālās Igaunijas uz salām un no tām. Nav ierobežojumu izceļošanai no valsts.

Aktuālāko informāciju par nosacījumiem lūdzam meklēt: Igaunijas policijas un robežsardzes pārvalde: angliskikrieviski. Igaunijas Ārlietu ministrija: angliskikrieviski. Igaunijas valdības mājaslapa par Covid-19 ierobežošanu: angliskikrieviski.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi Igaunijā var uzturēties līdz 90 dienām pusgadā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Igaunijā arī ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase.

Veselība

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Igaunijā vai ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11, vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.