Igaunijas Republika

19.10.2020. 15:30
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Igaunijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

No 19. oktobra personām, kuras ierodas Igaunijā no Latvijas, Lietuvas un Somijas nebūs jāievēro pašizolācija, ja:

  • 48 stundu laikā pirms ierašanās Igaunijā tiks veikts negatīvs Covid-19 tests;
  • Persona ierodas Igaunijā, lai strādātu, šķērsotu valsti tranzītā, iegūtu izglītību, saņemtu veselības aprūpes pakalpojumu vai neatliekamu ģimenes apstākļu dēļ (šajos gadījumos tests nav jāveic).

No 12. oktobra pašizolācijas prasība nav attiecināma uz personām, kas ierodas Igaunijā no valstīm, kurās 14 dienu kumulatīvais Covid-19 inficēšanās rādītājs ir mazāks par 25 uz 100 000 iedzīvotājiem. Gadījumos, kad inficēšanās rādītājs ir starp 25 un 50, pašizolācijas prasība ir atkarīgā no tā, vai rādītājs ir 1,1 reizi zemāks vai augstāks nekā Igaunijas inficēšanās rādītājs. Ja rādītājs būs zemāks, tad pašizolācijas prasība nav jāievēro, bet ja augstāks, tad pašizolācija būs jāievēro. Ja persona ierodas Igaunijā no valsts, kurā rādītājs pārsniedz 50, tad pašizolācija ir jāievēro.

Attiecībā uz Baltijas valstīm un Somiju ir noteikts, ka bez pašizolācijas ievērošanas drīkst ieceļot gadījumos, kad konkrētās valsts 14 dienu kumulatīvais Covid-19 inficēšanās rādītājs nav augstāks par 50 uz 100 000 iedzīvotājiem. Tāpat izņēmums ir attiecināms uz Valkā un Valgā deklarēto iedzīvotāju bez Covid-19 simptomiem pārvietošanos abu pilsētu administratīvo teritoriju robežās. Izņēmums Valkas un Valgas gadījumā ir spēkā neatkarīgi no 14 dienu kumulatīvā Covid-19 inficēšanās rādītāja.

No 1.jūnija Igaunijā atļauts iebraukt vairāku Šengenas zonas zema epidēmijas riska valstu pilsoņiem un pastāvīgajiem iedzīvotājiem (valstu saraksts tiek aktualizēts katru piektdienu šajā mājaslapā: https://vm.ee/en/information-countries-and-quarantine-requirements-passengers. Personas, kuras ierodas Igaunijā no ES/EEZ valstīm ārpus šī saraksta, nepieciešams 14 dienas pavadīt pašizolācijā.

Iepriekš minētās personas drīkst šķērsot Igaunijas robežu, tai skaitā izmantojot gan personīgo transportlīdzekli, gan pieejamos pasažieru pārvadātāju pakalpojumus.  Vairāk informācijas par starptautiskajiem pasažieru pārvadātājiem:

·         Avio reisi: https://www.tallinn-airport.ee/en/flight-info/destinations/

·         Prāmju satiksme: https://www.ts.ee/en/departures/

·         Autobusu reisi: http://www.bussijaam.ee/en/ticket-information/

·         Vilcienu maršrutu saraksts: https://baltijaam.ee/en/

Pastāv brīva personu kustība no kontinentālās Igaunijas uz salām un no tām. Nav ierobežojumu izceļošanai no valsts.

·         Visas iestādes un pakalpojumi pieejami, pasākumiem iekštelpās ievērojot maksimālo cilvēku skaita ierobežojumus un dezinfekcijas prasības. Ir atcelts 2+2 princips; tā vietā publiskās tikšanās jānodrošina, ka personas atrodas izklaidus.

Aktuālāko informāciju par nosacījumiem lūdzam meklēt: Igaunijas policijas un robežsardzes pārvalde: angliskikrieviski. Igaunijas Ārlietu ministrija: angliskikrieviski. Igaunijas valdība: angliskikrieviski.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi Igaunijā var uzturēties līdz 90 dienām pusgadā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Igaunijā arī ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase.

Veselība

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrāhttps://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā

Aicinām sazināties ar Latvijas vēstniecību Igaunijā vai ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežūrtālruni: +371 26 33 77 11, e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.