Igaunijas Republika

05.04.2021. 16:55
 • Ceļojumu brīdinājums

IESAKĀM NECEĻOT BEZ BŪTISKAS NEPIECIEŠAMĪBAS

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Igaunijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

Ieceļotājiem Igaunijā no augsta riska valstīm (14 dienu kumulatīvais inficēšanās rādītājs ir lielāks par 150 uz 100 tūkst.) ir nepieciešams ievērot 10 dienu pašizolāciju. No 5.aprīļa arī personām, kas ieceļo no Latvijas, Lietuvas vai Somijas, obligāti būs jāpavada 10 dienas pašizolācijā, pat ja ir veikts Covid-19 tests un tā rezultāts ir negatīvs. Ja persona būs ieradusies Igaunijā no minētajām valstīm darba, studiju vai ģimenes apsvērumu dēļ, tad varēs pārtraukt pašizolācijas periodu, lai atgrieztos mājās.

 • Visiem ieceļotājiem jāaizpilda ieceļotāju anketa –  jānorāda kontaktinformāciju un informāciju par valsti, no kuras ieceļo. Anketu nepieciešams aizpildīt 24 stundu laikā pirms ieceļošanas valstī. 
 • Ir jāuzrāda negatīvs Covid-19 PCR testa apliecinājums, kurš ir veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms ieceļošanas valstī, bērniem līdz 12 gadu vecumam tests nav jāveic.
 • Testu ir iespējams veikt arī ierodoties Igaunijā – nepieciešams uzturēties pašizolācijā, kamēr tiek gaidīts testa rezultāts.
 • Gadījumos, ja Igaunijā ierodas darba, izglītības, veselības aprūpes, ģimenes apsvērumu dēļ vai šķērso valsti tranzītā – Covid-19 tests nav jāveic.

Izņēmumi par Covid-19 testa apliecinājuma uzrādīšanas ir attiecināmi uz Valkā un Valgā deklarēto iedzīvotāju bez Covid-19 simptomiem pārvietošanos, abu pilsētu administratīvo teritoriju robežās. Izņēmums Valkas un Valgas gadījumā ir spēkā neatkarīgi no 14 dienu kumulatīvā Covid-19 inficēšanās rādītāja.

Saīsināt pašizolācijas periodu (attiecas uz personām, kas ierodas Igaunijā no Eiropas u.c. reģioniem, izņemot trešo valstu personas, kas ierodas Igaunijā, lai strādātu vai iegūtu izglītību) ir iespējams sekojošos veidos:

 • 72 stundu laikā pirms ieceļošanas Igaunijā ir veikts Covid-19 tests, kura rezultāts ir negatīvs. Otro testu ir iespējams veikt ne ātrāk kā 6. dienā pēc ierašanās valstī – ja otrā testa rezultāts ir negatīvs, tad pašizolāciju var pārtraukt;
 • ja tests nav veikts iepriekš, tad testu var veikt ierodoties Igaunijā kādā no testēšanās punktiem. Otro testu ir iespējams veikt ne ātrāk kā 6. dienā pēc ierašanās valstī – ja otrā testa rezultāts ir negatīvs, tad pašizolāciju var pārtraukt.

Telefona numurs otrā testa pieteikšanai: +372 678 0000. 

No 1. februāra pašizolācija nav jāievēro ieceļotājiem, t.sk. no trešajām valstīm, kuri:

 • pēdējo 6 mēnešu laikā ir pārslimojuši Covid-19 un ir atzīti par veseliem;
 • ne vairāk kā pirms 6 mēnešiem ir saņēmuši Covid-19 vakcīnu.

Informācija par nepieciešamajiem dokumentiem, kas apliecina Covid-19 pārslimošanu vai vakcinācijas saņemšanu šeit.

Igaunijā atļauts iebraukt vairāku Šengenas zonas zema epidēmijas riska valstu pilsoņiem un pastāvīgajiem iedzīvotājiem (valstu saraksts tiek aktualizēts katru piektdienu šajā tīmekļa vietne: https://vm.ee/en/information-countries-and-quarantine-requirements-passengers). Personas, kuras ierodas Igaunijā no ES/EEZ valstīm ārpus šī saraksta, nepieciešams 10 dienas pavadīt pašizolācijā.

Pastāv brīva personu kustība no kontinentālās Igaunijas uz salām un no tām. Nav ierobežojumu izceļošanai no valsts.

Iepriekš minētās personas drīkst šķērsot Igaunijas robežu, tai skaitā izmantojot gan personīgo transportlīdzekli, gan pieejamos pasažieru pārvadātāju pakalpojumus.  Vairāk informācijas par starptautiskajiem pasažieru pārvadātājiem:

Aktuālāko informāciju par nosacījumiem lūdzam meklēt: Igaunijas policijas un robežsardzes pārvalde: angliskikrieviski. Igaunijas Ārlietu ministrija: angliskikrieviski. Igaunijas valdības mājaslapa par Covid-19 ierobežošanu: angliskikrieviski.

No 11.marta līdz 25.aprīlim Igaunijā ir spēkā stingrāki ierobežojumi:

 • nepieciešams ievērot 2+2 noteikumus (tikties var 2 personas, ieturot 2 metru distanci) visās sabiedriskajās vietās, tajā skaitā ārtelpās;
 • maskas ir obligāti jālieto visās sabiedriskajās vietās iekštelpās, kā arī sabiedriskajā transportā;
 • iedzīvotāji tiek aicināti, ja vien iespējams, strādāt tikai attālināti;
 • atvērti tikai pirmās nepieciešamības preču veikali.

Vairāk informācijas par jaunajiem ierobežojumiem šeit.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar Covid-19 Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi Igaunijā var uzturēties līdz 90 dienām pusgadā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Igaunijā arī ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas tīmekļa vietnē: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Igaunijā vai ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11, vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.