Polijas Republika

13.01.2021. 12:40
 • Ceļojumu brīdinājums

❗️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību Polijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa ierobežošanai.

Laika posmā no 2020. gada 28. decembra līdz 2021. gada 31. janvārim personām, kas ieceļo Polijā ar organizētu transportu/sabiedrisko transportu, šķērsojot Polijas robežu, kas veido Eiropas Savienības (ES) ārējo robežu, jāievēro 10 dienu karantīna.

No karantīnas prasības atbrīvoti:

 • ES, Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas, Eiropas Ekonomikas zonas un Šveices pilsoņi, viņu dzīvesbiedri un bērni, lai šķērsotu Poliju tranzītā ceļā uz dzīvesvietu vai uzturēšanās vietu;
 • personas, ka vakcinētas pret COVID-19 (uzrādot vakcinācijas sertifikātu);
 • lidmašīnu apkalpe, jūrnieki, zvejnieki, kuģu apkalpe, vilcienu personāls;
 • starptautiskie autopārvadātāji (preču, pasažieru);
 • studenti, kas studē vai veic pētniecisko darbu Polijā;
 • ES, Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas, Eiropas Ekonomikas zonas un Šveices pastāvīgo vai ilgtermiņa uzturēšanās atļauju turētāji, viņu dzīvesbiedri un bērni, lai šķērsotu Poliju tranzītā ceļā uz dzīvesvietu vai uzturēšanās vietu.

Plašāka informācija pieejama Polijas robežsardzes mājas lapā.

Laika posmā no 2020.gada 28.decembra līdz 2021.gada 31.janvārim Polijā noteikti sekojoši ierobežojumi:

 • slēgti veikali tirdzniecības centros, izņemot pārtikas veikalus, aptiekas, medicīnas preču veikalus, kosmētikas veikalus, preses izdevumu vietas, skaistumkopšanas salonus un lielos mēbeļu veikalus;
 • slēgtas viesnīcas;
 • slēgti slēpošanas kūrorti;
 • slēgtas visas kultūras iestādes (teātri, kino, muzeji, mākslas galerijas, kultūras nami);
 • slēgtas sanatorijas, baseini, akvaparki, sporta zāles, kā arī kafejnīcas un restorāni (pakalpojumi tiek sniegti tikai līdzņemšanai vai piegādēm);
 • visā Polijas teritorijā ir jālieto deguna un mutes aizsargmaskas gan iekštelpās (veikalos, sabiedriskajā transportā u.c.), gan arī ārpus telpām;
 • darba dienās no 10.00 – 12.00 tirdzniecības vietās var iepirkties tikai seniori.

No 13. jūnija ir atcelta robežkontrole uz Polijas robežām ar ES valstīm. Ierobežojumi tiek saglabāti uz Polijas robežām ar Krieviju, Baltkrieviju un Ukrainu. Polijas robežas ar minētajām valstīm var šķērsot tikai noteiktos robežpunktos (informācija par robežpunktiem un nosacījumiem pieejama šeit).

Polijā ir spēkā aviosatiksmes aizliegumi ar noteiktām valstīm. Aktualizētais saraksts ir pieejams Polijas robežsardzes mājas lapā.

Gadījumā, ja ir aizdomas par inficēšanos ar COVID-19, vispirms jāsazinās ar pamata veselības aprūpes (POZ) ārstu (ģimenes ārstu), izmantojot attālinātas konsultācijas. Sarakstu pa vojevodistēm var atrast vietnē: https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/teleporady-dotyczace-koronawirusa-w-przychodniach,7621.html

Attālinātās konsultācijas laikā ārsts pēc attiecīgās intervijas var noteikt COVID-19 testu.

Lēmumu par pacienta nosūtīšanu uz slimnīcu pieņem ārstējošais ārsts. Pats pacients, bez iepriekšējas vienošanās ar veselības aprūpes (POZ) ārstu (ģimenes ārstu), nedrīkst doties uz slimnīcu. Slimnīcu saraksts ir pieejams vietnē: https://www.gov.pl/web/coronavirus/hospitals

Savukārt, ja personas stāvoklis ir smags, jāzvana uz neatliekamās palīdzības numuru 112 vai 999.

Detalizētu informāciju par to, kā jārīkojas, ja ir aizdomas par inficēšanos, var saņemt pa Nacionālās veselības fonda diennakts tālruņa numuru: 800 190 590. +48 22 125 66 00 (zvaniem no ārvalstīm).

Ar konsultantiem iespējams sazināties arī elektroniski. Informācija par saziņas iespējām pieejama šeit.

Aktuālā Polijas iestāžu informācija par COVID-19:

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi var ieceļot un uzturēties Polijā ar derīgu pasi vai personas apliecību (eID karti) bez ierobežojumiem.

Latvijas nepilsoņi var ieceļot un uzturēties Polijā ar derīgu pasi līdz 3 mēnešiem.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

Polijas dienestu (policija, neatliekamā medicīniskā palīdzība, ugunsdzēsēji) vienotais bezmaksas ārkārtas tālrunis – 112.

Ja nepieciešama konsulārā palīdzība, aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas Republikas vēstniecību Polijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11, vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  , viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.