Polijas Republika

14.04.2021. 14:55
 • Ceļojumu brīdinājums

❗️IESAKĀM NECEĻOT BEZ BŪTISKAS NEPIECIEŠAMĪBAS

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību Polijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa ierobežošanai.

Ieceļošanas ierobežojumi no Šengenas zonas/ Eiropas Savienības valstīm:

 • Personām, kas šķērso Polijas robežas jūras posmu, izmantojot regulāro prāmju satiksmi vai Polijas robežas sauszemes posmu ar Čehiju, Lietuvu, Vāciju, Slovākiju (neatkarīgi no ieceļošanas veida) ar mērķi doties uz savu dzīvesvietu Polijā vai uzturēšanās vietu Polijas teritorijā, ir pienākums ievērot  karantīnu, telefoniski paziņojot galvenajam sanitārajam inspektoram.
 • Personām, kas ieceļo ar citu mērķi (tostarp tranzītu), ir nepieciešams negatīvs Covid-19 PCR vai antigēnu testa rezultāts. Testa rezultāts nedrīkst būt senāks par 48 stundām Polijas robežas šķērsošanas brīdī un tam jābūt poļu vai angļu valodā.
 • Personām, kas  ieceļo Polijā ar lidmašīnu no Šengenas valstīm, ir jābūt negatīvam Covid-19 PCR vai antigēnu testa rezultātam, kas jāuzrāda Polijas robežsardzei pēc pieprasījuma. Testa rezultāts nedrīkst būt senāks par 48 stundām Polijas robežas šķērsošanas brīdī un tam jābūt poļu vai angļu valodā.

Prasība uzrādīt negatīvu SARS-CoV-2 testa (PCR vai antigēna) rezultātu un ievērot karantīnu, netiek attiecināta uz personām, kuras vakcinētas pret Covid-19 ar Eiropas Savienībā atzītu vakcīnu (uzrādot vakcinācijas sertifikātu); lidmašīnu apkalpi, jūrniekiem, zvejniekiem, kuģu apkalpi, vilcienu personālu; starptautiskiem autopārvadātājiem (preču, pasažieru).

Ierobežojumi, ieceļojot Polijā, šķērsojot Eiropas Savienības ārējo robežu:

 • Personām, kas Polijā ieceļo, šķērsojot Eiropas Savienības ārējo robežu, jāievēro karantīna. Negatīvs Covid-19 testa rezultāts, kas veikts valstī, no kuras persona ieceļo, neatbrīvo no karantīnas prasības. No karantīnas prasības atbrīvoti: ES, Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas, Eiropas Ekonomikas zonas un Šveices pilsoņi, viņu dzīvesbiedri un bērni, lai šķērsotu Poliju tranzītā ceļā uz dzīvesvietu vai uzturēšanās vietu; personas, kuras vakcinētas pret Covid-19 ar Eiropas Savienībā atzītu vakcīnu (uzrādot vakcinācijas sertifikātu); lidmašīnu apkalpe, jūrnieki, zvejnieki, kuģu apkalpe, vilcienu personāls; starptautiskie autopārvadātāji (preču, pasažieru).
 • Karantīnas periods var tikt samazināts, ja 48 stundu laikā pēc Polijas robežas šķērsošanas tiks saņemts negatīvs atkārtoti veikta Covid-19 testa rezultāts.

Plašāka informācija pieejama Polijas robežsardzes mājas lapā.

Laika posmā līdz 2021.gada 25.aprīlim Polijā noteikti sekojoši ierobežojumi:

 • slēgtas viesnīcas (līdz 3.maijam);
 • slēgti veikali tirdzniecības centros, izņemot pārtikas veikalus, aptiekas, medicīnas preču veikalus, optikas veikalus, kosmētikas veikalus, preses izdevumu vietas;
 • slēgti skaistumkopšanas saloni un frizētavas;
 • slēgti būvmateriālu un mēbeļu veikali, kuru telpu lielums ir virs 2000 m²;
 • slēgtas kultūras iestādes (teātri, kino, muzeji, mākslas galerijas, kultūras nami);
 • slēgtas sanatorijas, baseini, akvaparki, pirtis, sporta zāles, solāriji, kazino;
 • slēgtas kafejnīcas un restorāni (pakalpojumi tiek sniegti tikai līdzņemšanai vai piegādēm);
 • visā Polijas teritorijā ir jālieto deguna un mutes aizsargmaskas gan iekštelpās (veikalos, sabiedriskajā transportā u.c.), gan arī ārpus telpām. Masku vietā nedrīkst tikt lietotas šalles vai sejas vairogi;
 • baznīcās drīkst uzturēties 1 persona uz 20 m²;
 • tirdzniecības vietās, veikalos, pastā drīkst uzturēties 1 persona uz 15 m² (ja telpas lielums ir līdz 100 m²) vai 1 persona uz 20 m² (ja telpas lielums ir virs 100 m²).

Gadījumā, ja ir aizdomas par inficēšanos ar Covid-19, vispirms jāsazinās ar pamata veselības aprūpes (POZ) ārstu (ģimenes ārstu), izmantojot attālinātas konsultācijas. Sarakstu pa vojevodistēm var atrast vietnē: https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/teleporady-dotyczace-koronawirusa-w-przychodniach,7621.html

Attālinātās konsultācijas laikā ārsts pēc attiecīgās intervijas var noteikt Covid-19 testu.

Lēmumu par pacienta nosūtīšanu uz slimnīcu pieņem ārstējošais ārsts. Pats pacients, bez iepriekšējas vienošanās ar veselības aprūpes (POZ) ārstu (ģimenes ārstu), nedrīkst doties uz slimnīcu. Slimnīcu saraksts ir pieejams vietnē: https://www.gov.pl/web/coronavirus/hospitals

Savukārt, ja personas stāvoklis ir smags, jāzvana uz neatliekamās palīdzības numuru 112 vai 999.

Detalizētu informāciju par to, kā jārīkojas, ja ir aizdomas par inficēšanos, var saņemt pa Nacionālās veselības fonda diennakts tālruņa numuru: 800 190 590. +48 22 125 66 00 (zvaniem no ārvalstīm).

Ar konsultantiem iespējams sazināties arī elektroniski. Informācija par saziņas iespējām pieejama šeit.

Aktuālā Polijas iestāžu informācija par Covid-19:

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi var ieceļot un uzturēties Polijā ar derīgu pasi vai personas apliecību (eID karti) bez ierobežojumiem.

Latvijas nepilsoņi var ieceļot un uzturēties Polijā ar derīgu pasi līdz 3 mēnešiem.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

Polijas dienestu (policija, neatliekamā medicīniskā palīdzība, ugunsdzēsēji) vienotais bezmaksas ārkārtas tālrunis – 112.

Ja nepieciešama konsulārā palīdzība, aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas Republikas vēstniecību Polijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11, vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  , viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.