Polijas Republika

17.06.2020. 21:33

Informācija par starptautiskajiem pasažieru pārvadājumiem uz Latviju un došanos uz ārvalstīm

Drošības situācija

No 2020. gada 13. jūnija tiek mainīti iepriekš noteiktie ieceļošanas ierobežojumi un atvērtas Polijas robežas ar Eiropas Savienības (ES) valstīm. Polijas un Lietuvas robeža atvērta jau no 12.jūnija.

No 13. jūnija tiek atcelta robežkontrole uz Polijas robežām ar ES valstīm. Netiks veikta sanitārā kontrole. Ieceļojot Polijā no ES valstīm, nav jāievēro karantīna. 

Ierobežojumi tiek saglabāti uz Polijas robežām ar Krieviju, Baltkrieviju un Ukrainu. Polijas robežas ar minētajām valstīm var šķērsot tikai noteiktos robežpunktos (informācija par robežpunktiem pieejama šeit). No 13. jūnija ES, Eiropas Ekonomikas zonas un Šveices pilsoņi, viņu laulātie un bērni, var ieceļot Polijā no Krievijas, Baltkrievijas un Ukrainas, lai šķērsotu Polijas teritoriju tranzītā ar mērķi atgriezties savā mītnes zemē. 

Personām, kas ieradušās Polijā no COVID-19 skartajiem reģioniem vai bijušas kontaktā ar inficētu personu, un ir novērojušas tādus simptomus kā drudzis, klepus, muskuļu sāpes, bezspēks, elpas trūkums, nekavējoties:

  • jāziņo telefoniski sanitāri epidemioloģiskajam dienestam. Dienesta staciju kontaktinformācija atrodama šeit.  

  • vai arī jāvēršas slimnīcu infektoloģijas-observācijas nodaļās. Informācija par slimnīcām atrodama šeit.

Polijas Nacionālajā veselības fondā ir izveidots diennakts, bezmaksas konsultāciju tālrunis: 800 190 590.

Ar konsultantiem iespējams sazināties arī elektroniski. Informācija par saziņas iespējām pieejama šeit.

Aktuālā Polijas iestāžu informācija par COVID-19 ir atrodama šeit:

Polijas Veselības ministrija: https://www.gov.pl/web/zdrowie;

Polijas Veselības ministrijas mājas lapā ir izveidota informatīva sadaļa par COVID-19 (angļu valodā);

Polijas valdības portāls: https://www.gov.pl/web/koronawirus;

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi var ieceļot un uzturēties Polijā ar derīgu pasi vai personas apliecību (eID karti) bez ierobežojumiem.

Latvijas nepilsoņi var ieceļot un uzturēties Polijā ar derīgu pasi līdz 3 mēnešiem.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

Polijas dienestu (policija, neatliekamā medicīniskā palīdzība, ugunsdzēsēji) vienotais bezmaksas ārkārtas tālrunis – 112.

Ja nepieciešama konsulārā palīdzība, aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas Republikas vēstniecību Polijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11, vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.