Īrija

20.10.2020. 20:26
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Īrijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

No 2020.gada 22.oktobra visā Īrijas teritorijā ir noteikti pārvietošanās ierobežojumi 5 km rādiusā ap savu dzīvesvietu.

 Ar noteiktajiem ierobežojumiem lūdzam iepazīties Īrijas Valdības mājas lapā https://www.gov.ie/en/publication/2dc71-level-5/#domestic-travel-restrictions .

Par noteikumu neievērošanu tiks piemērota soda nauda.

Aktuālā Īrijas iestāžu informācija par COVID-19 ir atrodama:

·         Īrijas Valdības mājas lapā: https://www.gov.ie/en/campaigns/c36c85-covid-19-coronavirus/?referrer=/health-covid-19/;

·         Īrijas Veselības dienesta mājas lapā: https://www2.hse.ie/conditions/coronavirus/coronavirus.html;

·         Īrijas Veselības aizsardzības uzraudzības centra mājas lapā: https://www.hpsc.ie/a-z/respiratory/coronavirus/novelcoronavirus/;

·         Īrijas Ārlietu ministrijas mājas lapā: www.dfa.ie/travel/travel-advice/coronavirus/.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar COVID19 Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi var ieceļot un uzturēties Īrijā ar derīgu pasi vai personas apliecību (eID karti) bez ierobežojumiem.

Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai Īrijā ir nepieciešama derīga pase un vīza. Latvijas nepilsoņi vīzas var noformēt Īrijas vēstniecībā Rīgā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

Īrijas dienestu (policija, neatliekamā medicīniskā palīdzība, ugunsdzēsēji) vienotais bezmaksas ārkārtas tālrunis – 999 vai 112.

Ja nepieciešama konsulārā palīdzība, aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas Republikas vēstniecību Īrijā vai ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežūrtālruni: +371 26 33 77 11, e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.