Īrija

13.01.2021. 17:39
  • Ceļojumu brīdinājums

❗️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Īrijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. Ar noteiktajiem ierobežojumiem lūdzam iepazīties Īrijas Valdības mājas lapā. Par šo noteikumu neievērošanu var tikt piemērots naudas sods.

  • No 2021. gada 16. janvāra visām personām (arī Īrijas rezidentiem) ieceļojot Īrijā ir jāuzrāda negatīvs Covid-19 PCR (Polymerase Chain Reaction) tests, kas veikts 72 stundu laikā pirms ieceļošanas valstī. Personai tiks piemērots sods, ja tā pēc Īrijas kompetento iestāžu pārstāvu pieprasījuma nevarēs uzrādīt apliecinājumu par negatīvu Covid-19 PCR testu.
  • Papildus apliecinājumam par negatīvu Covid-19 PCR testu ieceļotājiem no “sarkanā” vai “pelēkā” reģiona valstīm ir jāierobežo pārvietošanās 14 dienas. Pēc piecām dienām persona var nodot Covid-19 PCR testu un, ja tā rezultāts ir negatīvs, persona var pārtraukt minētā ierobežojuma ievērošanu.
  • Prasība ierobežot pārvietošanos netiek piemērota ieceļotājiem no “zaļā” vai “oranžā” reģiona valstīm ar apliecinājumu par negatīvu Covid-19 PCR testu, kas veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms ieceļošanas Īrijā.
  • Personām, kuras ieceļo Īrijā no Apvienotās Karalistes vai Dienvidāfrikas, tiek piemēroti citi noteikumi. Detalizēta informācija ir pieejama Īrijas valdības mājaslapā.
  • Detalizēta informācija angļu valodā par ceļotāju kategorijām, kurām prasība uzrādīt apliecinājumu par negatīvu Covid-19 PCR testu netiek piemērota, pieejama šeit.
  • Pirms ieceļošanas Īrijā obligāti ir jāaizpilda elektroniskā anketa Passenger Locator Form. Anketa angļu valodā ir aizpildāma šeit. Ja nav iespējas aizpildīt anketu elektroniski, tā drukātā veidā ir pieejama galvenajos robežšķērsošanas punktos, tai skaitā Dublinas lidostā. 

Aktuālā Īrijas iestāžu informācija par Covid-19 un ar to saistītajiem ierobežojumiem valstī ir atrodama:

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar Covid-19 izplatību Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi var ieceļot un uzturēties Īrijā ar derīgu pasi vai personas apliecību (eID karti) bez ierobežojumiem. Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai Īrijā ir nepieciešama derīga pase un vīza. Latvijas nepilsoņi vīzas var noformēt Īrijas vēstniecībā Rīgā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

Īrijas dienestu (policija, neatliekamā medicīniskā palīdzība, ugunsdzēsēji) vienotais bezmaksas ārkārtas tālrunis – 999 vai 112.

Ja nepieciešama konsulārā palīdzība, aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas Republikas vēstniecību Īrijā vai ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.