Īrija

05.04.2021. 17:10
  • Ceļojumu brīdinājums

❗️IESAKĀM NECEĻOT BEZ BŪTISKAS NEPIECIEŠAMĪBAS

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19  strauju izplatību pasaulē Īrijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. Ar noteiktajiem ierobežojumiem lūdzam iepazīties Īrijas valdības tīmekļa vietnē.

Saskaņā ar Īrijas valdības lēmumu ir pieļaujami tikai būtiski starptautiskie braucieni (piemēram, neatliekamu medicīnisku iemeslu dēļ, nopietnu ģimenes vai profesionālās darbības iemeslu dēļ), un ceļotājam jāspēj pamatot brauciena nepieciešamību. Šīs prasības izpildi uzrauga Īrijas policija (Garda), palielinot policijas kontrolpunktu skaitu arī pie lidostām un ostām. Par došanos ārpus valsts vai ieceļošanu valstī bez būtiska iemesla personai var piemērot naudas sodu.

Visām personām (arī Īrijas rezidentiem) ieceļojot Īrijā ir jāuzrāda negatīvs Covid-19 RT-PCR (Reverse Transcription Polymerase Chain Reaction) tests, kas veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms ieceļošanas valstī. Šī testa prasība ieceļošanai Īrijā neattiecas uz bērniem līdz sešu gadu vecumam (ieskaitot). Par minētās prasības neievērošanu, ja persona pēc Īrijas atbildīgo iestāžu pieprasījuma nevarēs uzrādīt apliecinājumu par negatīvu RT-PCR testu, var piemērot naudas sodu līdz 2500 EUR vai cietumsodu līdz 6 mēnešiem. Detalizēta informācija angļu valodā par ceļotāju kategorijām, kurām prasība uzrādīt apliecinājumu par negatīvu Covid-19 RT-PCR testu netiek piemērota, pieejama šeit.

26. martā plkst. 4:00 saskaņā ar Īrijas valdības lēmumu stājas spēkā stingrāki ieceļošanas ierobežojumi, to skaitā obligātā 14 dienu karantīna viesnīcā, personām, kas ieceļo Īrijā no valstīm ar augstu Covid-19 saslimstības risku vai ir šķērsojušas minētās valstis tranzītā, kā arī personām, kas ir ieceļojušas Īrijā no ārvalstīm bez negatīva Covid-19 RT-PCR testa.

Minēto valstu saraksts tiek regulāri atjaunots, tāpēc pirms plānotā brauciena aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai Īrijas valdības tīmekļvietnē.

Izdevumi par uzturēšanos viesnīcā personai ir jāsedz no personīgiem līdzekļiem, un viesnīcas rezervācija personai ir jāveic vēl pirms ieceļošanas Īrijā šajā tīmekļvietnē.

Par obligātās karantīnas viesnīcā neievērošanu ir paredzēts naudas sods līdz 2000 EUR un/vai cietumsods līdz vienam mēnesim. Plašāka informācija angļu valodā par jaunajiem ieceļošanas noteikumiem ir pieejama Īrijas valdības tīmekļvietnē.

Ieceļotājiem no valstīm, kas nav iekļautas valstu sarakstā ar augstu Covid-19 saslimstības risku, papildus apliecinājumam par negatīvu Covid-19 RT-PCR testu ir jāievēro obligāta pašizolācija 14 dienas dzīvesvietā.

Pēc piecām dienām var nodot testu atkārtoti un, ja tā rezultāts ir negatīvs, pašizolāciju drīkst pārtraukt. Par pašizolācijas dzīvesvietā noteikumu neievērošanu personai var piemērot naudas sodu līdz 2500 EUR un/vai cietumsodu līdz 6 mēnešiem.

Pirms ieceļošanas Īrijā obligāti ir jāaizpilda elektroniskā anketa Passenger Locator Form. Anketa angļu valodā ir aizpildāma šeit.

Plašāka informācija par ceļošanas ierobežojumiem pieejama šeit.

Aktuālā Īrijas iestāžu informācija par Covid-19  un ar to saistītajiem ierobežojumiem valstī ir atrodama:

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar Covid-19 izplatību Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē. 

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi var ieceļot un uzturēties Īrijā ar derīgu pasi vai personas apliecību (eID karti) bez ierobežojumiem. Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai Īrijā ir nepieciešama derīga pase un vīza. Latvijas nepilsoņi vīzas var noformēt Īrijas vēstniecībā Rīgā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

Īrijas dienestu (policija, neatliekamā medicīniskā palīdzība, ugunsdzēsēji) vienotais bezmaksas ārkārtas tālrunis – 999 vai 112.

Ja nepieciešama konsulārā palīdzība, aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas Republikas vēstniecību Īrijā vai ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.