Čīles Republika

05.10.2020. 16:57
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā 

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 straujo izplatību pasaulē Čīles varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. No 2020.gada 11.septembra ārkārtas stāvoklis ir pagarināts vēl uz 90 dienām. Visā valstī laikā no plkst. 22.00 līdz 5.00 pasludināta komandantstunda, daudzās pilsētās un reģionos ieviesti karantīnas pasākumi. Lai arī no 1.maija lēnām atjaunojas aviosatiksme, reisi notiek neregulāri, tos var bez iepriekšēja brīdinājuma mainīt vai atcelt. Ja izceļojat no valsts vai ceļojat tranzītā, pirms ceļojuma sazinieties ar aviokompāniju, lai pārliecinātos, ka reiss tiek nodrošināts.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā ir pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Kopš 2019. gada oktobra Čīles galvaspilsētā Santjago un citās pilsētās notika plaši protesti pret augsto nevienlīdzības līmeni valstī, kā arī transporta un elektrības cenu kāpumu. Notika vairākas sadursmes starp demonstrantiem un drošības spēkiem. Lai gan pašlaik sociālie protesti masveidā nenotiek, Ārlietu ministrija aicina būt piesardzīgiem un neapmeklēt vietas, kur pulcējas demonstranti. Atgādinām, ka plašas demonstrācijas tradicionāli notiek valsts svētku un citās svinamajās dienās, piemēram, 29. martā, 1. maijā, 11. septembrī. Ja atrodaties Čīlē vai arī plānojat braucienu uz Čīli, aicinām sekot līdzi vietējo un starptautisko plašsaziņas līdzekļu sniegtajai informācijai un varas iestāžu norādījumiem.

Čīle atrodas seismiski aktīvā zonā. Iespējami vulkānu izvirdumi un zemestrīces, tām sekojoši pēcgrūdieni, dubļu lavīnas un cunami.

Ielu noziedzība, tostarp zādzības un uzbrukumi, ir bieži sastopami valsts lielākajās pilsētās, tādēļ aicinām būt īpaši piesardzīgiem. Ceļojot no lidostas, aicinām izvēlēties reģistrētas taksometru firmas. Pārvietojoties pa pilsētu, aicinām pasūtīt taksometru viesnīcā. Ja ir jāsazinās ar neatliekamās palīdzības dienestiem, zvaniet 131 neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam, 132 - ugunsdzēsēju brigādei un 133 - policijai.

Vietējie likumi un paražas

Ministrija atgādina, ka valstī par noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu transportēšanu, izgatavošanu, realizāciju vai glabāšanu, draud bargi sodi.

Vienlaikus iesakām ceļotājiem vienmēr līdzi nēsāt personu apliecinošus dokumentus vai šo dokumentu kopijas.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem vīzas ieceļošanai Čīlē ar tūrisma mērķi nav nepieciešamas, ja uzturēšanās nepārsniedz 90 dienas. Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai Čīlē nepieciešams saņemt vīzas. Vīzu jautājumos ministrija aicina sazināties ar Latvijā akreditēto Čīles vēstniecību Zviedrijā, Stokholmā.

Veselība

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/. Savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.  

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

ministrija aicina nekavējoties sazināties ar Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.Tā kā Čīlē nav Latvijas vēstniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt arī citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.