Moldovas Republika

28.06.2020. 10:54
 • Ceļojumu brīdinājums

Informācija par starptautiskajiem pasažieru pārvadājumiem uz Latviju un došanos uz ārvalstīm

Drošības situācija

No 2020. gada 16. maija  līdz 30. jūnijam Moldovā ir izsludināts ārkārtas stāvoklis sabiedriskās veselības jomā. Līdz 30. jūnijam valstī noteikti pulcēšanās ierobežojošie pasākumi un ieceļošanas / izceļošanas ierobežojumi.

 • Personas drīkst pārvietoties ne vairāk kā 3 personu grupā, ja personas nav vienas ģimenes locekļi.
 • Personām, kas vecākas par 63 gadiem, aizliegts uzturēties sabiedriskās vietās bez īpašas nepieciešamības.
 • Sabiedriskās vietās iekštelpās (t.sk. sabiedriskajā transportā) personām obligāti jālieto sejas aizsarglīdzekļi un jāievēro vismaz 1 metra distance.
 • Sabiedriskais transports galvaspilsētā Kišiņevā kursē pēc speciāla saraksta (diennakts rīta un vakara stundās).
 • Ārpus telpām ir atļauta organizēta cilvēku pulcēšanās (līdz 50 personām), ievērojot noteiktās sanitārās un distancēšanās prasības un veicot dalībnieku reģistrāciju.
 • Atpūtas un izklaides vietas ir slēgtas līdz 30. jūnijam.
 • Valsts institūcijas strādā īpašā režīmā (daļēji attālināti).
 • Skolas ir slēgtas līdz septembrim. Augstāko un profesionālo izglītības iestāžu darbība ir pārtraukta līdz 30.jūnijam.
 • Ierobežota personu pārvietošanās uz / no Kišiņevas varas iestāžu nekontrolēto Pārdņestras apgabalu.

Ceļošanas ierobežojumi

 • Līdz 30. jūnijam Moldovā ir aizliegts  ieceļot ārvalstniekiem, izņemot Moldovas Republikas pilsoņu ģimenes locekļiem, personām ar uzturēšanās atļaujām un ilgtermiņa vīzām, Moldovas varasiestāžu speciālas atļaujas turētājiem darba braucienu / komandējumu vai tranzītam repatriācijas nolūkos.
 • Moldovā ieceļojošajām personām ir jāaizpilda epidemioloģiskā veidlapa. Personām, kurām ieceļošanas brīdī tiek novēroti respiratorās sistēmas saslimšanas simptomi un / vai paaugstināta ķermeņa temperatūra, tiek uzlikts pienākums ievērot 14 dienu pašizolāciju, kas liedz pamest Moldovas teritoriju pirms karantīnas perioda beigām.
 • No 15. jūnija ir daļēji atjaunota pasažieru aviosatiksme no/uz Moldovu. Informācija par organizētajiem pasažietu avioreisiem pieejama Moldovas Civilās aviācijas pārvaldes mājas lapā (http://www.caa.md/) un Kišiņevas starptauiskās lidostas mājas lapā (http://www.airport.md/homepage-en/).
 • Sākot ar 26. maiju pakāpeniski tiek atjaunota starptautiskā pasažieru transporta pārvadātāju kustība no/uz Moldovu pa zemes ceļiem un dzelzceļu.
 • Par nepakļaušanos Moldovas ārstniecības un valsts iestāžu norādījumiem un/vai personīgās karantīnas neievērošanu, privātpersonas var tikt sodītas ar soda naudu līdz 25 tūkstošiem Moldovas leju (aptuveni 1250 EUR) vai brīvības atņemšanu līdz 3 gadiem, ja rīcība izraisījusi smagas sekas (veicinājusi būtisku vai mērenu kaitējumu veselībai vai citas personas nāvi).
 • Kaimiņvalsts Rumānija no Moldovas teritorijas atļauj iebraukt tikai Eiropas Savienības valstu pilsoņiem, ārvalstu diplomātiem un starptautisko organizāciju pārstāvjiem un Rumānijas pilsoņu ģimenes locekļiem.

Ārlietu ministrija aicina nepameklēt Moldovas Republiku. Valstī esošos valstspiederīgos aicinām sekot līdzi aktuālākajai informācijai Moldovas veselības, nodarbinātības un sociālās aizsardzības ministrijas un Moldovas valsts robežsardzes mājas lapās un sociālā tīkla facebook lapās (https://msmps.gov.md/ro ; http://border.gov.md/index.php/ro/).

Valstī esošie ārvalstu pilsoņi medicīnisko palīdzību var saņemt zvanot uz 112. Saziņas iespēja tiek nodrošināta arī angļu un krievu valodās. Papildu jautājumu gadījumā izveidota “ZAĻĀ LĪNIJA” uzziņai pa tālruni 0 80012300.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var uzturēties Moldovā bez vīzas uz laiku līdz 90 dienām sešu mēnešu laikā no ieceļošanas brīža.

Latvijas pilsoņi var ieceļot Moldovā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. 

Papildus informācija ir pieejama sazinoties ar Moldovas vēstniecību Latvijā (tālrunis +371 673 591 63; e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.).

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas ceļotājiem par profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

 Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Moldovas Republikā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.