Moldovas Republika

07.11.2020. 21:43
 • Ceļojumu brīdinājums

❗️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 vīrusa izplatīšanos, Moldovas varas iestādes īsteno dažādus drošības pasākumus vīrusa ierobežošanai.

Sākot ar 2020.gada 1.oktorbi Moldovā ir noteikts ārkārtas stāvoklis sabiedriskās veselības jomā administratīvi teritoriālajā vienībās, kurām saskaņā ar Valsts ārkārtas komisijas Sabiedrības veselības jomā lēmumu noteikts “sarkanais kods” (13.10.2020. gandrīz visas Moldovas administratīvi teritoriālajā vienības ir noteiktas par “sarkanām”)

Valstī noteikti šādi pulcēšanās ierobežojošie pasākumi:

 • Personas drīkst pārvietoties ne vairāk kā 3 personu grupā, ja personas nav vienas ģimenes locekļi;
 • Personām, kas vecākas par 63 gadiem, aizliegts uzturēties sabiedriskās vietās bez īpašas nepieciešamības;
 • Publiskās vietās personām obligāti jāievēro vismaz 1 metra distance, gadījumos, kad to nav iespējams ievērot, jālieto mutes un deguna aizsegs;
 • Ārpus telpām ir atļauta organizēta cilvēku pulcēšanās (līdz 50 personām), ievērojot noteiktās sanitārās un distancēšanās prasības un veicot dalībnieku reģistrāciju;
 • Aizliegts uzturēties bērnu rotaļu un sporta laukumos, kā arī atpūtas vietās;
 • Ierobežota personu pārvietošanās uz/no Kišiņevas varas iestāžu nekontrolēto Pārdņestras apgabalu.

Sākot ar 1.septembri ir atļauts ieceļot ārvalstu pilsoņiem no valstīm, kuras iekļautas “zaļās zonas” valstu sarakstā, neievērojot 14 dienu pašizolāciju un neaizpildot noteikta parauga epidemioloģisko veidlapu. Sarakstu uzdots izveidot Veselības, nodarbinātības un sociālās aizsardzības ministrijai, tas tiek atjaunots ik katras 14 dienas, t.i. piektdienās un stājas spēkā nākamās nedēļas pirmdienā. 

Valstī tiek saglabāti šādi ceļošanas ierobežojumi:

Moldovā ir aizliegts ieceļot ārvalstniekiem no “sarkanās zonas” valstīm, izņemot

 •   Moldovas Republikas pilsoņu ģimenes locekļus;
 •    personas ar uzturēšanās atļaujām un viņu ģimenes locekļus;
 •    personas ar ilgtermiņa vīzām;
 •    Moldovas varasiestāžu speciālas atļaujas turētājus;
 •    darba braucienu/komandējumu vai tranzīta nolūkos;
 •    studentus, kas ierodas ar nolūku studēt Moldovas izglītības iestādēs;
 •    ārvalstniekus, kuri ir skolotāji Moldovas izglītības iestādēs;
 •    diplomātisko un dienesta pasu turētājus, viņu ģimenes locekļus un personālu;
 •    kravas un pasažieru autopārvadātāja vadītājus un apkalpes locekļus.

No “sarkanās zonas” valstīm ieceļojošām personām ir pienākums aizpildīt noteikta parauga veidlapu, ievērot 14 dienu pašizolāciju, kas liedz pamest Moldovas teritoriju pirms pašizolācijas perioda beigām, izņemot 5.- 9. punktos minētām personām, ja viņām netiek novēroti respiratorās infekcijas simptomi un/vai paaugstināta ķermeņa temperatūra.

Daļēji ir atjaunota pasažieru aviosatiksme no/uz Moldovu. Informācija par organizētajiem pasažieru avioreisiem pieejama Moldovas Civilās aviācijas pārvaldes mājas lapā un Kišiņevas starptautiskās lidostas mājas lapā;

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā šeit.

Drošības situācija

Ārlietu ministrija aicina nepameklēt Moldovas Republiku. Valstī esošos valstspiederīgos aicinām sekot līdzi aktuālākajai informācijai Moldovas veselības, nodarbinātības un sociālās aizsardzības ministrijas un Moldovas valsts robežsardzes mājas lapās un iestāžu sociālā tīkla facebook lapās.

Valstī esošie ārvalstu pilsoņi medicīnisko palīdzību var pieteikt, zvanot uz 112. Saziņas iespēja tiek nodrošināta arī angļu un krievu valodās. Papildu jautājumu gadījumā izveidota “ZAĻĀ LĪNIJA” uzziņai pa tālruni 0 80012300.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var uzturēties Moldovā bez vīzas uz laiku līdz 90 dienām sešu mēnešu laikā no ieceļošanas brīža.

Latvijas pilsoņi var ieceļot Moldovā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. 

Papildus informācija ir pieejama sazinoties ar Moldovas vēstniecību Latvijā (tālrunis +371 673 591 63; e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ).

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā, savukārt konsultācijas ceļotājiem par profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.

 Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Moldovas Republikā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.