Moldovas Republika

06.04.2021. 20:58
 • Ceļojumu brīdinājums

❗️IESAKĀM NECEĻOT BEZ BŪTISKAS NEPIECIEŠAMĪBAS

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 vīrusa izplatīšanos, Moldovas varas iestādes īsteno dažādus drošības pasākumus vīrusa ierobežošanai.

Moldovā ir noteikts ārkārtas stāvoklis visā valstī līdz 2021.gada 30. maijam.

Valstī noteikti šādi pārvietošanās un pulcēšanās ierobežojošie pasākumi:

 • Sākot ar 2021. gada 3. aprīli Kišiņevas un Beļcu pašvaldībā ir aizliegts pārvietoties ārpus dzīvesvietas laika posmā no 23.00 līdz 5.00, izņemot šādus gadījumos:

1)    Pārvietošanās darba/dienesta nolūkos tikai no mājām uz darba vietu un atpakaļ.

2)     Pārvietošanās, lai saņemtu medicīnisko palīdzību, ko nav iespējams atlikt vai saņemt attālināti, kā arī, lai iegādātos medikamentus.

3)    Pārvietošanās valsts šķērsošanai tranzītā.

4)    Pārveidošanās īpašu iemeslu dēļ (lai sniegtu palīdzību vecākiem cilvēkiem, slimniekiem, bērniem).

 • Personām apdzīvotās vietās aizliegts atrasties parkos, mežos, rotaļu laukumos, sporta laukumos, atpūtas zonās. (Kišiņevas un Beļcu pašvaldības 3.04.2021. pieņēmušas atsevišķus lēmumus, atļaujot atrasties parkos un rotaļu laukumos, ievērojot iepriekš noteiktos ierobežojumus - 1 metra distance, mutes - deguna aizsegs, ne vairāk par 3 personām kopā, izņemot ģimenes locekļus).
 • Personām atrodoties ārpus  dzīvesvietas līdzi jābūt personu apliecinošam dokumentam.
 • Publiskās vietās personām obligāti jāievēro vismaz 1 metra distance un visos gadījumos jālieto mutes un deguna aizsegs gan iekštelpās, gan ārpus tām (arī atrodoties uz ielas);  
 • Nepārtikas preču tirdzniecības vietas atvērtas līdz plkst.18.00, atvērtie tirgus laukumi līdz plkst.15.00.
 • Ir aizliegts rīkot sanāksmes, demonstrācijas, mītiņus un citas masu akcijas.
 • Ierobežota personu pārvietošanās uz/no Kišiņevas varas iestāžu nekontrolēto Pārdņestras apgabalu.

Sākot ar 5.martu Moldovā ir atjaunota Covid-19 saslimstības līmeņa administratīvi-teritoriālā zonēšana, katras administratīvās vienības, kurā noteikts augstākais saslimstības līmeņa “Sarkanais” kods, ārkārtas sabiedrības veselības komisija lemj atsevišķi par ieviešamiem ierobežojumiem, ciktāl tie nav pretrunā Moldovas Republikas ārkārtas situācijas komisijas 1.aprīļa lēmumam Nr.1.

 Valstī tiek saglabāti šādi ceļošanas ierobežojumi:

Līdz ārkārtas stāvokļa veselības jomā beigām visām personām, ieceļojot Moldovā, ir pienākums aizpildīt noteikta parauga veidlapu - epidemioloģisko karti, kā arī ir pienākums apņemties ievērot pašizolācijas režīmu 14 dienas (gadījumā, ja persona nodot COVID-19 PCR testu pēc 10 dienām un rezultāts ir negatīvs, pašizolāciju drīkst pārtraukt). No minētās prasības atbrīvotas šādas personas, ja viņām nav novērojamas elpceļu infekcijas klīniskās pazīmes:

 • bērni vecumā līdz 5 gadiem;
 • personas, kuras var uzrādīt negatīvu COVID-19 PCR testa rezultātu, ne vecāku par 72  stundām pirms ieceļošanas Moldovā, testa rezultātam jābūt rumāņu, angļu, franču vai krievu valodā;
 • kravu un pasažieru transportlīdzekļu vadītāji un apkopes personāls,
 • personas, kuras ieceļo ar veselības stāvokli saistītu iemeslu dēļ vai humānu apsvērumu dēļ, ieskaitot pavadošo personu, ja tas nepieciešams (uzrādot apstiprinošus dokumentus);
 • studējošie, kas ierodas ar nolūku studēt/kārtot iestājpārbaudījumus Moldovas izglītības iestādēs, kā arī ar mērķi piedalīties mācību olimpiādēs, uzrādot ieceļošanas mērķi aptirpinošos dokumentus, kā arī viņus pavadošās personas;
 • diplomātisko un dienesta pasu turētāji, viņu ģimenes locekļi un personāls;
 • personas, kas šķērso robežu darba braucienu/komandējumu vai tranzīta nolūkos (tranzīta ceļu nosaka Robežsardzes policija);
 • profesionālie sportisti, lai ņemtu dalību starptautiskās sacensībās, kā arī viņus pavadošās delegācijas;
 • personas, kuras var dokumentāri apliecināt divkāršu vakcinēšanos pret COVID- 19,apliecinājumam jābūt rumāņu, angļu vai krievu valodā.

Sekot līdzi Nacionālās ārkārtas komisijas sabiedrības veselības jomā  lēmumiem iespējams šeit.

Pasažieru aviosatiksme no/uz Moldovu ir atļauta. Informācija par organizētajiem pasažieru avioreisiem pieejama Moldovas Civilās aviācijas pārvaldes mājas lapā un Kišiņevas starptautiskās lidostas mājas lapā;

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā šeit.

Drošības situācija

Ārlietu ministrija aicina nepameklēt Moldovas Republiku Covid-19 pandēmijas laikā. Valstī esošos valstspiederīgos aicinām sekot līdzi aktuālākajai informācijai Moldovas veselības, nodarbinātības un sociālās aizsardzības ministrijas un Moldovas valsts robežsardzes mājas lapās un iestāžu sociālā tīkla facebook lapās.

Valstī esošie ārvalstu pilsoņi medicīnisko palīdzību var pieteikt, zvanot uz 112. Saziņas iespēja tiek nodrošināta arī angļu un krievu valodās. Papildu jautājumu gadījumā izveidota “ZAĻĀ LĪNIJA” uzziņai pa tālruni 0 80012300.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var uzturēties Moldovā bez vīzas uz laiku līdz 90 dienām sešu mēnešu laikā no ieceļošanas brīža.

Latvijas pilsoņi var ieceļot Moldovā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. 

Papildus informācija ir pieejama sazinoties ar Moldovas vēstniecību Latvijā (tālrunis +371 673 591 63; e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ).

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā, savukārt konsultācijas ceļotājiem par profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.

 Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Moldovas Republikā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.