Ungārija

18.09.2020. 15:45
 • Ceļojumu brīdinājums

❗️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Pamatojoties uz 31.08.2020. saņemto oficiālo informāciju, ar 01.09.2020. Ungārijas teritorijā netiek ielaisti ārvalstnieki, izņemot noteiktas iebraucēju kategorijas.

Ungārijas valdība pagarina aizliegumu ieceļot ārvalstiekiem Ungārijas teritorijā līdz 31.10.2020. 

Šis aizliegums neattiecas uz:

 • Ungārijas pilsoņu ģimenes locekļiem neatkarīgi no to valstspiederības;
 • jebkuru personu ar Ungārijas uzturēšanās atļauju, ieskaitot ģimenes locekļus, uzrādot attiecīgus dokumentus;
 • jebkuru personu ar ilgtermiņa Ungārijas vīzu (ar uzturēšanos virs 90 dienām);
 • profesionāliem sportistiem, kas sadarbojas ar Ungārijas sporta organizācijām un atgriežas Ungārijā no starptautiskiem sporta pasākumiem, uzrādot attiecīgus dokumentu;
 • personām, kurām jāierodas uz tiesas sēdi, uzrādot attiecīgus Ungārijas tiesas dokumentus;
 • personām, kas ieceļo darījumu vai darba nolūkā, uzrādot ielūguma vēstuli, ko parakstījis Ungārijas atbildīgās valsts pārvaldes iestādes vai autonomas pārvaldes iestādes darbinieks;
 • personām, kuras ierodas ārstniecības nolūkos, uzrādot attiecīgās Ungārijas veselības iestādes oficiālu vēstuli;
 • ārvalstu studentiem, kas studē Ungārijas augstskolās;
 • personām, kas saistītas ar kravu pārvadājumiem, – ārvalstnieki var nokļūt savā darba vietā un atpakaļ dzīves vietā, ko apliecina darba devējs;
 • personām, kas dodas uz ģimenes pasākumiem (laulības, kristības, bēres);
 • personām, kas dodas aprūpēt ģimenes locekli;
 • personām, kas piedalīsies svarīgos starptautiskos sporta, kultūras un reliģiskos pasākumos.

Vairāk informācijas par robežu šķērsošanu: http://www.police.hu/en/content/information-on-general-rules-of-border-crossing.

Ieceļošanas pieprasījums jāiesniedz elektroniski Ungārijas policijai vietnē www.police.hu . Papildus ieceļošanas mērķa norādīšanai, visiem pieprasījumiem jāpievieno oficiāli dokumenti. Grupas, kas ceļo kopā, var iesniegt visu vienā pieprasījumā. Tiek piemēroti arī iepriekš noteiktie karantīnas noteikumi un prasības.

Jaunais regulējums neattiecas uz tranzīta kravu pārvadājumiem, kā arī, iebraucot valstī ar diplomātisko pasi, uz personām, kas iepriekš izslimojušas COVID-19 un tam ir apliecinājums.

Tranzītā drīkst ieceļot, ja veselības skrīningā, kas tiek veikts, ieceļojot valstī, netiek konstatēti slimības simptomi, kā arī, ja iebraucot Šengenas zonā, ir apliecinājums par ieceļošanu galamērķa valstī. Tranzīta pasažieri nedrīkst novirzīties no noteiktā maršruta un viņiem ir jāpamet Ungārija 24 stundu laikā.

Ungārijas uzņēmumu vai apakšuzņēmumu vadītāju un darbinieku komandējumi ir pieļaujami bez izņēmumiem, uzrādot attiecīgus dokumentus.

Profesionāli sportisti (nevis skatītāji!), kas vēlas piedalīties starptautiskā sporta pasākumā Ungārijā var ieceļot, uzrādot organizatoru ielūgumu. Jebkurš profesionāls sportists, kuru uzaicinājusi oficiāla Ungārijas sporta organizācija, var iebraukt Ungārijā bez karantīnas, ja:

 • uzrāda 2 negatīvus testa rezultātus, kas veikti 5 dienu laikā ne vēlāk kā 48 stundas pirms ieceļošanas;
 • ja tie darbojas saskaņā ar UEFA protokolu, uzrādot vienu negatīvu testa rezultātu, kas veikts ne vēlāk kā 3 dienas pirms ieceļošanas.

Aktuālā Ungārijas iestāžu informācija par COVID-19 ir atrodama šeit:

https://koronavirus.gov.hu/

http://abouthungary.hu/news-in-brief/coronavirus-heres-the-latest/

http://abouthungary.hu/news-in-brief/government-introduces-new-international-travel-restrictions/
https://magyarkozlony.hu/dokumentumok/c5f7b3f6959f8e2f23dd5a96a3817d28db9e2213/megtekintes

Informatīvie tālruņa numuri konsultācijām (lūdzot savienot ar angliski runājošu operatoru) : +36 80 277 455 ; +36 80 277 456

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā šeit.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var ieceļot un uzturēties Ungārijā ar derīgu pasi vai personas apliecību (eID karti) līdz 90 dienām 6 mēnešu laikā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

Ungārijas dienestu (policija, neatliekamā medicīniskā palīdzība, ugunsdzēsēji) vienotais bezmaksas ārkārtas tālrunis – 112.

Ja nepieciešama konsulārā palīdzība, aicinām sazināties ar Latvijas Republikas vēstniecību Ungārijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11, vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.