Ungārija

09.04.2021. 21:55
 • Ceļojumu brīdinājums

❗️IESAKĀM NECEĻOT BEZ BŪTISKAS NEPIECIEŠAMĪBAS

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Ungārijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

No 2020.gada 1.septembra Ungārijas teritorijā netiek ielaisti ārvalstnieki, izņemot noteiktas iebraucēju kategorijas. Ungārijas valdība ir pagarinājusi aizliegumu ieceļot ārvalstniekiem Ungārijas teritorijā līdz 2021. gada 18.aprīlim. 

Šis aizliegums neattiecas uz:

 • Ungārijas pilsoņu ģimenes locekļiem neatkarīgi no to valstspiederības;
 • jebkuru personu ar Ungārijas uzturēšanās atļauju, ieskaitot ģimenes locekļus, uzrādot attiecīgus dokumentus;
 • jebkuru personu ar ilgtermiņa Ungārijas vīzu (ar uzturēšanos virs 90 dienām);
 • profesionāliem sportistiem, kas sadarbojas ar Ungārijas sporta organizācijām un atgriežas Ungārijā no starptautiskiem sporta pasākumiem, uzrādot attiecīgus dokumentu;
 • personām, kurām jāierodas uz tiesas sēdi, uzrādot attiecīgus Ungārijas tiesas dokumentus;
 • personām, kas ieceļo darījumu vai darba nolūkā, uzrādot ielūguma vēstuli, ko parakstījis Ungārijas atbildīgās valsts pārvaldes iestādes vai autonomas pārvaldes iestādes darbinieks;
 • personām, kuras ierodas ārstniecības nolūkos, uzrādot attiecīgās Ungārijas veselības iestādes oficiālu vēstuli;
 • ārvalstu studentiem, kas studē Ungārijas augstskolās;
 • personām, kas saistītas ar kravu pārvadājumiem, – ārvalstnieki var nokļūt savā darba vietā un atpakaļ dzīves vietā, ko apliecina darba devējs;
 • personām, kas dodas uz ģimenes pasākumiem (laulības, kristības, bēres);
 • personām, kas dodas aprūpēt ģimenes locekli;
 • personām, kas piedalīsies svarīgos starptautiskos sporta, kultūras un reliģiskos pasākumos.

Valstī ir spēkā šādi ierobežojumi:

 • Komandantstunda noteikta no plkst. 20:00 līdz 5.00;
 • Ir atļauts pārvietoties uz darbu, kā arī nodarboties ar sporta aktivitātēm ārpus telpām;
 • Sejas aizsargmasku lietošana ir obligāta gan telpās, gan ārpus tām;
 • Noteikts pulcēšanās aizliegums, ģimenes pasākumi atļauti līdz 10 cilvēkiem.;
 • Noteikts visu pasākumu un amatieru komandu sporta norišu aizliegums.
 • Līdz 7.aprīlīm slēgtas pirmsskolas izglītības iestādes un sākumskolas. Skolēniem no 9.klases un augstskolu studentiem mācības noteiktas attālināti.

Pagarināta robežkontrole uz valsts sauszemes un gaisa robežām un atsevišķi robežkontroles punkti ir slēgti. Vairāk informācijas par robežu šķērsošanu: http://www.police.hu/en/content/information-on-general-rules-of-border-crossing.

Ieceļošanas pieprasījums jāiesniedz elektroniski Ungārijas policijai vietnē www.police.hu . Papildus ieceļošanas mērķa norādīšanai, visiem pieprasījumiem jāpievieno oficiāli dokumenti. Grupas, kas ceļo kopā, var iesniegt visu vienā pieprasījumā. Tiek piemēroti arī iepriekš noteiktie karantīnas noteikumi un prasības.

Jaunais regulējums neattiecas uz tranzīta kravu pārvadājumiem, kā arī, iebraucot valstī ar diplomātisko pasi, uz personām, kas iepriekš izslimojušas Covid-19 un tam ir apliecinājums.

Tranzītā drīkst ieceļot, ja veselības pārbaudē, kas tiek veikta, ieceļojot valstī, netiek konstatēti slimības simptomi, kā arī, ja iebraucot Šengenas zonā, ir apliecinājums par ieceļošanu galamērķa valstī. Tranzīta pasažieri nedrīkst novirzīties no noteiktā maršruta un viņiem ir jāpamet Ungārija 24 stundu laikā.

Ungārijas uzņēmumu vai apakšuzņēmumu vadītāju un darbinieku komandējumi ir pieļaujami bez izņēmumiem, uzrādot attiecīgus dokumentus.

Profesionāli sportisti (nevis skatītāji!), kas vēlas piedalīties starptautiskā sporta pasākumā Ungārijā var ieceļot, uzrādot organizatoru ielūgumu. Jebkurš profesionāls sportists, kuru uzaicinājusi oficiāla Ungārijas sporta organizācija, var iebraukt Ungārijā bez karantīnas, ja:

 • uzrāda 2 negatīvus testa rezultātus, kas veikti 5 dienu laikā ne vēlāk kā 48 stundas pirms ieceļošanas;
 • ja tie darbojas saskaņā ar UEFA protokolu, uzrādot vienu negatīvu testa rezultātu, kas veikts ne vēlāk kā 3 dienas pirms ieceļošanas.

Aktuālā Ungārijas iestāžu informācija par Covid-19 ir atrodama šeit:

Informatīvie tālruņa numuri konsultācijām (lūdzot savienot ar angliski runājošu operatoru) : +36 80 277 455 ; +36 80 277 456

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā šeit.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var ieceļot un uzturēties Ungārijā ar derīgu pasi vai personas apliecību (eID karti) līdz 90 dienām 6 mēnešu laikā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

Ungārijas dienestu (policija, neatliekamā medicīniskā palīdzība, ugunsdzēsēji) vienotais bezmaksas ārkārtas tālrunis – 112.

Ja nepieciešama konsulārā palīdzība, aicinām sazināties ar Latvijas Republikas vēstniecību Ungārijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11, vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Tāpat aicinām viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.