Ārkārtas situācijas

01.03.2019. 09:52

Pirms došanās uz ārvalstīm, Ārlietu ministrija iesaka iepazīties ar informāciju ceļotājiem kas jāzina dodoties uz ārvalstīm, apdrošināt veselību un dzīvību, reģistrēties konsulārajā reģistrā kā arī atcerēties, ka Latvijas iedzīvotāji, kuri nonākuši ekstremālās situācijā ārvalstīs, konsulāro palīdzību var saņemt Latvijas parstāvniecībā.

Ņemot vērā to, ka Latvijas pārstāvniecību tīkls ārvalstīs ir salīdzinoši neliels, atgādinām, ka valstīs, kurās nav Latvijas pārstāvniecības, Latvijas iedzīvotājiem ir tiesības pēc palīdzības vērsties citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās. Lasīt vairāk.

Saņemt padomu par palīdzību konkrētā ārkārtas situācijā iespējams, zvanot pa tālruni Ārlietu ministrijas Konsulārajam departamentam +371 67 015 905 vai ārpus darba laika Konsulārā departamenta dežurantam pa tālruni +371 26337711, kā arī rakstot uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Daudzu problēmsituāciju ārvalstīs pozitīvu atrisināšanu var veicināt vienkāršu drošības pasākumu veikšana pirms došanās uz ārvalstīm:

Visas izmaksas sakarā ar medicīniskās palīdzības sniegšanu cietušajam vai viņa transportēšanu jāsedz pašam cietušajam vai viņa tuviniekiem, jo Latvijas valsts budžetā netiek paredzēti līdzekļi šim nolūkam. Tādēļ būtiski svarīgs nosacījums personas smagas saslimšanas, nelaimes un nāves gadījumos ir apdrošināšana. Ja persona ir apdrošinājusies, tad ekstremālos gadījumos palīdzību sniedz un noteiktas izmaksas atbilstoši apdrošināšanas polisei sedz arī attiecīgā apdrošināšanas kompānija.

  • nodrošināties ar tuvākās Latvijas pārstāvniecības adresi, tālruņa numuru;
  • reģistrējiet konsulārajā reģistrā savu uzturēšanos ārvalstīs;
  • nodrošināties ar ceļošanas dokumenta (pases) kopiju, vai ar cita personas apliecinoša dokumenta kopiju;
  • izceļojot uz valsti, kur nav Latvijas pārstāvniecības, atstājiet tuvinieku vai draugu rīcībā pases kopiju un dažas fotogrāfijas (kas ceļošanas dokumenta nozaudēšanas gadījumā ļautu Latvijā izsniegt atgriešanās apliecību).