13. Saeimas vēlēšanas

08.10.2018. 16:30

Sestdien, 2018. gada 6. oktobrī Latvijā un ārvalstīs norisinājās 13.saeimas vēlēšanas.

Tiesības piedalīties Saeimas vēlēšanās bija visiem Latvijas pilsoņiem, kuri vēlēšanu dienā sasnieguši 18 gadu vecumu.

Latvijas pilsoņi, kuri uzturējās ārvalstīs, vēlēšanās varēja piedalīties, balsojot klātienē vēlēšanu iecirknī 6.oktobrī. No 2018.gada 5. maija līdz 14.septembrim 16 Latvijas vēstniecībās vēlētājiem bija iespēja pieteikties balsošanai pa pastu.

Balsošana Saeimas vēlēšanu iecirknī

Balsošanas dokuments Saeimas vēlēšanās ir derīga Latvijas pilsoņa pase.

Vēlētājiem, kuru rīcībā ir tikai derīga personas apliecība, bet nav derīgas pases, no 25. septembra līdz 6. oktobrim tajā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajā nodaļā, kur izsniegta personas apliecība, bija jāizņem vēlētāja apliecība.

Vēlēšanu iecirkņi vēlēšanu dienā bija atvērti no pulksten 7 rītā līdz pulksten 8 vakarā pēc vietējā laika.

Nobalsošanai vēlēšanu dienā ārvalstīs bija izveidots 121 vēlēšanu iecirknis (saraksts  Centrālās vēlēšanu komisijas mājas lapā: www.cvk.lv).

Balsošana pa pastu

Vēlētājam, kurš pieteicās pasta balsošanai un saņēma spiedogu pasē, nebija iespēju pārdomāt un nobalsot vēlēšanu iecirknī vēlēšanu dienā.

Vēlētājiem, kuri pieteicās balsot pa pastu, attiecīgā vēlēšanu iecirkņa komisija septembrī izsūtīja balsošanas materiālus, kas bija jāaizpilda un jānosūta atpakaļ vēlēšanu iecirknim tā, lai balsojums iecirknī pienāktu līdz balsu skaitīšanas sākumam – pulksten 8 vēlēšanu dienas vakarā pēc vietējā laika.