Konsulārā informācija

15.06.2020. 10:32
 • Ceļojumu brīdinājums

Ņemot vērā pandēmiju ierobežojošos pasākumus un epidemioloģiskās drošības situāciju Latvijā un Kazahstanā, šobrīd plānveida apmeklētāju pieņemšana klātienē Latvijas vēstniecībā Kazahstnā notiek tikai pēc iepriekšēja pieraksta, ievērojot distancēšanās nosacījumus. Tādēļ lūdzam ņemt vērā, ka katra apmeklētāja apkalpošanai būs nepieciešams vairāk laika, nekā ierasts. 

Lūdzam apmeklētājus izmantot individuālos aizsardzības līdzekļus un lietot apmeklētāju pieņemšanas telpās pieejamos roku dezinfekcijas līdzekļu.

Vīzu pieteikumi tiks pieņemti tikai  “Pony Express” vīzu centros un gadījumos, kas saistīti ar valsts interesēm vai humāniem iemesliem, tādiem kā:

 • kravu pārvadātāji un pasažieru pārvadātāji, tostarp jūrnieki;
 • Latvijas valstspiederīgo  ģimenes locekļi (neatkarīgi no pilsonības - laulātie, bērni līdz 21 gada vecumam un personas, kas atrodas aizbildnībā vai apgādībā);
 • personas, kuras ir saņēmušas pozitīvu lēmumu no PMLP par uzturēšanās atļaujas piešķiršanu vai reģistrāciju (izņemot studentus);
 • personas, kas ierodas Latvijā humānu apsvērumu dēļ (piemēram, bēres vai smaga radinieku slimība);
 • darbinieki un speciālisti, kuru ieceļošana Latvijā nepieciešama komersantu saistību izpildei un to apliecinājusi LIAA.

 

Šo izmaiņu mērķis ir ievērot piesardzības pasākumus un iespējami nepieļaut infekcijas izplatīšanos.

Arī turpmāk tiek nodrošināta pārstāvniecību darba nepārtrauktība, kā arī iespēja sazināties ar pārstāvniecībām pa telefonu, e-pastu vai pastu.

Aicinām Latvijas valstspiederīgos ievērot vietējo varasiestāžu norādījumus, kas vērsti uz pandēmijas ierobežošanu, un izturēties atbildīgi pret savu un līdzcilvēku veselību.

____________________________________________________________________________________________

 

Lai ierobežotu korona vīrusa (COVID-19) izplatību, Kazahstānas valdība no 2020.gada 17. aprīļa līdz 2020.gada 1.novembrim ir atcēlusi 30 dienu bezvīzu režīmu ar 57 pasaules valstīm, tostarp arī ar Latvijas Republiku.

Līdz šim Latvijas Republikas pilsoņi varēja ceļot uz Kazahstānas Republiku un uzturēties tās teritorijā 30 dienas bez vīzas.

Starptautisko autopārvadātāji Kazahstānas Republikā var iebraukt bez vīzas līdz 2020.gada 1.jūnijam, Izbraukšanu no Kazahstānas Republikas bez vīzas līdz 2020.gada 1.jūlijam.

Lai saņemtu plašāku informāciju par Kazahstānas vīzas saņemšanas kārtību, aicinām sazināties ar Kazahstānas Republikas vēstniecību Latvijas Republikā, Vīlandes iela 6, Rīga, tālrunis: +371 67324223, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. 

2020.gada 12.maijā Kazahstānas valdība pieņēma lēmumu pagarināt Kazahstānā esošo ārzemnieku nederīgo dokumentu (vīzas, uzturēšanās un darba atļaujas) derīguma termiņu līdz 2020.gada 10.jūlijam. Šie noteikumi attiecas tikai uz tiem Kazahstānā esošajiem ārzemniekiem, kuru ceļošanas dokumenti (vīzas, uzturēšanās un darba atļaujas) ir kļuvuši par nederīgiem Kazahstānā izsludinātā ārkārtas stāvokļa laikā: no 2020.gada 16.marta līdz 11.maijam.

____________________________________________________________________________________________

 

Saistībā ar izsludināto COVID-19 pandēmiju, sākot no 2020.gada 10.maija Kazahstānā ir noteikti karantīnas pasākumi, kas paredz īslaicīgus ceļojumu ierobežojumus:

 • Visi no ārvalstīm iebraukušie ceļotāji tiek pakļauti karantīnas režīmam līdz pat 2 diennaktīm, lai veiktu COVID-19 laboratorisko testu izmeklējumus.
 •  Personas, ar acīmredzamiem COVID-19 simptomiem tiek pakļautas tūlītējai hospitalizācijai
 • Pēc rezultātu saņemšanas:
  • personas ar pozitīvu COVID-19 testu rezultātiem tiek pakļautas tūlītējai hospitalizācijai un ārstēšanai
  • Personas ar negatīvu COVID-19 testu rezultātiem tiek pakļautas 12 dienu pašizolācijai (mājas karantīnā) savā dzīvesvietā. Ja personai nav iespēju atrasties pašizolācijā savā dzīvesvietā, personas tiek aicinātas veikt pašizolācijas karantīnas stacionārā.

Iepriekš minētie noteikumi neattiecas uz: Kazahstānas Republikas valdības delegācijām, oficiālo ārvalstu un starptautisko organizāciju delegāciju locekļiem, kuri ierodas Kazahstānas Republikā ar Kazahstānas Ārlietu ministrijas ielūgumu, Kazahstānā akreditētajiem ārvalstu diplomātisko pārstāvniecību un starptautisko organizāciju pārstāvjiem un to ģimenes locekļiem, gaisa kuģu un lokomotīvju apkalpes locekļiem.  

 • Kazahstānā akreditētiem ārvalstu diplomātisko pārstāvniecību un starptautisko organizāciju pārstāvjiem un to ģimenes locekļiem iebraucot Kazahstānā tiek veikts COVID-19 laboratorisko testu izmeklējums un jāatrodas 14 dienu pašizolācijai (mājas karantīnā) savā dzīvesvietā. 
 • Gaisa kuģu un lokomotīvju apkalpes locekļiem tiek veikta medicīniskā novērošana to dzīves (vai uzturēšanās) vietā izmantojot telefona zvanu vai video zvanu starpniecību. 
 • Starptautiskajiem autopārvadātājiem COVID-19 laboratorisko testu izmeklējumus veic robežšķērsošanas vietā.