Kazahstānā viesojas Latvijas Universitātes jauktais koris "Jubilate"

24.10.2019. 12:21

2019. gada 11. oktobrī Nursultanā, Kazahstānā viesojās Latvijas Universitātes absolventu jauktais koris “Jubilate” un sadarbībā ar Nursultanas Diplomātiskā korpusa kori uzstājās ar kopīgu koncertprogrammu. Koncerts notika Kazahstānas M.Narikbajeva Juridiskajā Univeristātē KAZGUU (M.Narikbayev KAZGUU University), kas ir Latvijas Universitātes partneruniversitāte, kura koncertam laipni atvēlēja universitātes aktu zāli.

Kora “Jubilate” repertuāru bija sagatavojis tā mākslinieciskais vadītājs Juris Kļaviņš, savukārt Diplomātiskā korpusa kora repertuāru sagatavoja tā vadītāja Darida Buberbajeva. Abi kori noslēgumā kopīgi nodziedāja latviešu tautasdziesmu “Pūt vējiņi”. Latvijas Universitātes absolventu kora sniegums un Diplomātiskā korpusa kora kopīgā sirsnīgā uzstāšanās sajūsmināja klausītājus, kas konceru uztvēra ar ovācijām.

Pirms viesošanās Nursultanā koris “Jubilate” viesojās arī Kazahstānas lielākajā pilsētā Almati, kur 10. oktobrī uzstājās Almati Enerģētikas un Telekomunikāciju Universitātes augstskolā (Almaty University of Power Engeneering and Telecomunications). Pirms šī koncerta Latvijas Universitātes profesors, prodekāns, Domes priekšsēdētājs Dr. Jurijs Borzovs sniedza lekciju par Latvijas Universitātes Datorikas fakultāti, kā arī tika parakstīts sadarbības memorands starp Latvijas Universitāti un Almati Enerģētikas un Telekomunikāciju Universitāti.

Latvijas Universitātes absolventu jauktais “Jubilate” dibināts 1998. gadā un sākotnēji atradās Latvijas telekomunikāciju uzņēmuma "Lattelecom" patronāžā, taču kopš 2006./2007. gada "Jubilate" ir piederīgs Latvijas Universitātei. Savukārt Diplomātiskā korpusa koris apvieno Nursultanā akreditētos ārvalstu diplomātus, to ģimenes locekļus kā arī citus starptautiskās sabiedrības pārstāvjus, kas dzīvo un strādā Nursultanā.

Kazahstānu apmeklēja kopā 45 Latvijas Universitātes absolventu jauktā kora “Jubilate” pārstāvji.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Kazahstānā
"Kaskad" biznesa centrs 
Kabanbai batira avenue 6/1, office No. 122,
Nursultana, 010000, Kazakstāna
Tālrunis: +7 7172 92 53 16
Fakss: +7 7172 92 53 19
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā