Rīgas Juridiskās augstskolas absolventu salidojums Kazahstānā

29.05.2019. 14:22

2019. gada 28. maijā notika Rīgas Juridiskās augstskolas Padziļinātās un Intensīvās programmas Eiropas tiesībās un ekonomikā absolventu salidojums, kuru atklāja Latvijas Republikas vēstnieks Kazahstānā Jurijs Pogrebņaks un Rīgas Juridiskās augstskolas direktore Ieva Rācenāja.

Atklājot pasākumu, J.Pogrebņaks pateicās RJA par ieguldījumu programmu īstenošanā, kā arī donorvalstu pārstāvjiem par sniegto atbalstu programmu veiksmīgas norises realizēšanā.  Vēstnieks pauda gandarījumu par Kazahstānas ieinteresētību Rīgas Juridiskās augstskolas īstenoto programmu un apmācību apguvē un aicināja turpināt valsts pārvaldē strādājošos paaugstināt profesionālo kvalifikāciju, jo RJA mācību programmas veicina izpratni par Eiropas tiesību normām un sniedz būtisku ieguldījumu Kazahstānas publiskās pārvaldes jauno profesionāļu kapacitātes celšanā. J.Pogrebņaks norādīja, ka ir pagājuši jau pieci veiksmīgas sadarbības gadi, kopš Latvijas Ārlietu ministrija sadarbībā ar Rīgas Juridisko augstskolu uzsāka Padziļināto programmu Eiropas tiesībās un ekonomikā Eiropas Savienības kaimiņpolitikas valstīm, Centrālāzijai un Rietumbalkāniem. Programmas mērķis jau sākotnēji bija sniegt mūsu kolēģiem un partneriem visaptverošu redzējumu par Eiropas Savienības tiesisko, ekonomisko un politisko funkcionalitāti, ka arī dalīties ar Latvijas gūto pieredzi iestājoties Eiropas Savienībā.

RJA direktore Ieva Rācenāja Kazahstānas Ārlietu ministrijas un donorvalstu pārstāvjiem un ES delegācijas Kazahstānā vadītājam prezentēja izglītības programmu struktūru, ieskicēja programmu nākotni līdz 2020. gadam un potenciālās attīstības iespējas. Klātesošie absolventi, izklāstot savu iegūto pieredzi Rīgas Juridiskajā augstskolā, apliecināja mācību programmu sniegto augsto pievienoto vērtību tiešo darba pienākumu veikšanā. Savos personiskajos stāstos par studiju laiku RJA absolventi Rīgu sauca par otrajām mājām un dalījās atmiņās par profesionālo un sirsnīgo sadarbību ar pasniedzējiem. Uzrunām sekojošajā diskusijā pasākuma dalībnieki apsprieda nākotnes sadarbības mērķus un iespējas ielāgot specifiskākas mācību programmas konkrētu valsts pārvaldes nozaru ekspertiem.

Pasākumā piedalījās arī Kazahstānas Ārlietu ministrijas pārstāvji, ES delegācijas Kazahstānā vadītājs kā arī Zviedrijas, Somijas un Šveices vēstniecību Nursultanā pārstāvji.

Informācijai

Starpdisciplinārās programmas Eiropas tiesībās un ekonomikā Latvija veiksmīgi īsteno kopš 2014. gada, un tās koordinē Rīgas Juridiskā augstskola. Trīs mēnešu Padziļinātā programma un sešu nedēļu Intensīvā programma finansējumu daļēji saņēmušas no Latvijas valsts budžetā paredzētajiem līdzekļiem attīstības sadarbības politikai. Ieguldījumu programmas īstenošanā sniegušas arī ASV, Zviedrija, Norvēģija, Luksemburga, Nīderlande, Šveice. Kopš 2014. gada abas apmācību programmas kopā apguvuši 267 dalībnieki no Eiropas kaimiņattiecību politikas, Centrālāzijas un Rietumbalkānu valstīm, tajā skaitā 17 dalībnieki no Kazahstānas Republikas.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Kazahstānā
"Kaskad" biznesa centrs 
Kabanbai batira avenue 6/1, office No. 122,
Nursultana, 010000, Kazakstāna
Tālrunis: +7 7172 92 53 16
Fakss: +7 7172 92 53 19
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā