Eiropas Parlamenta vēlēšanas

25.03.2019. 07:22

2019.gada 25.maijā notiks kārtējās Eiropas Parlamenta (turpmāk – EP) vēlēšanas, kurās EP no Latvijas būs jāievēl astoņi deputāti. Latvijas vēlētāji ārvalstīs, kuri vēlēšanu dienā būs sasnieguši 18 gadu vecumu, EP vēlēšanās var piedalīties balsojot pa pastu vai balsojot klātienē vēlēšanu iecirknī.

Lai piedalītos vēlēšanās balsošanai pa pastu vai balsošanai vēlēšanu iecirknī ārvalstī obligāti iepriekš jāreģistrējas.

Balsošana pa pastu

Lai pieteiktos pasta balsošanai, vēlētājs personīgi vai pa pastu noteiktā laikā iesniedz “Iesniegumu balsošanai pa pastu no ārvalstīm”:

  • līdz 2019. gada 12. aprīlim ieskaitot Latvijas Republikas vēstniecībā Kazahstānā (adrese: Kabanbai batira iela 6/1, ofiss 122, Astana 010017 Kazahstāna, darbdienās no plkst. 9:00 - 12:00 un plkst. 15:00 - 17:00 (bez iepriekšēja pieraksta) vai
  • līdz 2019. gada 25. aprīlim vēlēšanu iecirkņa komisijā balsošanai pa pastu Rīgā (adrese: Smilšu iela 4, Rīga, LV-1050).

Līdz 2019.gada 25. aprīlim iesniegumu var iesniegt arī elektroniski, izmantojot  Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (turpmāk – PMLP) e-pakalpojumu "Reģistrācija balsošanai pa pastu vēlētājiem, kuri uzturas ārvalstīs" vai nosūtīt e-pastā Latvijas vēstniecībai Kazahstānā (e-pasta adrese: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ) vai vēlēšanu iecirkņa komisijai balsošanai pa pastu Rīgā (e-pasta adrese: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ), parakstot ar drošu e-parakstu.

NB! Piesakoties balsošanai pa pastu, nav nepieciešams uzrādīt/nosūtīt pasi, kā tas bija Saeimas vēlēšanās. 

Balsošana vēlēšanu iecirknī vēlēšanu dienā 25. maijā

(iecirkņa darba laiks no plkst.7:00 līdz plkst.20:00 pēc vietējā laika)

Lai reģistrētos balsošanai Latvijas Republikas vēstniecībā Kazahstānā izveidotajā iecirknī, vēlētājs līdz 2019. gada 7. maijam:

Iesniedzot iesniegumu vēstniecībā, vēlētājs, kurš ir Latvijas pilsonis, uzrāda derīgu pasi vai personas apliecību. 

Vēlēšanu iecirkņa maiņa

Vēlētāji, kuru pastāvīgā dzīvesvieta ir ārvalstīs, netiek automātiski iekļauti kādā konkrētā EP vēlēšanu iecirkņa sarakstā. Tādēļ visiem ārvalstīs dzīvojošajiem vēlētājiem ir nepieciešams iesniegt iesniegumu, lai reģistrētos noteiktā iecirknī (Latvijā vai ārvalstīs Vēlēšanu iecirkņu saraksts ārvalstīs). Tiesības mainīt vēlēšanu iecirkni EP vēlēšanās vēlētājiem ir līdz 2019.gada 7.maijam.

Iesniegumu par vēlēšanu iecirkņa maiņu vēlētājs var iesniegt:

Iesniedzot iesniegumu vēstniecībā, vēlētājs, kurš ir Latvijas pilsonis, uzrāda derīgu pasi vai personas apliecību. 

Detalizētu informāciju par gaidāmajām EP vēlēšanām lūdzam skatīt Centrālās vēlēšanu komisijas mājas lapā: www.cvk.lv.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Kazahstānā
"Kaskad" biznesa centrs 
Kabanbai batira avenue 6/1, office No. 122,
Nursultana, 010000, Kazakstāna
Tālrunis: +7 7172 92 53 16
Fakss: +7 7172 92 53 19
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā