Astanā tiek atvērta Latvijas neatkarības simtgadei veltīta izstāde “Valsts būvniecība. Latvijas arhitektūra 9.- 21. gs. LATVIJAS VIETAS UN SIMBOLI"

02.11.2018. 05:47
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

2018. gada 1 novembrī Kazahstānas Nacionālajā muzejā notika Latvijas Simtgadei veltītās izstādes “Valsts būvniecība. Latvijas arhitektūra 9.-21.gadsimts. Latvijas vietas un simboli” atklāšana. Izstādi atklāja Latvijas vēstnieks Kazahstānā Jurijs Pogrebnaks un Kazahstānas Nacionālā Muzeja direktora vietas izpildītājs Leonīds Kočetovs.

Izstāde vairāk nekā 100 fotogrāfijās un anotācijās atspoguļo daudzveidīgo Latvijas arhitektūru, kas ir bagāta gan ar tautas celtniecību, gan stilu arhitektūru, kuru radījuši ne tikai latviešu, bet arī vācu, franču, zviedru, itāļu, poļu, somu un krievu arhitekti un inženieri. Katrai izstādē redzamajai ēkai un celtnei ir sava simboliska vieta tūkstošgadīgajā Latvijas būvmākslas mozaīkā.

Izstāde papildināta ar Latvijas arhitektūras muzeja fondos glabātajiem Latvijas arhitektu oriģinālajiem darbiem (skicēm un projektiem).

Tāpat, izstāde papildināta ar atsevišķu informatīvu stendu par koncertzāli “Astana”, agrāk Дворец Целинников, kuru sagatavoja Latvijas vēstniecība Kazahstānā sadarbībā ar Latvijas arhitektūras muzeju. Koncertzāli 20.gadsimta 1960. gados projektēja Latvijas arhitekti. Pēc izstādes stends tiks dāvināts Kazahstānas Nacionālajam muzejam, veltot to Astanas pilsētas 20 gadu jubilejai.

Izstāde sagatavota Latvijas vēstniecības Kazahstānā, Kazahstānas Nacionālā muzeja un Latvijas arhitektūras muzeja sadarbībā un būs skatāma no 2018.gada 1. novembra līdz 2018.gada 3. janvārim.

Projekts īstenots ar Latvijas simtgades publiskās diplomātijas programmas atbalstu.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Kazahstānā
"Kaskad" biznesa centrs 
Kabanbai batira avenue 6/1, office No. 122,
Nursultana, 010000, Kazakstāna
Tālrunis: +7 7172 92 53 16
Fakss: +7 7172 92 53 19
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā