Kazahstānā atzīmē Latvijas Neatkarības atjaunošanas gadadienu

07.05.2018. 11:46
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

Atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas 28.gadadienu, Latvijas vēstniecība Kazahstānā š.g. 4.maijā rīkoja Baltā galdauta svētkus, kuros piedalījās Baltijas valstu un Ziemeļvalstu vēstniecību kolēģi ar ģimenēm. Pasākums notika ģimeniskā atmosfērā Latvijas vēstniecības telpās Astanā.

Pasākuma atklāšanas uzrunā vēstnieks atzīmēja, ka šogad Latvija svin 100 gadskārtu kopš neatkarīgas republikas dibināšanas, savukārt 4. maijs ir neatkarības atjaunošanas gadadiena, pieminot šajā datumā Latvijas PSR Augstākās Padomes pieņemto Deklarāciju Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu. Vēstnieks uzsvēra Baltijas valstu ciešu sadarbību, atjaunojot valstu neatkarību, ka arī atzinīgi novērtēja Baltijas un Ziemeļvalstu sadarbību kopš Latvijas valsts nesakarības atgūšanas. Pasākumā Latvijas viesiem tika organizēta viktorīna, kuras laikā viesi varēja iepazīsities ar interesantiem faktiem par Latviju un Latvijas-Kazahstānas attiecībām.

Svētku priekšvakarā, 3.maijā, Kazahstānas lielākajā tirdzniecības un izklaides centrā “Astana Mega Silkway”  tika atklāta izstāde “Rīga fotogrāfijās”, kas tiek rīkota sadarbībā ar airBaltic, Astanas tirdzniecības centru un Rīgas Tūrisma attīstības biroju “LiveRiga”. Izstādes ietvaros tika izveidota arī simboliska pastkastīte, kurā Astanas iedzīvotāji un viesi var atstāt savu apsveikumus Latvijai simtgadē. Starp vēlējumu autoriem notiks divu airBaltic biļeši izloze  maršrutā Almati – Rīga – Almati. Izstāde ir apskatāma Astanas tirdzniecības centrā “Astana Mega Silkway”  no 2018.gada 3.līdz 17.maijam.

Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Kazahstānā
"Kaskad" biznesa centrs 
Kabanbai batira avenue 6/1, office No. 122,
Astana, 010000, Kazakstāna
Tālrunis: +7 7172 92 53 16
Fakss: +7 7172 92 53 19
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā