Latvijas vēstnieks Kazahstānas Diplomātijas institūta klausītājiem vēsta par Latvijas simtgadi, Latvijas-Kazahstānas sadarbību un Latvijas lomu ES-Centrālās Āzijas sadarbībā

20.04.2018. 14:13
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

Šodien, 20.aprīlī, Latvijas vēstnieks Kazahstānā Jurijs Pogrebņaks nolasīja lekciju “Latvija un Kazahstāna: attiecības, divpusējā sadarbība un starptautiskie projekti Latvijas simtgades gadā” Kazahstānas Republikas Prezidenta Valsts pārvaldes akadēmijas Diplomātijas institūta klausītājiem. Lekcijā un tai sekojošā diskusijā piedalījās 30 institūta maģistrantūras un doktorantūras studenti, kā arī mācību spēki.

Savā lekcijā vēstnieks sniedza ieskatu Latvijas vēsturē, ģeogrāfijā un kultūrā un izskaidroja  šo apstākļu ietekmi uz Latvijas valsts veidošanas principiem un valsts ārpolitisko izvēli. Tāpat vēstnieks iepazīstināja ar mūsdienu Latvijas aktualitātēm, zinātnes un pētniecības sasniegumiem, kā arī kopīgajām lappusēm Latvijas un Kazahstānas attiecību vēsturē.

Atsevišķu uzmanību vēstnieks pievērsa Latvijas ieguldījumam Eiropas Savienības un Centrālās Āzijas valstu attiecību veidošanā. Vēstnieks atzīmēja, ka tieši Latvijas ES prezidentūras laikā 2015.gadā tika atjaunota ES Centrālās Āzijas stratēģija un ES speciālā pārstāvja Centrālajā Āzijā amats, ka arī saskaņots ES-Kazahstānas Paplašinātās partnerības un sadarbības līgums, kuru kā pirmā ES valsts ratificēja tieši Latvija. Tāpat vēstnieks uzsvēra, ka Latvijas arī pēc savas prezidentūras turpina būt aktīva ES-Centrālās Āzijas attiecību stiprināšanā. Pašlaik, Latvija vada ES robežu pārvaldības programmas Centrālajā Āzijā (BOMCA) starptautisko konsorciju un kopā ar Poliju ir ES-Centrālās Āzijas Izglītības platformas vadošā valsts.

Diskusijas laikā klātesošie interesējās par pašreizējiem Latvijas izaicinājumiem, valsts valodas politiku, demogrāfiskā stāvokļa izmaiņām, stratēģiskās komunikācijas un informācijas jautājumiem mūsdienu pasaulē. Lekcijas beigās vēstnieks dāvināja Diplomātijas institūtam, kuru pārstāvēja Kamilla Šerjazdanova (Kamilla Sheryazdanova), divu sējumu izdevumu “Latvijas dārgumi: labākie eksporta zīmoli un iedvesmojošie stāsti”.

Lekcija Kazahstānas Republikas Prezidenta Valsts pārvaldes akadēmijas Diplomātijas institūtā notika Latvijas vēstniecības Kazahstānā Latvijas simtgades programmas Kazahstānā ietvaros.

Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Kazahstānā
"Kaskad" biznesa centrs 
Kabanbai batira avenue 6/1, office No. 122,
Astana, 010000, Kazakstāna
Tālrunis: +7 7172 92 53 16
Fakss: +7 7172 92 53 19
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā