Latvijas vēstniecības Kazahstānā, USAID un LIAA kopējā projekta ietvaros Latviju apmeklē Centrālās Āzijas pārstāvju biznesa delegācija

11.04.2018. 12:34

Š.g. 9.-10.aprīlī Latvijā norisinājās Latvijas vēstniecības Kazahstānā, ASV attīstības palīdzības aģentūras USAID un LIAA organizētā Centrālās Āzijas valstu (Kazahstāna, Kirgizstāna, Tadžikistāna, Turkmenistāna, Uzbekistāna) augļu, dārzeņu un riekstu produkcijas ražotāju, kā arī šo valstu transporta un loģistikas nozares pārstāvju tirdzniecības un Latvijas iepazīšanas misija.

Pasākumu 9.aprīlī Rīgā ieskandināja Latvijas–Centrālāzijas valstu biznesa forums, kuru atklāja Latvijas vēstnieks Kazahstānā u Kirgizstānā Jurijs Pogrebnkas. Forumā ar uzrunām uzstājās Satiksmes ministrijas Tranzīta politikas departamenta direktors Andris Maldups,  USAID Centrālās Āzijas ofisa padomnieks Raiders Rodžers, “LDz Loģistika” valdes priekšsēdētājs Gundars Ābols, kooperatīvās saimniecības “Mūsmāju dārzeņi” vadītāja un sertifikācijas jautājumu eksperte Edīte Strazdiņa, kā arī LIAA pārstāvniecības vadītājs Vladimirs Samoilenko.

Savā uzrunā vēstnieks J.Pogrebņaks sveica viesus 100. neatkarības gadu svainību valstī Latvijā un uzsvēra Latvijas ieguldījumu ES attiecību veidošanā ar Centrālās Āzijas valstīm. Vēstnieks atgādināja, ka tieši Latvijas ES prezidentūras laikā 2015.gadā tika atjaunota ES Centrālās Āzijas stratēģija, atjaunots ES speciālā pārstāvja Centrālajā Āzijā amats, ka arī saskaņots ES-Kazahstānas Paplašinātās partnerības un sadarbības līgums, kuru kā pirmā ES valsts ratificēja tieši Latvija. Vēstnieks informēja par Latvijas vadošo lomu starptautiskajā ES programmas konsorcijā robežu pārvaldības jautājumos (BOMCA) un ES-Centrālās Āzijas Izglītības platformā. Tāpat vēstnieks ar gandarījumu atzīmēja, ka šīs ir vēl viens Latvijas un ASV sadarbības piemērs Centrālajā Āzijā.

Forums notika ar KZ investīciju aģentūras KAZINVEST un Rīgas Domes atbalstu. Forumā piedalījās 30 Centrālās Āzijas augļu, dārzeņu un riekstu produkcijas ražotāji, 24 transporta un loģistikas sektora pārstāvji, ka arī 132 Latvijas uzņēmēji. Foruma darba rezultātā pasākuma dalībnieki indikatīvi parakstīja sadarbības nodomu memorandus 28,9 miljonu eiro vērtībā.

Programmas tālākā gaitā Centrālās Āzijas delegācija, sadaloties pa nozarēm, apmeklēja Latvijas Rīgas Centrālo tirgu, uzņēmumu “Orkla Foods (Spilva)”, A/S “Felici”, augļu noliktavu “A Fruit”, uzņēmumu “Getliņi Eko”, kā arī Rīgas, Ventspils un Liepājas ostas.

Minētais brauciens tika realizēts pēc USAID un Latvijas vēstniecības Kazahstāna iniciatīvas USAID projekta “Konkurētspējas, tirdzniecības un darba vietu radīšana Centrālajā Āzijā” ietvaros.

Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Kazahstānā
"Kaskad" biznesa centrs 
Kabanbai batira avenue 6/1, office No. 122,
Astana, 010000, Kazakstāna
Tālrunis: +7 7172 92 53 16
Fakss: +7 7172 92 53 19
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā