Latvijas vadītais ES konsorcijs BOMCA Astanā nodot dāvinājumu Kazahstānas Robežsardzes dienestam

05.04.2018. 12:53

Šodien, 5.aprīlī Astanā notika svinīga ceremonija, kuras laikā Kazahstānas Robežsardzes dienests saņēma 25 portatīvu datoru komplektus no Latvijas vadītā starptautiskā ES programmas “Robežu pārvaldība Centrālajā Āzijā” (BOMCA) konsorcija. Ceremonijā piedalījās konsorcija valstu pārstāvji Latvijas vēstnieks Kazahstānā Jurijs Pogrebņaks, Ungārijas vēstnieks Kazahstānā Andrašs Barani (Andras Baranyi) , ES delegācijas Kazahstānā sadarbības nodaļas vadītājs Johanes Stenbeks Madsens (Johannes Stenbaek Madsen) un BOMCA 9.programmas reģionālais vadītājs Latvijas Robežsardzes pulkvežleitnants Raitis Tiliks. Kazahstānas pusi ceremonijā pārstāvēja Robežsardzes dienesta direktora vietnieks Ashats Ahmetovs (Асхат Ахметов).

Uzrunājot ceremonijas dalībniekus, Latvijas vēstnieks atzīmēja Latvijas vadošo lomu starptautiskajā konsorcijā un uzsvēra Latvijas ieguldījumu ES attiecību veidošanā ar Centrālās Āzijas valstīm. Vēstnieks atgādināja, ka tieši Latvijas ES prezidentūras laikā tika atjaunota ES Centrālās Āzijas stratēģija, atjaunots ES speciālā pārstāvja Centrālajā Āzijā amats, ka arī saskaņots ES-Kazahstānas Paplašinātās partnerības un sadarbības līgums, kuru kā pirmā ES valsts ratificēja tieši Latvija.

Kazahstānas robežsardzes dienesta direktora vietnieks atzinīgi novērtēja programmas darbību Kazahstānā, uzsverot, ka BOMCA ir lieliska platforma robežas pārvaldes teorētiskās bāzes saņemšanā. Savukārt portatīvo datoru dāvinājums veiksmīgi iekļausies Kazahstānas prezidenta N.Nazarbajeva pasludinātās valsts digitalizācijas programmas ieviešanā.

BOMCA projekta 9.posmu īsteno partneru Konsorcijs Latvijas Valsts robežsardzes vadībā. Konsorcija sastāvā ir Latvijas Valsts robežsardze, Rīgas Tehniskās universitātes Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūts, Lietuvas Muitas departaments un Starptautiskais migrācijas politikas attīstības centrs (ICMPD), kā arī asociētie partneri - Ungārijas Iekšlietu ministrija un Portugāles Migrācijas un robežu dienests.

Projekta BOMCA galvenie mērķi ir vispārēja drošības uzlabošana Centrālāzijā, atbalsta sniegšana piecu Centrālāzijas valstu – Kazahstānas, Kirgizstānas, Tadžikistānas, Turkmenistānas, Uzbekistānas – savstarpējās tirdzniecības un tranzīta vienkāršošanai, migrācijas plūsmu kontroles uzlabošanai, kā arī sadarbības stiprināšana nelikumīgas preču un personu pārvietošanas mazināšanai. Projekta ieviešana tika uzsākta 2015. gada 15. jūnijā, un tā darbības periods ir 36 mēneši.

Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Kazahstānā
"Kaskad" biznesa centrs 
Kabanbai batira avenue 6/1, office No. 122,
Astana, 010000, Kazakstāna
Tālrunis: +7 7172 92 53 16
Fakss: +7 7172 92 53 19
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā