Latvijas vēstnieks pārrunā divpusējās sadarbības prioritātes ar Kazahstānas ārlietu ministra vietnieku 2018.gadā

16.01.2018. 06:20

Šā gada 15.janvārī notika Latvijas vēstnieka Kazahstānā Jurija Pogrebņaka tikšanās ar Kazahstānas Ārlietu ministra vietnieku un Latvijas-Kazahstānas Starpvaldību komisijas līdzpriekšsēdētāju tirdzniecības un ekonomiskajos jautājumos Romanu Vasiļenko. Sarunas laikā tika apspriesti Latvijas un Kazahstānas sadarbības jautājumi Latvijas simtgades jubilejas gadā, uzsvaru liekot uz tālākā politiskā dialoga uzturēšanu un ekonomiski-tirdzniecisko attiecību paplašināšanu.

Sarunu partneri ar gandarījumu atzīmēja divpusējo attiecību pozitīvu attīstību.  Tika uzsvērts, ka Latvijas dalība pagājušajā gadā Astanā notikušajā starptautiskajā izstādē EXPO-2017 sekmēs abu valstu tālāko ekonomisko attiecību attīstību. Kā veicinošs solis attiecību paplašināšanai tika uzsvērta Latvijas Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa vizīte Kazahstānā 2017.gada jūlijā un Kazahstānas premjerministra pirmā vietnieka A.Mamina vizīte Latvijā 2017.gadā septembrī.

            Sarunā tika pārrunāti konkrēti projekti tālākas sadarbības paplašināšanai transporta, tranzīta un loģistikas jautājumos, informācijas tehnoloģiju un telekomunikācijas jomā, izglītības sfērā un tīro tehnoloģiju attīstībā. Tika pārrunāts jautājums par tiešās aviosatiksmes atjaunošanu starp Latviju un Kazahstānu.

            Vēstnieks J.Pogrebņaks atzīmēja, ka Latvija turpinās būt aktīva arī Eiropas Savienības attiecību veidošanā ar Centrālās Āzijas valstīm kopumā un Kazahstānu atsevišķi. Latvija ir vadošais partneris ES projekta Border Management in Central Asia (BOMCA) konsorcijā, kā arī ir otrais vadošais partneris ES-Centrālās Āzijas izglītības platformā.

Vēstnieks informēja, ka 2018.gads Latvijai ir īpaši nozīmīgs, jo šogad tiek atzīmēta Latvijas valsts simtgade un aicināja Kazahstānas pārstāvjus apmeklēt svinību pasākums Latvijā.

Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Kazahstānā
"Kaskad" biznesa centrs 
Kabanbai batira avenue 6/1, office No. 122,
Astana, 010000, Kazakstāna
Tālrunis: +7 7172 92 53 16
Fakss: +7 7172 92 53 19
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā