Kopīgais paziņojums saistībā ar Latvijas Republikas un Kazahstānas Republikas diplomātisko attiecību nodibināšanas 25.gadadienu

08.12.2017. 13:07

KOPĪGS PAZIŅOJUMS

saistībā ar Latvijas Republikas un Kazahstānas Republikas diplomātisko attiecību nodibināšanas 25.gadadienu

2017. gada 10. decembrī Latvijas Republika un Kazahstānas Republika atzīmē nozīmīgu jubileju – 25 gadus kopš diplomātisko attiecību nodibināšanas.

Latvijas un Kazahstānas attiecības, kam vēsturiski piemīt savstarpēja cieņa un konstruktīvs raksturs, sekmīgi attīstās kā divpusēji, tā arī starptautisku organizāciju ietvaros.

Abu valstu noslēgto politisko dokumentu kopums ir kļuvis par stingru pamatu Latvijas un Kazahstānas attiecību veiksmīgai attīstībai draudzības un abpusēji izdevīgas partnerības garā.

Ir nodibināti cieši sakari parlamentu un valdību, ministriju un darījumu aprindu līmenī. Kopš 1995. gada darbojas Kazahstānas Republikas apvienotā vēstniecība Lietuvas Republikā un Latvijas Republikā, 2004. gada augustā atklāta Kazahstānas Republikas vēstniecības Konsulārā nodaļa Rīgā. Savukārt no 2004. gada darbojas Latvijas Republikas vēstniecība Kazahstānas Republikā.

2006. gadā Kazahstānas prezidents N. A. Nazarbajevs ieradās valsts vizītē Latvijā, bet Kazahstānu ir apmeklējuši Latvijas Valsts prezidenti Guntis Ulmanis, Vaira Vīķe-Freiberga, Valdis Zatlers un Andris Bērziņš. Divas no šīm vizītēm notika, prezidentiem piedaloties svarīgos Astanā organizētos starptautiskos pasākumos – EDSO samitā 2010. gadā un starptautiskajā izstādē EXPO-2017. Latvijas Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa nesenā vizīte šī gada jūlijā piešķīra papildu impulsu divpusējo attiecību aktivizēšanai.

Abas puses cenšas aktivizēt un padziļināt tirdzniecības un ekonomisko mijiedarbību, turpinot apgūt vēl neizmantoto sadarbības potenciālu. Centieni ir vērsti uz savstarpējās tirdzniecības preču struktūras pilnveidi, tās kvantitatīvo un kvalitatīvo iezīmju uzlabošanu. 

Svarīga loma ir  izveidotajiem mijiedarbības mehānismiem, vispirms jau Starpvaldību komisijai ekonomiskās, zinātniskās un tehniskās sadarbības jautājumos un Lietišķajai sadarbības padomei. Tiek stimulēti un atbalstīti abu valstu resori un uzņēmumi, tiem dibinot investīciju un tirdzniecības sadarbību informācijas un komunikācijas tehnoloģiju, kā arī “zaļās” ekonomikas jomā. Tiek radīti labvēlīgi apstākļi preču un pakalpojumu savstarpējai piekļuvei Latvijas un Kazahstānas tirgos.    

Īpaši nozīmīgs sadarbības potenciāls piemīt transporta un loģistikas jomai. Abas valstis pieliek pūles, lai caur savām teritorijām virzītu kravu plūsmu no Eiropas uz Āziju un pretējā virzienā. To uzskatāmi parāda šī gada septembrī atklātais jaunais starpkontinentālo konteinerpārvadājumu maršruts caur Horgosas “sauszemes ostu” un Rīgas ostu.

Turpina attīstīties tradicionālie sakari izglītībā, zinātnē, kultūrā un tūrismā. Īpaša uzmanība tiek veltīta augstskolu kontaktiem saskaņā ar Vienošanos par sadarbību izglītībā, zinātnē un jaunatnes lietās. Abām pusēm aktuāla ir augstas kvalifikācijas speciālistu sagatavošana un pakāpeniska kontaktu paplašināšana uz pašreizējās bāzes.

Puses ir ieinteresētas turpmākā kultūras iestāžu sadarbības attīstībā, apmaiņas paplašināšanā, abu valstu attiecīgo organizāciju aktīvā atbalstīšanā.

Latvija un Kazahstāna sadarbojas starptautisko organizāciju, tostarp ANO, EDSO, OECD, ietvaros. Latvija bija pirmā valsts, kas ratificēja Eiropas Savienības un Kazahstānas Republikas Paplašinātās partnerības un sadarbības līgumu.

Abas puses pauž patiesu cerību, ka savstarpēji izdevīgā sadarbība, kas vērsta uz Latvijas un Kazahstānas tautu labklājības attīstību, turpinās paplašināties.

Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Kazahstānā
"Kaskad" biznesa centrs 
Kabanbai batira avenue 6/1, office No. 122,
Astana, 010000, Kazakstāna
Tālrunis: +7 7172 92 53 16
Fakss: +7 7172 92 53 19
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā