Ar lekciju Universitātē vēstnieks J.Pogrebņaks ieskandina Latvijas-Kazahstānas diplomātisko attiecību nodibināšanas 25.gadadienu

08.12.2017. 12:29
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

Šodien 8.decembrī, atzīmējot Latvijas un Kazahstānas diplomātisko attiecību nodibināšanas 25.gadadienu, Latvijas vēstnieks Kazahstānā Jurijs Pogrebņaks uzstājās ar lekciju Eirāzijas Nacionālajā universitātē (L.N. Gumilyov Eurasian National University- ENU) Astanā. Lekciju apmeklēja ap 50 klausītāji - gan studenti, gan universitātes mācībspēki.

Sveicot ENU vice-rektoru Dr. Baubeku Somžureku (Baubek Ssomzhurek) diplomātisko attiecību nodibināšanas gada dienā, vēstnieks uzdāvināja universitātei 2 sējumu izdevumu “Latvijas dārgumi: labākie eksporta zīmoli un iedvesmojošie stāsti”.

Vēstnieks savā lekcijā sniedza ieskatu Latvijas vēsturē, ģeogrāfijā un kultūrā, kas ietekmēja Latvijas ārpolitikas veidošanas principus. Tāpat vēstnieks iepazīstināja ar mūsdienu Latvijas aktualitātēm, zinātnes un pētniecības sasniegumiem, kā arī kopīgajām lappusēm Latvijas un Kazahstānas attiecību vēsturē. Studenti tika mudināti iesaistīties starptautiskos mācību projektos un pievērsties dažādajām studiju un pētniecības iespējām Latvijā.

Vienlaikus, ieskandinot Latvijas simtgades svinības, universitātes galvenajā ēkā tika atklāta izstāde “Latvijas sasniegumi 20. un 21. gadsimtā”, kas stāsta par Latvijas cilvēku izgudrojumiem, kas devuši pienesumu pasaules attīstībai un būs apskatāma Astanas sabiedrībai līdz 22.decembrim.

Latvijas Republikās un Kazahstānas Republikas diplomātiskās attiecības tika nodibinātas 1992.gada 10.decembrī.

Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Kazahstānā
"Kaskad" biznesa centrs 
Kabanbai batira avenue 6/1, office No. 122,
Astana, 010000, Kazakstāna
Tālrunis: +7 7172 92 53 16
Fakss: +7 7172 92 53 19
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā