Japānā vērienīgi izskan Andra Nelsona, Baibas Skrides un Leipcigas Gewandhaus orķestra koncerts

29.05.2019. 05:16
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

2019. gada 28. maijā Japānas galvaspilsētā Tokijā vērienīgi izskanēja Leipcigas Gewandhaus orķestra, tā mākslinieciskā vadītāja – pasaulslavenā latviešu diriģenta, vairākkārtējā Grammy balvas ieguvēja Andra Nelsona un izcilās latviešu vijolnieces Baibas Skrides koncerts. Mākslinieki atskaņoja Šostakoviča Pirmo vijoļkoncertu un Čaikovska Piekto simfoniju, izpelnoties nerimstošas klausītāju ovācijas.

Koncerta viesu vidū bija Japānas ārlietu ministrs Taro Kono, Japānas-Latvijas parlamentārās sadarbības grupas priekšsēdētājs Hirofumi Nakasone, Starptautiskās sadarbības aģentūras (JICA) prezidents Šiņiči Kitaoka (Shinichi Kitaoka), Ārējās tirdzniecības organizācijas (JETRO) vadītājs Nobuhiko Sasaki, Japānas Tūrisma aģentūru asociācijas (JATA) prezidents Tadaši Šimura (Tadashi Shimura), kā arī Japānas izglītības un kultūras jomas pārstāvji, uzņēmēji un mediji.

Pēc koncerta Latvijas vēstniece Dace Treija-Masī un Vācijas vēstnieks Hanss Karls fon Verterns (Hans Carl von Wertern) rīkoja kopīgu pasākumu koncerta viesiem un mūziķiem pateicībā par augstās klases muzikālo sniegumu. Vēstniece Treija-Masī uzsvēra, ka Latvija var lepoties ar pasaules mēroga zvaigznēm mūzikā un šis koncerts tam ir lielisks piemērs. “Mūzikai ir īpaša vieta latviešu sirdīs. Tā ir palīdzējusi mums pārvarēt grūtākos laikus valsts vēsturē un devusi spēku ceļā uz neatkarības atjaunošanu. Mūzika ir daļa mūsu identitātes,” sacīja vēstniece.

28. maija koncerts Tokijā ir viens no Latvijas Simtgades publiskās diplomātijas atbalstītiem pasākumiem. Pēc uzstāšanās Tokijā Leipcigas Gewandhaus orķestris maestro Andra Nelsona vadībā sniegs koncertus arī Hjogo un Osakā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Japānā
37-11 Kamiyama-cho, Shibuya-ku, Tokija, 150-0047, Japāna
Tālrunis: +81 3 3467 6888
Fakss: +81 3 3467 6897
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook   icon-flickr  twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā