Latvijas transporta nozares uzņēmēji Japānā pārrunā sadarbības iespējas

02.03.2019. 10:35

No 25. februāra līdz 1. martam Japānu darba vizītē apmeklēja Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš. Valsts sekretāru vizītē pavadīja plaša loģistikas un transporta nozares uzņēmēju delegācija. Latvijas pārstāvji tikās gan ar Japānas Zemes, infrastruktūras, transporta un tūrisma ministrijas (MLIT) viceministru Jasuhiro Šinoharu (Yasuhiro Shinohara), gan kopā ar MLIT pārstāvjiem un Japānas uzņēmējiem piedalījās apaļā galda diskusijā par sadarbības iespējām loģistikas un savienojamības (connectivity) jomās. Tāpat notika tikšanās ar vairākiem nozīmīgiem Japānas transporta un loģistikas uzņēmumiem – Toyota Industries Corp., Mitsui-Soko Holdings, Mitsui & Co., All Nippon Airways (ANA), Nippon Express, Japan Post, Nissin Corp., MOL Logistics, Yamato Corp.

25. februārī vēstniecība sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvniecību Japānā un Japānas Ārējās tirdzniecības organizāciju (JETRO) organizēja semināru “Latvia – Connecting Europe with Asia. New Advantages and Opportunities”.

28. februārī līdzīgs seminārs tika rīkots Japānas otrā lielākajā pilsētā Osakā sadarbībā ar Latvijas-Japānas biedrību Kansai reģionā un goda konsulu Tamio Išibaši (Tamio Ishibashi). Savukārt 27. februārī Nagojā notika apaļā galda diskusija un tikšanās ar Japānas uzņēmējiem, kas tika rīkota sadarbībā ar Nagojas Tirdzniecības un investīciju kameru. Latvijas delegācija apmeklēja arī Jokohamas ostu, kur atrodas viens no pasaulē lielākajiem konteineru termināliem - Minami Honmoku.

Vizīte notika saistībā ar 1. februārī spēkā stājušos Japānas un Eiropas Savienības Ekonomiskās partnerības nolīgumu (EPA), kas paver plašākas iespējas savstarpējās uzņēmējdarbības veicināšanai. EPA ietvaros Japānas uzņēmēji aktīvi meklē jaunus tranzīta ceļus uz Eiropu un priekšrocības modernu loģistikas centru attīstīšanā, kas sniedz iespējas veicināt sadarbību ar attiecīgās nozares uzņēmumiem Latvijā. Kā veiksmīgs sadarbības piemērs minams Japānas uzņēmums Mitsui & Co., kas ir investējis Rīgas ostā, iegādājoties Rīgas Universālo Terminālu.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Japānā
37-11 Kamiyama-cho, Shibuya-ku, Tokija, 150-0047, Japāna
Tālrunis: +81 3 3467 6888
Fakss: +81 3 3467 6897
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook   icon-flickr  twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā