Austrālijā Latvijas simtgadi sagaida ar plašu kultūras programmu

19.11.2018. 14:38
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

Austrālijas latvieši Latvijas simto gadadienu atzīmē ar plašu kultūras programmu visās lielākajās Austrālijas pilsētās. Par svētku norisi rūpīgi gādājuši Latvijas goda konsuli Adelaidē, Brisbenē, Melburnā, Pertā un Sidnejā, tur esošajos Latviešu namos un ārpus tiem rīkojot plašas svinības.

7. novembrī goda konsuls Brisbenē Juris Sigurds Meija Latviešu namā rīkoja svētku koncertu ar vietējās valdības un kultūras aprindu pārstāvju, kā arī kuplu tautiešu dalību. Uzstājās pianisti no Latvijas Oļegs Stepanovs un Nataša Vlasenko un J. S. Meijas diriģētais Baltiešu koris, kas pirmo reizi atskaņoja goda konsula sacerēto dziesmu Latvijai ''Tad pasmaidi vēlreiz''. Savukārt 18. novembrī Latvijas draugi, atbalstītāji un tautieši pulcējās Brisbenes upes dienvidu krastā, lai vērotu slaveno Viktorijas tiltu izgaismotu Latvijas karoga krāsās.

10. novembrī goda konsuls Melburnā Jānis Roberts Dēliņš Latviešu namā atklāja gleznu izstādi ''Ludmila Meilerte - 110'', izstādot pazīstamās latviešu mākslinieces darbus no vairākām privātkolekcijām. Vēlāk tajā pašā dienā valsts svētku uzrunu teica Dr. Juris Cālītis un koncertu sniedza populārā latviešu operdziedātāja Maija Kovaļevska kopā ar čellistu Jāni Lauru un Melburnas latviešu koriem ''Daina'' un ''Veseris''. 17. novembrī goda konsuls Latviešu namā rīkoja svētku pieņemšanu ar Austrālijas Latviešu teātra un Melburnas latviešu koru un tautas deju kopu dalību, tika atklāts arī amatnieku tirdziņš. Savukārt 18. novembrī pēc svinīgā dievkalpojuma svētku nedēļa tika noslēgta ar koncertu Latviešu namā, kur uzstājās plaši pazīstamā instrumentālā grupa no Latvijas – ''Dagamba''.

14. novembrī goda konsuls Pertā Jānis Purvinskis rīkoja Latvijas Simtgades svinības ar valsts amatpersonu, ārvalstu konsulu un goda konsulu, kā arī tautiešu dalību. Pasākuma ietvaros tika demonstrēta dokumentālā filma par Vispārējiem latviešu Dziesmu un Deju svētkiem, sagādājot viesiem latviskas un svinīgas svētku noskaņas.

18. novembrī goda konsuls Adelaidē Valdis Tomanis latviešu namā ''Tālava'' par godu Valsts simtgadei rīkoja svinīgu pieņemšanu un atklāja Ārlietu ministrijas ceļojošo izstādi ''Latvijas gadsimts''. Uz pasākumu bija ieradušies Dienvidaustrālijas politiķi, uzņēmēji, kultūras jomas pārstāvji, ārvalstu goda konsuli un tautieši. Ar priekšnesumu klātesošos priecēja Adelaides latviešu koris un deju kopa ''Auseklītis''. Svētku noskaņās tapa publikācija par Latviju Dienvidaustrālijas izdevumā ''The Advertiser'', kā arī raidījums vietējā TV kanālā. Dienas pirmajā pusē pēc svinīgā dievkalpojuma latviešu ev. lut. baznīcā uzrunu teica Dr. J. Cālītis.

23. novembrī goda konsuls Sidnejā Mārtiņš Tuktēns kopā ar Sidnejas Latviešu biedrību rīkos Simtgades balli parlamentā ar Latvijas vēstnieces Daces Treijas-Masī, vietējo politiķu, uzņēmēju, kultūras pārstāvju un tautiešu dalību. Pasākuma viesus ar skanīgu svētku koncertprogrammu iepriecinās instrumentālā grupa ''Dagamba'', kas koncertu pirms tam sniedza arī 11. novembrī rīkotajā svētku pieņemšanā Sidnejas Latviešu namā. Savukārt 18. novembrī goda konsuls rīkoja Latvijas valsts dibināšanas svinīgo pasākumu ar Dr. J. Cālīša uzrunu, Sidnejas latviešu koru priekšnesumiem un populārās latviešu operdziedātājas Maijas Kovaļevskas solokoncertu.

26. novembrī Austrālijas galvaspilsētā Kanberā vēstniece Dace Treija-Masī un goda konsuls Melburnā Jānis Roberts Dēliņš rīkos Latvijas Simtgades svinīgo pieņemšanu ar Austrālijas politiķu, uzņēmēju, preses un kultūras pārstāvju, ārvalstu diplomātu un tautiešu dalību. Pieņemšanā vēstniece iepazīstinās klātesošos ar zīmīgākajiem notikumiem Latvijas vēsturē, kā arī šā brīža aktuālajām norisēm valstī. Tāpat tiks gatavota publikācija vienā no vadošajiem Austrālijas laikrakstiem ''The Canberra Times''.

Papildus jāatzīmē, ka 18. novembrī Kanberas zvanu tornī (National Carrilon) ar zvaniem tika izspēlēta latviešu tautasdziesmu virkne, ko atskaņoja igauņu mūziķe no Kanberas Astrīde Boulere (Astrid Bowler). Savukārt 21. novembrī Imanuela baznīcā Kanberā tiks rīkots Latvijas valsts proklamēšanas svinīgais akts ar Dr. J. Cālīša svētku uzrunu.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Japānā
37-11 Kamiyama-cho, Shibuya-ku, Tokija, 150-0047, Japāna
Tālrunis: +81 3 3467 6888
Fakss: +81 3 3467 6897
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook   icon-flickr  twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā