Tokijā notiek Latvijas dizaina un mākslas nedēļa

15.05.2015. 17:24

No 13. līdz 20. maijam Tokijā, galerijā Athalie (http://www.athalie.jp/), notiek Latvijas dizaina un mākslas dienas, ko organizē Latvijas vēstniecība Japānā.  Pasākumu atbalsta Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra.

Latvijas dizaina un mākslas nedēļā tiek demonstrēta mākslas galerijas Putti veidotā ceļojošā latviešu mūsdienu dzintara rotu izstāde, kurā ar darbiem pārstāvēti mākslinieki Andris Lauders, Guntis Lauders, Māris Auniņš, Māris Šustiņš un Valdis Brože. Tāpat galerijā ir skatāmi mākslinieka Jāņa Jākobsona veidotie poliuretāna ciļņi, no  dzintara un mamuta kaula veidotās rotas, Zojas Frolovas gleznas un Arta Nīmaņa stikla skulptūras.

Vienlaikus pasākuma apmeklētājiem ir iespējams aplūkot tādus Latvijā ražotos izstrādājumus kā an&angel traukus, Studijas Naturals linu apģērbus un studijas Ars Tela linu šalles, POMPIDOO inovatīvās fotosomas, Riga Chair un Mamma Lampa, kā arī jauno dizaineru dueta Chudy & Grase izstrādājumus - Meet the Wicker un Miito.

Galerijā apmeklētājiem ir pieejamas grāmatas par Latviju, kā arī Latvijas vēstniecības Japānā sagatavotie informatīvie materiāli par dizainu un mākslu japāņu valodā.

14. maijā notika Latvijas dizaina un mākslas dienu atklāšanas pasākums, uz kuru tika lūgti Japānas masu mediju - lielāko modes, dizaina un interjera žurnālu redaktori un rakstošie žurnālisti, kā arī arhitektūras un dizaina nozares profesionāļi. Īpašu japāņu uzmanību atklāšanas pasākumā izpelnījās dizaineru dueta Chudy&Grase izstrādātā inovatīvā „tējkanna” Miito.

Savukārt 15. maijā notika seminārs par Latvijas dizaina nozari, ko vadīja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvniecības Japānā vadītāja Alīna Aščepkova.

Minētās Latvijas dizaina un mākslas nedēļas pasākumos piedalās arī POMPIDOO uzņēmuma pārstāves Irina Kuzmina un Jevgēņija Glazunova. „Šī ir mūsu pirmā vizīte Tokijā, iespaidu ir daudz - gan par Japānas kultūru un aktīvo pilsētu, gan arī par Latvijas dizaina un mākslas nedēļas pasākumiem. Notiek tikšanās ar potenciālajiem sadarbības partneriem un, spriežot pēc lielās intereses par mūsu inovatīvajām fotosomām, noteikti plānojam atgriezties Japānā,” dalījās iespaidos Irina Kuzmina.

Latvijas dizaina un mākslas nedēļa ir organizēta, lai popularizētu Latvijā radītos dizaina izstrādājumus un veicinātu Latvijas tēla atpazīstamību Japānā. Latvijas mākslinieku un dizaineru darinātie izstrādājumi, kas apvieno augstu kvalitāti un mūsdienīgu redzējumu, ir atraduši stabilu cienītāju loku, kas aizvien turpina paplašināties.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Japānā
37-11 Kamiyama-cho, Shibuya-ku, Tokija, 150-0047, Japāna
Tālrunis: +81 3 3467 6888
Fakss: +81 3 3467 6897
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook   icon-flickr  twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā