Latvijas vēstnieks Korejas Republikā Pēteris Vaivars vada uzņēmēju tirgus izpētes misiju Dienvidkorejā

05.12.2012. 13:23

No 3. līdz 7.decembrim notiek Latvijas nerezidējošā vēstnieka Korejas Republikā Pētera Vaivara ikgadējā darba vizīte Seulā, Korejas Republikā. Vizītes laikā vēstnieks Pēteris Vaivars un Ārlietu ministrijas Ārējo ekonomisko sakaru veicināšanas vadītājs Rūdolfs Brēmanis vada LIAA organizēto uzņēmēju tirgus izpētes misiju Dienvidkorejā.

LIAA organizētajā uzņēmēju delegācijā ir pārstāvēti Latvijas kokrūpniecības un mēbeļu ražotāju nozares uzņēmumi.  4.decembrī Latvijas uzņēmēji piedalījās biznesa seminārā un kontaktbiržā, ko organizēja Korejas Importētāju asociācija (KOIMA). Semināru vadīja KOIMA viceprezidents Jung-Moks Kims (Young-Mok Kim) un KOIMA izpilddirektors Herberts Lī (Hwi-Jae (Herbert) Lee). Seminārā uzņēmēji iepazina Dienvidkorejas likumdošanu un nodokļu politiku attiecībā uz kokrūpniecības preču importu.

5.decembrī ir paredzētas tikšanās ar Korejas Kokrūpniecības Asociācijas vadību  un kokrūpniecības uzņēmuma apmeklējums Inčeonas pilsētā, kā arī tikšanās ar Zviedrijas Tirdzniecības kameras Dienvidkorejā vadību.

R.Brēmanis uzsver, ka ''Dienvidkoreja ir tirgus ar ļoti augstu pirktspēju un potenciālu. Eiropas valstu eksports uz šo tirgu ir audzis par 35%, kopš brīvās tirdzniecības līguma starp Dienvidkoreju un ES stāšanās spēkā 2011.gada jūlijā. Turklāt visa importēto preču vētrība Dienvidkorejā no pārējām pasaules valstīm kopā šajā gadā pārsniegs 600 miljardus ASV dolāru. Tas ilustrē lieliskās iespējas ko piedāvā Dienvidkorejas tirgus un šīs iespējas ir jāapgūst arī Latvijas eksportētājiem.''

Tāpat vēstniekam P.Vaivaram ir plānotas tikšanās ar Korejas Republikas Nacionālās Asamblejas priekšsēdētāju Kangu Čangu-Hī (Kang Chang-Hee), kā arī ar augsta līmeņa Korejas Republikas Ārlietu un tirdzniecības ministrijas amatpersonām. Tikšanos laikā galvenokārt paredzēts pārrunāt Latvijas un Korejas divpusējo attiecību un ekonomiskās sadarbības veicināšanas jautājumus, kā arī uzrunāt jautājumu par Latvijas pievienošanos OECD.

Vēstnieks P.Vaivars rezidē Tokijā, Japānā.