"Sibīrijas bērni" tiekas ar režisori Dzintru Geku

11.12.2019. 16:28

2019. gada 11. decembrī  Latvijas vēstniecībā pulcējās tie Latvijas ebreji, kuri paši, vai kuru vecāki 1941. gada 14. jūnijā kopā ar 15 tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju tika izsūtīti uz Sibīriju. Pateicoties režisores Dzintras Gekas aktīvajam un pašaizliedzīgajam darbam iemūžinot izsūtīto Latvijas iedzīvotāju atmiņas, ir izveidojies arī šis – no Latvijas izsūtīto ebreju klubiņš, kuri vienmēr ar lielāko prieku satiekas Dzintras Gekas viesošanās laikā Izraēlā.

Tikšanās laikā režisore Dzintra Geka prezentēja savas jaunās grāmatas "Shalom Siberia!" signāleksemplāru. Grāmata stāta par Latvijas ebrejiem, kurus piemeklēja tāds pats skaudrs liktenis, kā tūkstošus Latvijas iedzīvotājus. Grāmata tiks izdota divās valodās – angļu un krievu.

Pasākuma dalībniekiem bija arī iespēja noskatījās režisores Dzintras Gekas dokumentālo filmu ar Pētera Vaska mūziku "Kurts Fridrihsons". Pēc filmas noskatīšanās raisījās aktīva diskusija un viesi dalījās iespaidos par filmā redzēto un atmiņās un pārdzīvojumos par Sibīrijā pavadītajiem gadiem un vecāku atmiņām.

Vēstniecība izsaka lielu paldies Arkādijam Maijofisam, kurš pats dzimis izsūtījumā Tomskā, un kura dzīvesstāsts arī ir iekļauts  grāmatā "Shalom Siberia!" un kurš sarūpēja piemiņas suvenīrus pasākuma dalībniekiem.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Izraēlā
Adrese: 2 Rehov Weizman, Amot Investments Tower,
15th Floor, Telaviva 6423902, Izraēla.
Telefons: +972 3 777 58 00
Fakss: +972 3 695 31 01
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr icon facebook icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā