Latvijas spēlfilmas The Mover (Tēvs Nakts) pirmizrāde Telavivā

16.10.2019. 15:54
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

2019.gada 15. oktobrī, klātesot diviem simtiem skatītāju, Telavivas kinoteātrī (Tel Aviv Cinematheque) notika ļoti emocionāla Latvijas kino režisora Dāvja Sīmaņa filmas The Mover (Tēvs Nakts) pirmizrāde, ko organizēja Latvijas Republikas vēstniecība Izraēlas Valstī. Uz filmas pirmizrādi ieradās arī galvenās lomas izpildītājs, aktieris Artūrs Skrastiņš un kino kritiķe Daira Āboliņa.

Uz pirmizrādi tika uzaicināti Izraēlā akreditētie diplomāti, kultūras darbinieki, Latvijas un Igaunijas ebreju asociācijas biedri. Pateicoties Asociācijas informatīvajam atbalstam, uz filmas pirmizrādi tika uzaicināti arī 68 Žaņa Lipkes izglābto ebreju radinieki – bērni un mazbērni. Pēc filmas demonstrācijas aicinātie viesi vēl ilgi dalījās atmiņās par savu ģimeņu vēsturi un Žaņa Lipkes – glābēja lomu viņu ģimeņu izdzīvošanā.

Filma Tēvs Nakts tika izvēlēta 35.Starptautiskajam Haifas (Izraēla) kino festivālam un 13. un 14. oktobrī notika divas filmas pirmizrādes Haifas kinoteātrī (Cinémathèque – Haifa)

 

   

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Izraēlā
Adrese: 2 Rehov Weizman, Amot Investments Tower,
15th Floor, Telaviva 64239, Izraēla.
Telefons: +972 3 777 58 00
Fakss: +972 3 695 31 01
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon facebook icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā