Bijušais Kanādas vēstnieks Latvijas Republikā Alēns Osērs (Alain Hausser) saņem Latvijas Valsts augstāko apbalvojumu

07.05.2019. 12:35

Šodien, 2019.gada 7.maijā, Latvijas Valsts Prezidenta Raimonda Vējoņa uzdevumā, Latvijas vēstniece Izraēlas valstī Elita Gavele pasniedza Triju Zvaigžņu ordeni, (III šķira), bijušajam Kanādas vēstniekam Latvijas Republikā Alēnam Osēram (Alain Hausser).

Elita Gavele pateicās vēstniekam par viņa personīgo ieguldījumu Latvijas un Kanādas divpusējo attiecību veicināšanā un augsta līmeņa divpusējo vizīšu organizēšanā. Latvija augstu novērtēja sadarbību aizsardzības jomā, kas vēstnieka kadences laikā kļuva īpaši aktīva, Kanādai uzņemoties NATO daudznacionālās bataljona līmeņa kaujas grupas vadību. Vēstniece uzsvēra arī ES–Kanādas Visaptverošā ekonomikas un tirdzniecības nolīguma svarīgumu, kas dod iespēju attīstīt ciešāku ekonomisko sadarbību, gan dažādojot Latvijas preču eksportu, gan piesaistot investīcijas no Kanādas.

Svinīgajā ceremonijā piedalījās arī bijušais Latvijas Ārlietu ministrijas valsts sekretārs, Latvijas Republikas pastāvīgais pārstāvis Apvienoto Nāciju Organizācijā, ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Andrejs Pildegovičs, kurš uzturas Izraēlā darba vizītē. A.Pildegoviča kungs augsti novērtēja izcilo sadarbību ar Alēnu Osēru un uzteica vēstnieka personīgos nopelnu Latvijas un Kanādas divpusējo attiecību stiprināšanā un īpaši aktīvā divpusējo vizīšu apmaiņā.

Alēns Osērs darbu Latvijā uzsāka 2015. gada februārī un noslēdza 2018.gada jūnijā.

Ordenis piešķirts 2019.gada 8.aprīlī ar Ordeņa Kapitula lēmumu.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Izraēlā
Adrese: 2 Rehov Weizman, Amot Investments Tower,
15th Floor, Telaviva 64239, Izraēla.
Telefons: +972 3 777 58 00
Fakss: +972 3 695 31 01
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon facebook icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā