Latvijas starptautiskās atzīšanas de iure 100.gadadienā Latvijas vēstniecība Īrijā godina diplomāta J.Meža piemiņu

26.01.2021. 13:19
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

Godinot Latvijas starptautiskās atzīšanas de iure 100.gadadienu, 2021.gada 26. janvārī Latvijas vēstnieks Īrijā Jānis Sīlis un vēstniecības Konsulārās nodaļas vadītāja Ieva Bīlmane individuāli  nolika ziedus uz Latvijas diplomāta Jāņa Meža kapa Mountdžeromas kapsētā (Mount Jerome Cemetery) Dublinā.

26.janvāris Latvijas vēsturē ir ārkārtīgi nozīmīgs datums. Tieši pirms 100 gadiem -  1921.gadā Pirmā Pasaules kara uzvarētāju jeb Antantes valstu -  Lielbritānijas, Francijas, Itālijas, Japānas un Beļģijas - Augstākā padome nolēma atzīt Latvijas valstiskumu de iure, tādējādi Latvijai kļūstot par starptautiski atzītu valsti. Ar to tika  noslēgts ļoti smags un sarežģīts Latvijas valsts veidošanās process. Tā bija liela Latvijas diplomātijas uzvara.

Latvijas ārlietu dienests 26.janvāri pamatoti uzskata arī par saviem profesionālajiem svētkiem. Šajā dienā kā Latvijā, tā citur pasaulē mūsu diplomāti dodas pie savu mūžībā aizgājušo kolēģu - diplomātu un ārlietu dienesta darbinieku - kapavietām, lai noliktu ziedus un pieminētu viņu ieguldījumu Latvijas labā.

Šogad Covid-19 pandēmijā noteikto ierobežojumu dēļ vēstniecībai diemžēl nebija iespējams sarīkot tradicionālo oficiālo atceres pasākumu, tāpēc ziedu nolikšana notika individuāli, ievērojot noteiktās distancēšanās prasības.

Jānis Mežs ir dzimis Rīgā 1884.gadā, miris Dublinā 1978.gadā. Pēc diplomātiskās darbības beigām Īrijā strādājis Dublinas pilsētas Universitātes Folkloras nodaļā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Īrijā
23 Fitzwilliam Place, Dublin 2, D02 EK77, Ireland
Telefons: +353 1 478 0161
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā