Valsts izglītības satura centra seminārs Īrijas nedēļas nogales skoliņām

29.10.2019. 12:00

2019. gada 28. oktobrī Latvijas vēstniecības Īrijā telpās notika Valsts izglītības satura centra organizēts seminārs Īrijas nedēļas nogales skoliņu skolotājiem par aktualitātēm latviešu valodas mācīšanā. Seminārā uzstājās VISC Valsts valodas prasmes pārbaudes nodaļas vadītāja Anta Lazareva un metodiķe Renāte Neimane, informējot par diviem tikko izstrādātiem dokumentiem  – Diasporas izglītības satura vadlīnijas un Latviešu valodas prasmes līmeņi bērniem 7-10 gadiem, 11-14 gadiem.

Latvijas vēstniecības Īrijā padomniece Edīte Medne informēja skolotājus par Īrijas Izglītības un prasmju ministrijas aģentūras Languages Connect sadarbībā ar Latvijas vēstniecību izdoto brošūru latviešu valodā ar aicinājumu apgūt dzimto valodu, lai palīdzētu bērniem saprast un apzināties savu identitāti, radīt drošības sajūtu, kas palīdz gūt panākumus ne vien mācībās, bet arī turpmākajā dzīvē.

Pēcpusdienā  VISC pārstāves piedalījās Īrijas Latviešu nacionālās padomes organizētajā latviešu valodas nometnes vidusskolas vecuma jauniešiem atklāšanā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Īrijā
23 Fitzwilliam Place, Dublin 2, D02 EK77, Ireland
Telefons: +353 1 478 0161
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā