Konferencē Dublinā Īrija un NB8 valstis diskutē par sadarbību drošai, ilgtspējīgai un digitālai Eiropai

28.10.2019. 13:58

2019.gada 25.oktobrī Dublinā notika kopīga Īrijas un Ziemeļvalstu-Baltijas valstu (NB8) konference “Sadarbība drošai, ilgtspējīgai un digitālai Eiropai”, lai identificētu potenciālos Īrijas un NB8 valstu sadarbības virzienus un dalītos ar nacionālo pieredzi konkrētajās jomās. Konferencē galvenais fokuss bija uz tādām jomām kā drošības izaicinājumi, digitālā revolūcija un klimats, ilgtspējīga enerģētikas politika, zaļā ekonomika.
Pēc Latvijas vēstniecība Īrijā aicinājuma konferencē Latviju panelī par digitālajiem jautājumiem pārstāvēja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra padomnieks digitālās dienaskārtības jautājumos Rolands Strazdiņš, uzsverot, ka ES līmenī ir jāturpina strādāt pie Digitālā vienotā tirgus pilnveides, mazinot šķēršļus tā pilnvērtīgai funkcionēšanai un radot digitālajam laikmetam atbilstošu regulējumu. Tāpat R.Strazdiņš iezīmēja Latvijas pieredzi pārvaldes digitālajā transformācijā, uzsverot īstenotās reformas valsts pakalpojumu sistēmas sakārtošanā un pakalpojumu digitalizācijā, valsts stratēģisko fokusu un panākto progresu atvērto datu jomā un uz datiem balstītu inovāciju attīstībā valstij cieši sadarbojoties ar akadēmisko un privāto sektoru.
Konference ir daļa no plašāka diskusiju cikla Īrijā par ES nākotni pēc breksita. Tā tapa ar Īrijas Ārlietu un tirdzniecības ministrijas un Starptautisko un Eiropas lietu institūta (IIEA) Dublinā atbalstu.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Īrijā
23 Fitzwilliam Place, Dublin 2, D02 EK77, Ireland
Telefons: +353 1 478 0161
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā