Plaši apmeklētā konferencē Dublinā spriež par transformācijas procesiem Eiropā pēdējos 30 gados

25.09.2019. 19:08

2019.gada 24.septembrī Dublinā, Trinitijas koledžā, norisinājās konference “Pēc 30 gadiem: skatījums no Austrumu, Centrālās un plašākas Eiropas”. Galvenais konferences fokuss bija uz transformācijas procesiem tādās valstīs kā Latvija, Čehija, Gruzija, Kazahstāna, Polija, Rumānija, Slovākija, Ukraina, Ungārija, Vācija, kas notikuši 30 gadu laikā pēc Berlīnes mūra krišanas, Padomju Savienības sabrukuma un Aukstā kara beigām.

Konferencē Latviju pārstāvēja Latvijas Universitātes asociētais profesors Dr. Daunis Auers, kurš klātesošos iepazīstināja ar Latvijas sasniegto – integrāciju Rietumu drošības, politiskajās un ekonomiskajās institūcijās, valsts demokratizāciju, ekonomisko izaugsmi un īstenotajām reformām nacionālā līmenī. Asociētais profesors kā izaicinājumus un nākotnē risināmos jautājumus minēja sabiedrības novecošanos un darbaspēka aizplūšanu no Latvijas.

Konferences iniciatore un koordinatore bija Polijas vēstniecība Dublinā sadarbībā ar Latvijas, Čehijas, Kazahstānas, Gruzijas, Rumānijas, Slovākijas, Ukrainas, Ungārijas un Vācijas vēstniecībām Dublinā. Pasākumu atbalstīja arī Trinitijas koledža Dublinā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Īrijā
23 Fitzwilliam Place, Dublin 2, D02 EK77, Ireland
Telefons: +353 1 478 0161
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā