Īrijā daudzina Baltijas ceļa 30.gadadienu

26.08.2019. 12:34

2019.gada 23.augustā Kāstlbārā (Castlebar), Meijo grāfistē Īrijā, 3X3 nometnes organizatori un Latvijas vēstniecība Īrijā  rīkoja Baltijas ceļa 30.gadadienas daudzinājumu - atceres pasākumu, kurā piedalījās vairāk kā 150 Īrijā dzīvojošo latviešu, lietuviešu un igauņu, kā arī viesi no citām valstīm.

Baltijas ceļa atceres pasākums notika 3x3 nometnes vakara Daudzinājuma laikā, kuru vadīja folkloriste un 3x3 kustības vadītāja Inese Krūmiņa. Pasākuma dalībnieki sadevušies rokās pāri Lough Lannagh ezera tiltam veidoja cilvēku un sveču ķēdi un, sekojot lāpu un Latvijas, Lietuvas un Igaunijas karogu gājienam, devās uz svinību vietu, lai aizdegtu vienotības ugunskuru, dziedātu un kopīgi atcerētos 1989.gada notikumus. Latvijas vēstnieks Īrijā Jānis Sīlis savā uzrunā pieminēja 1939.gada Molotova-Ribentropa noziedzīgā pakta sekas, Baltijas tautu neatkarības centienus un Baltijas valstu vienotību šodien.  Uzrunas dzimtajās un angļu valodās teica arī Lietuvas pārstāvniecības vadītājas vietniece Virginija Umbraskiene un Igaunijas pārstāvniecības vadītājas vietniece  Kadri-Mai Kaunissaar, kam sekoja arī katras valsts mākslinieku priekšnesumi. Kopīgi visās trijās valodās tika izpildīta arī  Baltijas ceļa himna “Atmostas Baltija”. Svinības ar dziesmām uz dejām, kā arī nometnes dalībnieku ceptiem pīrāgiem un žāvēto gaļu turpinājās vēl līdz rīta gaismai.

 Latvijas vēstniecība Īrijā sirsnīgi pateicas 3x3 nometnes organizatorēm Inesei Krūmiņai un Zanei Kažotniecei, kā arī visiem 3x3 saieta dalībniekiem par vēstniecība iniciatīvas atbalstīšanu un izcilo pasākuma sagatavošanu un novadīšanu.

 

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Īrijā
23 Fitzwilliam Place, Dublin 2, D02 EK77, Ireland
Telefons: +353 1 478 0161
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā