Vēstniecība Jāņus svin Kultūras festivālā Rietumkorkā

28.06.2019. 14:16

2019. gada 23. jūnijā, Līgo dienā Latvijas vēstniecība Īrijā piedalījās Rietumkorkā dzīvojošo tautību Kultūras festivālā Bantry pilsētā. Tā kā  laika apstākļi nelutināja un lietus lija “kā pa Jāņiem” visas dienas garumā, festivāla norises vieta tika pārcelta no pilsētas centrāla skvēra uz vietējā kluba telpām. Vēstniecības aicinājumam laipni atsaucās un kā pirmie koncertā uzstājās Solveigas Slaidiņas vadītā latviešu deju kopa “Karbunkulis”, kuriem šis bija arī sezonas izskaņas koncerts. Tika nodejota arī jau ievērību guvusī deja “Es izjāju prūšu zemi”, kas izpelnījās skatītāju neviltotas ovācijas.

Latvijas vēstniecības stendā varēja iepazīties ar informatīvajiem materiāliem par Latviju, kā arī nogaršot Latvijas maizi ar kaņepju sviestu, Jāņu sieru un saldumus. Festivālu apmeklēja liels skaits tūristu un vietējo iedzīvotāju, arī no vietējās latviešu kopienas, par ko bija īpašs prieks.

Latvijas vēstniecība vēlas īpaši pateikties jaunajam latviešu fotogrāfam no Bantry pilsētas Kārlim Dzjamko, kurš aktīvi piedalījās svētku organizēšanā un iemūžināšanā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Īrijā
23 Fitzwilliam Place, Dublin 2, D02 EK77, Ireland
Telefons: +353 1 478 0161
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā