Informācija Eiropas latviešu kultūras svētku dalībniekiem un apmeklētājiem

12.06.2019. 14:26

Otrie Eiropas latviešu kultūras svētki (ELKS) norisināsies no 13. jūnija līdz 16. jūnijam Dublinā, Īrijā. Ar programmu var iepazīties 2ELKS mājaslapā: https://elks.latviesi.com/ un Facebook: https://www.facebook.com/Elks2019/.

PIRMS DOŠANĀS ĀRPUS LATVIJAS, ĀRLIETU MINISTRIJAS KONSULĀRAIS DEPARTAMENTS AICINA:

IECEĻOŠANA ĪRIJĀ

Ieceļošanai Īrijā ir nepieciešams derīgs personu apliecinošs dokuments:

  • Latvijas pilsoņiem - pase vai eID karte;
  • Latvijas nepilsoņiem – pase un ieceļošanas vīza.

VESELĪBAS UN DZĪVĪBAS APDROŠINĀŠANA

Latvijas valstspiederīgie, uzturoties citā ES dalībvalstī un uzrādot Nacionālā veselības dienesta izsniegto Eiropas veselības apdrošināšanas karti (EVAK), var saņemt valsts garantēto neatliekamo vai nepieciešamo medicīnisko palīdzību tādā pašā apjomā, kādā tā tiek nodrošināta šīs valsts iedzīvotājiem.

Informāciju par EVAK noformēšanu, pirms plānotā ceļojuma var saņemt Nacionālā veselības dienestā vai, zvanot uz bezmaksas tālruni 80001234.

Papildus EVAK aicinām noformēt arī ceļojuma apdrošināšanas polisi, kas sedz arī repatriācijas izdevumus smagas saslimšanas vai nāves gadījumā. Lūdzam informēt radiniekus vai draugus par noformēto apdrošināšanas polisi.  

KĀ RĪKOTIES PASES VAI PERSONAS APLIECĪBAS ZUDUMA GADĪJUMĀ

Ja brauciena laikā Īrijā personu apliecinošs dokuments ir zudis vai kļuvis lietošanai nederīgs, aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Dublinā, lai saņemtu pagaidu dokumentu – atgriešanās apliecību. Atgriešanās apliecība ir derīga, lai ceļotājs varētu atgriezties Latvijā vai pastāvīgās dzīvesvietas valstī.

Lai saņemtu atgriešanās apliecību, personīgi jāierodas vēstniecībā, jāaizpilda un jāparaksta iesniegums, jāiesniedz divas krāsainas fotogrāfijas (35 x 45 mm), kā arī ar bankas karti vai pārskaitījumu jāsamaksā valsts nodeva 15 eiro.

Informāciju par palīdzību ārkārtas situācijā iespējams saņemt, zvanot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta 24/7 dežurantam pa tālruni +371 26337711 vai rakstot uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

KĀ RĪKOTIES, JA NOZAGTA NAUDA

Ja ceļotājs ir palicis bez iztikas līdzekļiem, aicinām izmantot ātro naudas pārvedumu sistēmu pakalpojumus:

-          Western Union;

-          MoneyGram.

KONTAKTINFORMĀCIJA ĀRKĀRTAS SITUĀCIJĀS

Pirmās palīdzības tālruņi Īrijā:

112 – Vienotais palīdzības tālrunis ārkārtas situācijām (ātrā palīdzība/policija/ugunsdzēsēji)

+353 (0) 1 666 93 54 – Tūristu palīdzības dienests (The Irish Tourist Assistance Service (ITAS), e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., https://www.itas.ie/)

 

Latvijas vēstniecība Dublinā, Īrijā:

Adrese: 23 Fitzwilliam Place, Dublin 2

Tālrunis: +353 (0)1 4780156

E-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Mājaslapa: https://www.mfa.gov.lv/ireland

 

Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments Rīgā:

Informatīvais tālrunis darba laikā: +371 67 015 905

24/7 tālrunis ārkārtas situācijām: +371 26 33 77 11

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Mājaslapa: http://www.mfa.gov.lv/konsulara-informacija

 

SKAISTĀM EMOCIJĀM PIESĀTINĀTU CEĻOJUMU!

 

 

 

 

 

 

                                                                                               

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Īrijā
23 Fitzwilliam Place, Dublin 2, D02 EK77, Ireland
Telefons: +353 1 478 0161
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā