Dublinā prezentē grāmatu par Pētersonu dzimtu Īrijā

28.05.2019. 17:47

25. maijā Latvijas vēstniecībā Īrijā notika Sandras Bondarevskas grāmatas “Pētersoni Īrijā” atvēršanas svētki. Grāmata, kura izpelnījās milzīgu latviešu kopienas interesi un tapusi desmit gadu garumā, ir veltīta Īrijas vēsturē nozīmīgajai Pētersonu dzimtai – pīpju fabrikas "Kapp&Peterson" līdzīpašniekam un direktoram Kārlim Pētersonam, kura patentētās pīpes tiek ražotas joprojām, Konrādam Pētersonam, kurš bija aktīvs 1905. gada revolūcijas cīnītājs Latvijā un viens no 1916. gada Lieldienu sacelšanās organizatoriem Īrijā, Izoldei Pētersonei, kura bija viena no Amnesty International kustības dibinātājām Īrijā, kā arī Pētersonu ģimenei Latvijā, kurus vienoja cieša draudzība ar Raini un Aspaziju. Grāmata tika izdota ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu izdevniecībā “VESTA-LK“ Ligitas Kovtunas vadībā un tās skaisto dizainu veidoja Īrijas latviešu māksliniece Santa Siliņa. Šajos desmit gados grāmatas tapšanā ir piedalījušies 38 līdzautori, īpaši tika atzīmēts arī Latvijas bijušais vēstnieks Īrijā Pēteris Elferts.

Uzrunājot klātesošos, Latvijas vēstnieks Īrijā Jānis Sīlis uzsvēra, ka grāmatas “Pētersoni Īrijā” iznākšana ir svarīgs notikums Latvijas un Īrijas valstīm un tautām. Vēstnieks īpaši pateicās Sandrai Bondarevskai – rakstniecei, žurnālistei un Īrijas latviešu gaitu pētniecei, kura mērķtiecīgi un skrupulozi soli pa solim ir pētījusi vēstures avotus un runājusi ar cilvēkiem, lai dāvātu mums šo kultūrvēsturisko dokumentu par stipru latviešu dzimtu, kas atstājusi nozīmīgas un, pats galvenais, pozitīvas pēdas Īrijā un tās vēsturē.

Uz pasākumu bija ieradušies arī Pētersonu ģimenes pārstāvji no Latvijas, uzņēmuma "Kapp&Peterson" pārstāvji, kā arī Izoldes Pētersones īru bērnības draudzenes mazmeitas, kuras visu šos gadus bija glabājušas Izoldes arhīvu, tai skaitā Zigfrīda Annas Meierovica 1918. gada 18. novembrī parakstītu vēstuli tautiešiem ārvalstīs ar aicinājumu atbalstīt jauno Latvijas valsti.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Īrijā
23 Fitzwilliam Place, Dublin 2, D02 EK77, Ireland
Telefons: +353 1 478 0161
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā