Izstādes “Latvijas gadsimts” atklāšana Dublinas pilī

09.05.2019. 12:42

8. maijā Latvijas vēstniecība Īrijā sadarbībā ar Dublinas pils administrāciju Dublinas pils Vedžvuda zālē atklāja izstādi  “Latvijas gadsimts”, kas ir tapusi par godu Latvijas valsts simtgadei, piedaloties vairāk kā 60 Latvijas muzejiem. Izstādē 10 mobilajos stendos atspoguļota Latvijas vēsture pēdējos 100 gados, izceļot katram laikposmam raksturīgās vērtības, aktualitātes un norises, kuras visspilgtāk atklāj, kā mainījies redzējums par Latviju. Izstāde rāda ne tikai Latvijas valstiskuma uzplaukuma periodus, bet arī traģiskos, neskaidrības un krīzes posmus – valsts iznīcināšanu, alternatīvos skatījumus, jo arī tas ne mazāk būtiski raksturo Latvijas izjūtu, pārmantotību un ir ietekmējuši mūsdienu Latvijas sabiedrības tapšanu.

Atklājot izstādi, Latvijas vēstnieks Jānis Sīlis uzsvēra, ka Latvijas tauta arī pašos tumšākajos mūsu vēstures laikos nekad nav aizmirsusi pašu galveno – brīvu, demokrātisku un neatkarīgu valsti, ko veiksmīgi izdevās atjaunot, parlamentam pieņemot deklarāciju 1990. gada 4. maijā.

Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Viduslaiku, jauno un jaunāko laiku vēstures nodaļas vadītājs Toms Ķikuts savā uzrunā iepazīstināja klātesošos ar galvenajiem Latvijas valsts vēstures notikumiem, kuri atspoguļoti izstādē.

Īrijas Latviešu nacionālās padomes Jauniešu grupa piedāvāja savu palīdzību un septiņi jaunieši Eva Zaķe, Markuss Rušmanis, Amanda Vītola, Artūrs Smirnovs, Niklāvs Miezis, Anda Gegersone un Sems Makeligots ēnoja Vēstniecības darbiniekus un palīdzēja izstādes uzstādīšanā un viesu sagaidīšanā.

Izstāde Dublinas pilī, kas ir viena no centrālajām tūrisma vietām Īrijā, būs apskatāma trīs mēnešus līdz šī gada 8. augustam.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Īrijā
23 Fitzwilliam Place, Dublin 2, D02 EK77, Ireland
Telefons: +353 1 478 0161
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā