Latvijas vēstniecībā Īrijā tiek pārrunāta sadarbība bērnu un jauniešu programmās

03.05.2019. 17:46

3. maijā Latvijas vēstnieks Īrijā Jānis Sīlis un padomniece Edīte Medne Latvijas vēstniecības telpās tikās ar Latviešu biedrības Īrijā (LBĪ), Latviešu biedrību savienības (LBS) un Ventspils latviešu biedrības pārstāvjiem un kora “Kaiva” dalībniekiem, lai pārrunātu iespējamo sadarbību bērnu un jauniešu programmās.
LBĪ priekšsēdētāja Inguna Grietiņa - Dārziņa uzsvēra, ka šobrīd Īrijā ļoti aktuāls ir jautājums par jauniešu vecuma grupās no 13 līdz 18 gadiem un no 18 līdz 30 gadiem iesaistīšanu dažādās aktivitātēs, kas vērstas uz latviskās identitātes saglabāšanu.
LBS valdes priekšsēdētāja Veronika Ramāne un Ventspils pārstāve Ginta Rūse stāstīja par savām iecerēm uzņemt Īrijas jauniešus, kuriem nav ģimenes Latvijā, viesoties ģimenēs uz vienu vai divām nedēļām. Tāpat tika apspriestas arī skautu nometņu organizēšanas iespējas Latvijā un Īrijā, kā arī koncertlekcijas skolās un citi pasākumi.

Latvijas vēstnieks Jānis Sīlis atzinīgi novērtēja ieceres, kas atbalstītu Īrijas jauniešu latviešu valodas apguvi un solīja vēstniecības atbalstu iespēju robežās šo ideju realizēšanā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Īrijā
23 Fitzwilliam Place, Dublin 2, D02 EK77, Ireland
Telefons: +353 1 478 0161
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā