Latviešu valodas apguves iespējas Īrijā

08.04.2019. 13:33

2019. gada 6. aprīlī Latvijas vēstniecības Īrijā telpās notika Īrijas Latviešu nacionālās padomes Jauniešu grupas vadītājas Laimas Ozolas organizēts informatīvs pasākums jauniešiem un jauniešu vecākiem par latviešu valodas apguves iespējām Īrijā.

Dita Lasmane-Slišāne stāstīja par  Īrijas latviešu jauniešu pieredzi, piedaloties ERASMUS+ programmā un izejot praksi Latvijā, īpaši uzverot, ka latviešu valodas kā vienas no Eiropas Savienības oficiālajām valodām zināšanas sniedz priekšrocības dalībai ERASMUS programmā ne tikai Latvijā, bet arī citās Eiropas Savienības augstskolās.

Laima Ozola  informēja par bērnu un  jauniešu nometnēm pavasara un rudens brīvlaikos, kā arī par vasaras nometnēm Īrijā un Latvijā, un iespējām kārtot Valsts valodas pārbaudes eksāmenu.

Ina Frīdenberga izstāstīja par savu iniciatīvu un veiksmīgi realizēto projektu - aprīlī tika uzsākta latviešu valodas apguve 16 bērniem Karikmakrosas (Carrickmacross) skolas telpās vienu reizi nedēļā uzreiz pēc mācību stundām. Šī projekta realizācija izdevās arī pateicoties Latviešu valodas aģentūras sniegtajam atbalstam.

Latvijas vēstniecība Īrijā izsaka lielu pateicību visiem entuziastiem par ieguldīto darbu, lai Īrijas latviešu bērniem un jauniešiem būtu iespējams apgūt latviešu valodu, un aicina visus aktīvi izmantot šo sniegto iespēju.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Īrijā
23 Fitzwilliam Place, Dublin 2, D02 EK77, Ireland
Telefons: +353 1 478 0161
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā