Dublinā tiekas Latvijas un Īrijas bērnu tiesību aizsardzības eksperti

15.03.2019. 18:16

2019. gada 14. un 15.martā Īrijā notika Latvijas un Īrijas kompetento iestāžu ekspertu bērnu tiesību aizsardzības jautājumos konsultācijas. No Latvijas puses pieredzes apmaiņas vizītē Īrijā bija ieradušies eksperti no Tieslietu ministrijas, Rīgas bāriņtiesas un Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas.

14.martā Latvijas vēstniecībā Dublinā tikšanās laikā ar Īrijas Tieslietu un līdztiesības ministrijas, Bērnu un ģimenes lietu ministrijas un Bērnu un ģimenes lietu aģentūras TUSLA pārstāvjiem tika diskutētas divpusējās sadarbības iespējas jautājumos par ārpusģimenes aprūpi nepilngadīgajiem Latvijas pilsoņiem Īrijā.

15.martā pēc Bērnu un ģimenes lietu aģentūras TUSLA uzaicinājuma Latvijas delegācija viesojās Bērnu labklājības centrā (The Child Wellbeing Centre) Castleblaney, Monahanā, lai klātienē iepazītos ar vietēja sociālā dienesta bērnu jautājumos darbību, un tiktos arī ar latviešu diasporas pārstāvi Dzintru McConnon, kura sniedz atbalstu Monahanas grāfistē dzīvojošajai latviešu kopienai nevalstiskās organizācijas “Monaghan Integrated Development” organizētā projekta “The Cultural Champions Project” ietvaros.

Esam patiesi gandarīti, ka ekspertiem bija iespēja tikties personīgi un pārrunāt atšķirības abu valstu likumdošanā, dalīties ar pieredzi, pārrunāt labākas prakses iespējas savstarpējās informācijas apritē, kā arī apliecināt gatavību turpmākai sadarbībai nākotnē. Viens no svarīgiem risināmiem uzdevumiem šobrīd ir intereses radīšana latviešu ģimenēs par audžuģimeņu statusa iegūšanu Īrijā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Īrijā
23 Fitzwilliam Place, Dublin 2, D02 EK77, Ireland
Telefons: +353 1 478 0161
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā