Īrijas Rietumkrastā svin Latvijas simtgadi

14.11.2018. 17:03

11.novembrī Īrijas pilsētā Klermorisā (Claremorris) notika Meijo (Mayo) Latviešu atbalsta grupas skoliņas “Graudiņš” organizētas Latvijas simtgades svinības, kurās piedalījās arī viesi no tuvējām Slaigo (Sligo) un Galvejas (Galway) grāfistēm.

Pasākuma sākumā apsveikuma uzrunas teica Meija pašvaldības pārstāvis Ričards Finns (Richard Finn), kurš no savas puses solīja sniegt visu iespējamo atbalstu latviešu organizācijām Meijo grāfistē, kā arī Latvijas vēstniecības Īrijā pārstāvniecības vadītāja vietniece Edīte Medne, kura nodeva sveicienus no visa vēstniecības kolektīva un aicināja pievienoties vēstniecības iniciatīvai svecīšu iedegšanas varoņu piemiņai tradīcijas iedibināšanai Īrijā 2019.gada 11.novembrī.

Ar plašu koncerta programmu uzstājās jaunie talanti no skoliņas “Graudiņš”, grupa “Uro Borus un draugi” un Galvejas dejotāji “Rietumkrasts”.

Īpašus aplausus izpelnījās skoliņas “Graudiņš” deja “Ar vilciņu Rīgā braucu”, kuras horeogrāfiju ir veidojusi skoliņas audzēkne Eila.

Pasākuma laikā katram bija iespējama pielīmēt Latvijas kartē sirsniņu savai dzimtajai vietai, tādā veidā sūtot sveicienus saviem tuviniekiem un draugiem Latvijā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Īrijā
23 Fitzwilliam Place, Dublin 2, D02 EK77, Ireland
Telefons: +353 1 478 0161
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā