Svinīgi atklāts Latvijas Goda konsulāts Lisabonā

05.06.2018. 15:13

2018. gada 4. jūnijā Latvijas nerezidējošais vēstnieks Portugālē Jānis Sīlis piedalījās Latvijas Goda konsulāta atklāšanā Lisabonā. Svinīgā ceremonija notika Kamoeš institūtā (Instituto Camoes), un tajā piedalījās  Portugālē akreditētie vēstnieki, valdības institūciju, biznesa un kultūras pārstāvji, kā arī pārstāvji no latviešu diasporas. 
Savā uzrunā Latvijas vēstnieks Jānis Sīlis uzsvēra, ka Goda konsulāta atklāšana notiek Latvijai nozīmīgā laikā – valstiskās neatkarības simtgadē. Vēstnieks pauda pārliecību, ka Goda konsulāts stiprinās Latvijas un Portugāles divpusējās attiecības, sekmēs biznesa kontaktus, kā arī atvieglos saikni ar latviešu diasporu. 
Latvijas goda konsuls Lisabonā Tjāgu Patrīsiu (Tiago Melo Patricio) ir biznesmenis ar pieredzi starptautisku sakaru veicināšanā, un par saviem mērķiem goda konsula darbā viņš izvirzījis gan biznesa, gan kultūras kontaktu attīstīšanu starp Latviju un Portugāli.
Latvijai Portugālē ir jau trīs Goda konsulāti – Lisabonā, Porto un Azoru salās. Goda konsulātu tīkla esamība jo īpaši ir svarīga tādēļ, ka Latvijai vairs nav vēstniecības Portugālē.

Informācijai

2018. gada 3. aprīlī svinīgā ceremonijā Latvijas vēstnieks Jānis Sīlis iesniedza akreditācijas vēstules Portugāles Republikas prezidentam Marselu Rebelu di Souzam (Marcelo Rebelo de Sousa).

 

 

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Īrijā
23 Fitzwilliam Place, Dublin 2, D02 EK77, Ireland
Telefons: +353 1 478 0161
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā