Latvijas Simtgades karogs tiek pacelts Svētā Patrika kalnā Īrijā.

08.05.2018. 20:02
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

5.maijā Īrijā, atsaucoties uz vēstniecības aicinājumu, Latvijas neatkarības atjaunošanas  gadadiena un Latvijas Simtgade tika atzīmēta ar latviešu kāpienu īru  leģendām apvītajā Svētā Patrika kalnā. Kāpienā, kas tika veltīts Latvijas valstiskuma simtgadei, pulcējās vairāk par 100 visu paaudžu dalībniekiem no Dublinas, Svordas, Kavanas, Galvejas un daudzām citām Īrijas vietām, kā arī dalībnieki no Latvijas un Birmingemas pilsētas Apvienotajā Karalistē. Ļoti daudzi bija parūpējušies arī par latviskām atšķirības zīmēm – sarkanbaltsarkanajiem karodziņiem, Latvijas hokeja krekliem, bija redzami arī īpaši šim pasākumam izgatavoti krekliņi ar uzrakstu Latvijai 100.

Pārvarot grūto un sarežģīto 2 – 3 stundu kāpienu pa stāvajām un akmeņainajām takām 764 metru augstajā kalnā, tā galotnē tika pacelts Latvijas karogs un divreiz nodziedāta Latvijas himna, radot visos kopības sajūtu, aizkustinājumu un lepnumu.

Atgriežoties kalna pakājē svētki turpinājās - pļavā tika klāti balti galdauti un baudīti līdzpaņemtie cienasti, dziedātas latviešu dziesmas un brīnišķīgi pavadīts laiks draudzīgā svētku gaisotnē.

Uzrunājot tautiešus, Latvijas vēstnieks Īrijā Jānis Sīlis pauda prieku par tautiešu lielo atsaucību un parādīto izturību. Vēstnieks izteica cerību, ka Zaļās Salas latviešu kopienā ir dzimusi jauna un skaista tradīcija, ka arī citus gadus 4.maija svētki tiks atzīmēti, kopīgi sasniedzot kādu no Īrijas kalnu virsotnēm.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Īrijā
23 Fitzwilliam Place, Dublin 2, D02 EK77, Ireland
Telefons: +353 1 478 0161
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā