Dublinā draudzīgā gaisotnē aizritēja Baltijas valstu neatkarības simtgades pasākums – Baltijas diena 2018

08.05.2018. 19:31
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

7. maijā no 12.00 – 17.00 Dublinā Temple Bar Meeting House Square apkārtnē noritēja trīs Baltijas valstu vēstniecību un diasporu organizāciju organizēts pasākums “Baltijas diena 2018”. Ar kopīgu kultūras programmu un amatnieku tirdziņu Īrijas sabiedrībai tika izrādīta mūsu tautu vēsture, kultūras mantojums un tradīcijas. Šie kultūras svētki tika veltīti Baltijas valstu simtgades atzīmēšanai. Pasākumā bija iespēja vienkopus redzēt Latvijas, Igaunijas un Lietuvas tautu tradicionālos muzikālos priekšnesumus un deju soļus, baudīt nacionālās virtuves, kā arī iegādāties daiļamatnieku darinātos izstrādājumus.

Festivālā piedalījās latviešu, igauņu un lietuviešu dziedātāji un dejotāji. Latviju pārstāvēja koris no Ķekavas “Daugaviete”, Latviešu biedrības Īrijā koris “eLVē”, kā arī Longfordas latviešu tautas deju kopas “Varavīksne” un “Sienāzītis”.

“Baltijas diena 2018” tika organizēta sadarbībā ar Temple Bar Company un ar Dublinas pilsētas domes atbalstu. Šis tradicionālais festivāls Dublinā notiek jau trešo reizi, un šogad ir viena no Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Latvijas valsts simtgades Publiskās diplomātijas programmas norisēm. 

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Īrijā
23 Fitzwilliam Place, Dublin 2, D02 EK77, Ireland
Telefons: +353 1 478 0161
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā