Par Latvijas nepilngadīgo valstspiederīgo patstāvīgu ceļošanu

24.08.2017. 13:08

No 30.jūnija Latvijā mainījās kārtība, kādā nepilngadīgie Latvijas bērni var šķērsot Latvijas valsts robežu bez vecāka vai aizbildņa notariāli apliecinātas piekrišanas (2017.gada 27.jūnija Ministru kabineta noteikumi nr.359), par ko vēstniecība informēja iepriekš.

Tomēr vēstniecība pastiprināti vērš Jūsu uzmanību uz to, ka, ieceļojot citā valstī, šādu dokumentu var pieprasīt uzrādīt. Tāpēc lūdzam vecākus, kuru nepilngadīgajiem bērniem paredzēts ceļot vieniem vai ar pavadoni, savlaicīgi noskaidrot, kādas ir attiecīgās valsts robežapsardzes dienesta prasības nepilngadīga bērna ieceļošanai.

Piemēram, Īrijas Imigrācijas dienests ir informējis Latvijas vēstniecību, ka, šķērsojot Īrijas robežu, šāds dokuments nepilngadīgam bērnam var tikt pieprasīts.

Detalizēta informācija par dokumentiem, kādus Īrijas imigrācijas dienests var lūgt uzrādīt, ir pieejama šeit: http://www.inis.gov.ie/en/INIS/Pages/travel-with-children.

Gadījumos, ja ceļojuma galamērķa valsts vai aviokompānija paredz noformēt vecāka vai aizbildņa atļauju bērnam ceļot, ir jāvēršas pie zvērināta notāra Īrijā (Notary Public) un jānoformē attiecīga atļauja, ja vien šīs prasības neparedz citādu kārtību. Notāru saraksts pieejams šeit: www.notarypublic.ie

Neskaidrību gadījumā lūdzam sazināties ar Latvijas vēstniecības Īrijā Konsulāro nodaļu.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Īrijā
23 Fitzwilliam Place, Dublin 2, D02 EK77, Ireland
Telefons: +353 1 478 0161
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-flickr    icon-facebook

baneris final vestniecibamPierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā